כל בעל עסק, מודע לסכנות האורבות לפתחו של העסק שבבעלותו. בין אם מדובר באירוע קטן, בינוני או משמעותי, כל חריגה משגרה ברוכה של מהלך יום עבודה תקין, טומנת בחובה את הסיכון הפוטנציאלי להפסד של שעות עבודה או הליך יצרני, ופירוש הדבר – אובדן רווחים.

ביטוח עסק איכותי, המותאם לצרכים המדויקים של מבנה העסק, יבטיח המשך פעילות תקין ופרודוקטיבי, גם בעת קרות אירוע ביטוחי. לדוגמה – פריצה של האקרים למאגרי מידע של הארגון, המנוהלת על ידי נציגים מקצועיים מטעם חברת הביטוח במסגרת ביטוח סייבר, תבטיח המשך פעילות מהיר של כלל המערכות המחשוביות וחזרה לשגרת עבודה. או לדוגמה תביעה משפטית בגין אחריות מקצועית של בעל מקצוע, עשוייה להיות עניין יקר ולהמשך לאורך שנים, במקרה כזה כיסוי איכותי במסגרת ביטוח אחריות מקצועית, יבטיח לבעל העסק כיסוי הוצאות של ההליכים המשפטיים בתקופת המשפט, ויכולת להמשיך ולעבוד במקביל ללא חשש מקריסה כלכלית במקביל לתהליך.

האם ברשותכם הביטוח הנכון?

ישנם סוגים שונים של ביטוח עסק, וחשוב לוודא כי ברשותכם הביטוח הנכון עבור הצרכים העסקיים שלכן. כזה המביא בחשבון את כלל הפרמטרים המרכיבים את העסק ומספק מענה הולם בעת קרות אירוע ביטוחי כלשהו. הפרמטרים בין היתר הם גודל העסק, פריסתו הגאוגרפית, באיזה סקטור עסקי מדובר, כמה עובדים יש בחברה אם בכלל, האם הוא ממוקם בבית, במשרד, במפעל, מוסך, חנות או קניון, מהם גורמי הסיכון היומיומיים שהעסק והעובדים חשופים להם, האם מדובר בפעילות גלובאלית או לוקאלית, האם בעבר קרו אירועים ביטוחיים, האם מדובר בתחום עם גורמי סיכון ידועים שניתן לצפות מראש התכנותם ועוד ועוד.

בבואנו להרכיב פוליסת ביטוח עסק יש לוודא מענה הולם עבור כל אחד ואחד מהפרמטרים הללו ולוודא כי ביטוח העסק משקף מענה זה.

סוגי ביטוח עסק נפוצים בשוק:

  • ביטוח מבנה – מעניק כיסוי עבור אירוע נזקי למבנה בו מתקיים העסק. במקרים של שריפות, שטפונות, פריצות וגניבות, שברים, הרס, רעידות אדמה ועוד.
  • ביטוח תכולה – מעניק כיסוי עבור תכולה ורכוש בתוך מבנה העסק, אשר ניזוקו או נגנבו, ניתן לבטח במסגרתו גם סחורה במידה והייתה שמורה בפנים וניזוקה. חשוב להקפיד כי בפוליסת ביטוח העסק יופיע רישום מדויק של התכולה וכמו גם של שווי הסחורות.
  • ביטוח אחריות מקצועית – מעניק כיסוי ביטוחי עבור איש מקצוע המעניק מתוקף תפקידו ייעוץ או טיפול רפואי/פיזי/נפשי/מקצועי/כלכלי/ משפטי או בכל אספקט אחר עבור לקוחותיו, ועשוי לגרום למי מהם או לגורם צד ג' מטעמם לנזק כלשהו בשל כך. הביטוח יכסה את כלל האחריות של בעל המקצוע ויאפשר לו להמשיך לעבוד בראש שקט ונטול דאגות.
  • ביטוח אחריות מוצר – מעניק כיסוי במקרה בו העסק יצרן/יבואן/משווק של מוצרים, ומכסה במקרים בהם שימוש סביר והגיוני במוצר הסב נזק כלשהו לצרכנים.
  • ביטוח סייבר – מעניק כיסוי במקרים של תקיפת סייבר מכל סוג שהוא, טיפול מיידי באירוע, משא ומתן במקרה של "חטיפת" מידע, שחזור מסמכים ודאטה, והשבת העסק לפעילות תקינה.
  • ביטוח רכבי חברה המובילים סחורות או משמשים את עובדי החברה במשימות שונות.
  • ביטוח חבויות – מעניק כיסוי ביטוחי עבור נזקים לצד ג', כגון מבקרים, אורחים, שליחים, ספקים, המבקרים בבית העסק, וחלילה נפגעו באופן כזה או אחר.
  • ביטוח דירקטורים – מעניק כיסוי ביטוחי מפני תביעות המוגשות כלפי נושאי משרות בכירות בארגון בגין החלטות שלקחו מתוקף תפקידם המקצועי.
סוגי ביטוח עסק הנפוצים ביותר

0 / 5. 0