ביטוח סייבר

ביטוח סייבר, מה זה בעצם אומר?

בתכלס? ביטוח סייבר זו הדרך הבטוחה ביותר להגן על העסק שלכם, הן בפן הטכנלוגי והן בפן הכלכלי מפני חדירה עוינת של האקרים אל מאגרי המידע של העסק.

בחברות סטארטאפ (בשמם העברי חברות הזנק) או טכנולוגיה קיים איום ממשי מפריצת אבטחת מידע, אשר תזיק אנושות לחוזק ולחוסן החברה ולכן ישנה חשיבות גבוהה לשים דגש על הסיכון הגלום בהן.

איבוד נתוני לקוחות, פריצה יזומה או וירוסים עלולים להרוס את כל העבודה הקשה שהושקעה בחברה הן תדמיתית והן כלכלית.

למה צריך את זה?

כיום חברות רבות, בנקים  בתי חולים ואפילו מדינות לעתים נתונות תחת מתקפות סייבר שבהן נגנבים פרטיים קריטיים וכספים רבים. חברות אשר מתעסקות במערכות מידע אף משכירות האקרים על מנת לבדוק את יכולתם להגן על הלקוחות.

גניבת מידע של לקוחות עלול לגרור תביעות רבות. בשנים האחרונות השיקו חברות הביטוח בארץ ובעולם את פוליסת ביטוח הסייבר, שיכולה לכסות גם את הנזק אשר האירוע גרם ללקוחות החברה, גם את האובדן שנגרם להכנסות החברה בעת השבתה, גם עלויות כופר (אם נדרש לשלמו),  גם את צוות המומחים שיתנו מענה טכנולוגי לפתרון הבעיה, ואפילו את הוצאות החברה על משרד יחסי הציבור שיצטרך למזער את הנזק התדמיתי.

כיצד עובד ביטוח סייבר?

בעת מקרה ביטוחי מופעלת הפוליסה,בנוסף לפיצוי הכספי שניתן ללקוח, החברה מספקת צוות מומחה לביטוח סייבר אשר פועל על מנת לחסום את הגורם הזר כמו כן על מנת להשיב כמו שיותר מהמידע שנגנב ולאתר את המקומות שנשארו חשופים.

שורה תחתונה

העולם המודרני בו אנו חיים מציג לנו כלכך הרבה סיכונים שלפני עשרים שנה הסתכמו למילים כמו "באג 2000". אומנם באג 2000 לא באמת קרה, אך אנו שומעים בלי סוף על פריצות כמו אלו הנזכרות מעלה. כל עסק צריך ביטוח סייבר ומוטב מוקדם ממאוחר.

0 / 5. 0

ליצירת קשר