פוליסת תכנית חיסכון

פס

  רוצה לקבל הצעה משתלמת?


  תוכנית חסכון נדרשת כדי לאפשר לנו לחסוך סכום כסף לכל מטרה ובמיוחד למצבים שבהם אנחנו נקלעים להוצאות גדולות ומוכרות כמו הפקת אירוע לבר מצווה, טיול משפחתי גדול, לידה, קניית רכב חדש ועוד. הוצאות אלו, גם אם הן צפויות מראש, הן גדולות מידי מכדי להיות ספונטניות ודורשות היערכות מוקדמת. לכן, מומלץ ביותר לפתוח עבורן תוכנית חסכון קטנה (או גדולה) לתקופה המיועדת.

  תכנית חיסכון

  יתרונות בפתיחת תוכנית חסכון והצטרפות לקבוצת גור

  בכל שלב בחיים, רובנו חושבים על פתיחת תוכנית חסכון במסגרתה נוכל לבצע הפקדה חודשית לתקופה מוגבלת מראש, כדי שנוכל לצבור סכום כסף גדול שישמש אותנו לכל מטרה. תוכנית חסכון שכזו אפשר לפתוח גם בחברות הביטוח השונות, וזוהי חלופה מצוינת ואטרקטיבית לתוכניות החיסכון בבנק.

  אנחנו קבוצת גור, קבוצת הביטוח הגדולה בישראל עובדים עם כל הגופים בשוק הביטוח והפיננסים בישראל ומלווים את לקוחותינו העסקיים המעוניינים לפתוח תוכנית חסכון חלופית לתוכנית הסטדנדרטית של הבנקים השונים. לפניכם מספר יתרונות בפתיחת תוכנית חסכון דרכינו:

  • ניתן לפתוח תוכנית חסכון בכל סכום, ללא רף מינימום או תקרת מקסימום. ההפקדה לתוכנית יכולה להיות חודשית או חד־פעמית ויכולה להיות גם שילוב ביניהם. בעת הצורך, ניתן גם לעצור את הפקדות לתקופה, והכספים שנצברו בה ימשיכו לצבור תשואה גם ללא הפקדות שוטפות.
  • מסלולי ההשקעה בתוכניות חסכון הם שונים ומגוונים. ניתן לבחור גם ברמות סיכון שונות (נמוך, בינוני וגבוה) ולעבור ביניהן. רמות הסיכון השונות נובעות מכך שחברות הביטוח משקיעות כספים לא רק בשוק ההון הסולידי (כמו הבנקים) אלא גם במוצרים לא סחירים כמו נדל"ן. השקעות מסוג זה יכולות להביא לתשואות גבוהות יותר מהפיקדונות בבנקים (בייחוד לתקופות קצרות של שנים ספורות).
  • ניתן לעבור בין מסלולי ההשקעה השונים ללא אירוע מס (בשונה מחסכונות בבנקים) על־ידי הודעה בכתב לחברת הביטוח או שינוי ישירות באתר החברה.
  • תוכנית חסכון בחברת ביטוח נזילה בכל עת, בשונה מהבנקים שבהם יש נקודות יציאה במועדים קבועים. על־ידי הודעה בכתב לחברת הביטוח ניתן למשוך את הכספים בתוך מספר ימי עסקים. המשיכה היא ללא קנס יציאה על פירעון מוקדם כפי שיש בבנק.
  • דמי הניהול בתוכניות החיסכון נמוכים מאוד בשנים האחרונות, ולרוב נקבעים סביב 1%. כמובן שניתן לפנות לחברה ולנסות ולהוריד את דמי הניהול בהתאם לסכום ההפקדה ולסכום הצבור בתוכנית. דמי הניהול בתוכנית החיסכון הם קבועים למשך כל אורך תקופת החיסכון, ואין עלויות ניהול נוספות שלא כמו העמלות השונות שיש בבנקים על ניהול ותפעול תוכניות חיסכון.
  • יתרון משמעותי נוסף הוא דחיית המס ליום המשיכה בלבד. רק בעת משיכת הכספים נדרש לשלם מס רווחי הון בגובה 25% מהרווחים. הפיקדון בבנק נפתח כל כמה שנים ואז אנחנו משלמים מס רווח הון גם ללא רצוננו.
  • בזמן בקשת הפירעון ניתן למשוך את כל הכספים שנצברו או רק חלק מהם.
  • ניתן לפתוח תוכנית חסכון לכל ילד\נכד, כך שלכל תוכנית יש מוטב ספציפי שרשום בה במפורש.
  • ניתן להוסיף לתוכנית החיסכון מרכיבי ביטוח, אם מעוניינים בכך, שיכללו הבטחה כספית במקרה פטירה או אובדן כושר עבודה של החוסך.
  • הבטחה כספית בעת פטירה משמעותה, סכום כספי שיינתן למוטב הקבוע בפוליסה (לדוגמה הנכד\ה) וזאת בנוסף לסכום החיסכון שנצבר בתוכנית באותה נקודת זמן.
  • אובדן כושר עבודה משמעותו, שבמקרה והחוסך מאבד את כושרו לעבוד לתקופה של מעל לשלושה חודשים, חברת הביטוח תמשיך להפקיד מדי חודש לתוכנית את סכום הפרמיה במקום החוסך. ההפקדה הזו תימשך לכל אורך התקופה שבה החוסך אינו יכול לעבוד, או עד תום תקופת החיסכון הנקובה בפוליסה – המוקדם מבין השניים.

  נקודות נוספות למחשבה

  חשוב להתייחס ליתרונות הרשומים ולהבין שהם טומנים בתוכם 2 נקודות חשובות למחשבה:

  • בחירה ברמות סיכון שונות היא יתרון גדול. הרווחים העשויים להתקבל ברמות סיכון גבוהות יהיו כמובן גבוהים יותר ממסלולים סולידיים יותר, אך באותה מידה הם יכולים להביא גם לתשואה שלילית (הפסדים) וחשוב לזכור שמסלול ברמת סיכון גבוה אינו מתאים לכולם.
  • הריבית על חסכון בחברות הביטוח אינו מובטח (בשונה מהבנקים שבהם הלקוח יודע בדיוק מה תהיה הריבית שיקבל על השקעתו). זוהי השקעה פיננסית לכל דבר ועניין וחשוב לזכור זאת בעת פתיחת התוכנית.

  תוכנית חיסכון מהווה אלטרנטיבה טובה לא פחות מתוכניות החיסכון או הפיקדונות המוצעים בבנקים. בעת פתיחתה כדאי להתאים אותה למטרה שלשמה היא נפתחת, בהתייחס למשך החיסכון, רמת הסיכון או סכום הצבירה הרצוי בתום התקופה.

  ניתן לברר באתרי החברות השונים את התשואות שהחברה עשתה בשנים האחרונות, ולקבל אינדיקציה לגבי הרווחים, דבר שעשוי לכוון בבחירת מסלול ההשקעה ורמת הסיכון המועדפים. לקבלת מידע נוסף, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!