כיום ישראל מהווה כר נרחב לעסקי סטארט אפ שונים ומגוונים ושמה דגש על פיתוחים טכנולוגיים חדשניים שלרוב צומחים מתוך עסקי סטארט אפ שהחלו קטנים וצמחו לממדים ענקיים. ככל שחברת הייטק גדלה ומתפתחת, כך גוברים הסיכונים שמולם היא עשויה להתמודד. לצורך כך נדרש ביטוח עסקי מותאם שיספק את הכלים להתמודדות במקרה הצורך.
כדי לעשות קצת סדר בבלגן, לפניכם כמה ביטוחי הייטק מומלצים שלא כדאי לוותר עליהם.

ביטוחי הייטק

ביטוח אחריות מקצועית מסוג TECH – הגנה מפני נזקים לצד שלישי

אם חברת הסטארט אפ שלכם מציעה שירותי תוכנה בלבד, תידרשו לרכוש ביטוח אחריות מקצועית מסוג TECH. זהו ביטוח שיעניק לעסק שלכם כיסוי מפני נזקים כלכליים שעשויים להיגרם ללקוחות עקב כשלים בתוכנה או רשלנות מקצועית מצד אחד העובדים. במקרים קיצוניים שבהם שירותי התוכנה מיועדים לצורך שימוש רפואי כלשהו, כשל בתוכנה או רשלנות מקצועית עלולים לגרום לפגיעה גופנית או לרכוש. עבור עסקים מסוג זה כדי להוסיף גם ביטוח חבות המוצר המעניק כיסוי מפני תביעות בגין נזק מוחשי לרכוש או לגוף. חשוב לציין כי ביטוח זה יכסה אתכם רק בתנאי שהתוכנה מיוצרת על ידי החברה עצמה.

ביטוח נאמנות עובדים – לשמור על מידע רגיש בתוך החברה

בנוסף להגנה של ביטוח אחריות מקצועית, מומלץ לבטח חברות הייטק גם בפוליסת נאמנות עובדים. ביטוח זה נועד לתת מענה במקרים של מעילת עובדים שנדרשים לבצע פעילות כלכלית מכל סוג שהוא – מזומן, אשראי, העברות בנקאיות וכדומה. במצבים מעין אלו, חברת הביטוח תפצה אתכם עבור נזקים כספיים שנגרמו לכם ולחברה שלכם, כתוצאה ישירה ממעשה המעילה.

ביטוח מבנה ותכולה – מדוע אסור לוותר עליו?

חברות סטראטאפ רבות החלו לפעול בחללי עבודה קטנים אך שהחלו להתפתח ולגדול, גבר גם הצורך לעבור למשרדים מרווחים יותר, להעסיק עובדים נוספים ואף לרכוש ציוד נוסף כגון מחשבים, ריהוט, כלי עבודה שונים ועוד. אם הסטארט אפ שלכם גדל והתרחב, ועברתם למשרדים חדשים, כדאי לכם מאוד לרכוש ביטוח צד שלישי למבנה ותכולה. ביטוח זה יכסה אתכם מפני נזקים העשויים להיגרם למשרדים עצמם או לציוד ולתכולה שבתוכו.

ביטוח סייבר – הגנה במקרה של תקיפה

אחד הסיכונים הגדולים העלולים להתרחש בעסק הוא פגיעה והשבתה של מערכת המחשוב והנתונים שבבעלותו. פוליסת סייבר הינו ביטוח חשוב וההכרחי כמעט לכל חברת הייטק או לכל עסק הנעזר בשירותי מחשוב לצורך תפעולו. אירועי סייבר כגון איומי כופר, חדירה של וירוס, אי יכולת לתת שירות, פגיעה במחשבי צד שלישי ועוד, עשויים לפגוע בהכנסות החברה, לפגוע במוניטין שלה ואף להוביל לתביעות של גורמים אחרים.


בנוסף לפיצוי הכספי שיידרש כדי לתקן את הנזקים ולפצות את צד שלישי, ביטוח נזקי סייבר יעמיד לרשות העסק אנשי מקצוע בתחום ה-IT שינהלו את האירוע, יחקרו ויטפלו בו באופן המקצועי ביותר.

סיכום והצטרפות לגור קבוצת ביטוח

אין סטארט אפ אחד דומה למשנהו, ולכן אין כיסוי ביטוחי אחיד לכולם. אנחנו קבוצת גור, מלווים את לקוחותינו העסקיים המעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח לחברת הייטק וותיקה או לסטארטאפ מתחיל לצורך הכנת מעטפת ביטוחית הולמת שתתן מענה לסיכונים הקיימים. המומחים של קבוצת גור ישמחו להעניק ייעוץ בנוגע למכלול הביטוחים המומלץ עבור צורכי החברה השונים. לקבלת מידע נוסף על הפוליסה, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

0 / 5. 0