קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר

תחום אימוני הכושר פורח בשנים האחרונות וריבוי העוסקים בתחום מצביע על מגמות עלייה בקרב הקהל הישראלי וכתוצאה מכך מכניס יותר ויותר מאמני כושר למעגל העבודה. במובנים רבים, מאמני הכושר אחראים במהלך האימון על בריאותם של המתאמנים שלהם, ועל כן יש לתת את הדעת על ביטוח מקצועית למאמני כושר.

אף על־פי שסרטוני ההדרכה גודשים את הרשת, אין תחליף למפגש אישי, שבו המאמן יכול לתקן את מנחי הגוף השונים בזמן אמת ואף להתקדם לשלב הבא באימון.

במהלך עבודתם, נאלצים מאמני כושר לקבל החלטות רגעיות הנוגעות לשלומם הפיזי של המתאמנים שלהם, על כן חשוב כי יהיה להם כיסוי ביטוחי מותאם ואיכותי בדמות ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר.

מדוע חשוב לעשות ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר?

לצערנו, אנו חשופים למקרים רבים בהם אדם נפגע פיזית במהלך פעילות ספורטיבית, אף אם היא שגרתית ביותר. מצבים בהם מוחרף מצב בריאותי קיים, בין אם המתאמן יודע על קיומו או לא, מצבים בהם נעשית תנועה שגויה, נמתח שריר, נשברת עצם או נקע, או פעילות הלב השגרתית נפגעת.

מקרים אלו ואחרים, במידה והם מתרחשים תחת אימון כושר של מאמן כושר מקצועי, עשויים ליפול תחת אחריותו ולחשוף אותו לתביעות מצד המתאמנים.

במקרה של תביעה משפטית המבוססת על רקע זה, עשוי בית המשפט להאמין כי המצב הבריאותי נגרם בעקבות הנחייה/החלטה שגויה של מאמן הכושר בשעת האימון המקצועי.

ביטוח מאמן כושר יקנה לכם ראש שקט כאשר אתם יוצאים לאמן את הלקוחות שלכם ויגן עליכם מפני תביעות עתידיות ולא רצויות אשר עלולות להתרחש.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר?

מסלול ביטוח אחריות מקצועית למאמנים מעניק כיסוי ביטוחי בשני מצבים שונים אשר עשויים להתרחש:

רשלנות – ביטוח מקצועי המכסה מפני תביעות שהוגשו בגין רשלנות במהלך האימון. למשל, במקרה שבו אדם נפצע כתוצאה מכך שהמאמן נתן לו הנחיה שגויה או היה עסוק עם מתאמן אחר ודעתו היית המוסחת .

צד שלישי – זהו כיסוי שמעניק פיצוי עבור נזקים גוף או רכוש שאירעו לאדם אחר, אך שלא כחלק מהאימון. למשל, בזמן האימון נגנב התיק של המתאמן שנשאר מחוץ לחדר האימון ללא השגחה.

אילו נזקים עלולים להיגרם למאמני כושר כתוצאה מהחלטה לקויה?

תביעות נזיקין עשויות להסתכם בסכומי הון עתק, שהם נגזרת של ייעוץ משפטי, ליווי עורך דין, מומחים מטעם ההגנה, אובדן ימי עבודה, נזקי מוניטין וכמובן תשלום פיצויים במידה ובית המשפט יימצא את מאמן הכושר אשם בקבלת החלטה שגויה בעת מילוי עבודתו.

קבוצת גור, תשמח להעניק לך ליווי וייעוץ מקצועיים בבניית פוליסת אחריות מקצועית, אשר תעניק לכם כיסוי ביטוחי נרחב ואת השקט הנפשי להמשיך ולעסוק במה שאתם טובים בו ולמזער את הסיכון לפגיעה כלכלית מתוקף אחריות התפקיד.

לקבלת מידע נוסף על הפוליסה, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!