תחום אימוני הכושר פורח בשנים האחרונות וריבוי העוסקים בתחום מצביע על מגמות עלייה בקרב הקהל הישראלי וכתוצאה מכך מכניס יותר ויותר מאמני כושר למעגל העבודה. במובנים רבים, מאמני הכושר אחראים במהלך האימון על בריאותם של המתאמנים שלהם, ועל כן יש לתת את הדעת על ביטוח מקצועית למאמני כושר.

לא משנה אם הנכם חלק מצוות מאמני כושר ואתם עובדים כשכירים או אם הנכם מאמני כושר העובדים כעצמאיים באופן פרטי, ביטוח אחריות מקצועית איכותי, הינו קריטי עבור עבודתכם כחלק בלתי נפרד מעבודתכם השוטפת ממש כמו חשיבותו של ביטוח עסק.

במהלך עבודתם השוטפת, נאלצים מאמני כושר לקבל שלל החלטות רגעיות הנוגעות לשלומם הפיזי של המתאמנים שלהם, על כן חשוב כי יהיה להם כיסוי ביטוחי מותאם ואיכותי בדמות ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר.

מדוע חשוב לעשות ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר?

לצערנו, אנו חשופים למקרים רבים בהם אדם נפגע פיזית במהלך פעילות ספורטיבית, אף אם היא שגרתית ביותר. מצבים בהם מוחרף מצב בריאותי קיים, בין אם המתאמן יודע על קיומו או לא, מצבים בהם נעשית תנועה שגויה, נמתח שריר, נשברת עצם או נקע, או פעילות הלב השגרתית נפגעת.

מקרים אלו ואחרים, במידה והם מתרחשים תחת אימון כושר של מאמן כושר מקצועי, עשויים ליפול תחת אחריותו, ומקרה של תביעה משפטית המבוססת על רקע זה, עשוי בית המשפט להאמין כי המצב הבריאותי נגרם בעקבות הנחייה/החלטה שגויה של מאמן הכושר בשעת האימון המקצועי.

אילו נזקים עלולים להיגרם למאמני כושר כתוצאה מעבודתם?

תביעות נזיקין עשויות להסתכם בסכומי הון עתק, שהם נגזרת של ייעוץ משפטי, ליווי עורך דין, מומחים מטעם ההגנה, אובדן ימי עבודה, נזקי מוניטין וכמובן תשלום פיצויים במידה ובית המשפט יימצא את מאמן הכושר אשם בקבלת החלטה שגויה בעת מילוי עבודתו.

במקרה שכזה, במידה והנך מאמן כושר עצמאי, גם אם יש בבעלותך ביטוח לעסק קטן, הוא אינו מכסה כלל ועיקר נזקי גוף למתאמנים, ואתה עשוי למצוא עצמך מחוסר כל, ובעל חובות אדירים למשך שנים רבות. על כן, חשוב לנהוג באחריות ולוודא כי ברשותך ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר, אשר יבטיח מטרייה ביטוחית מהימנה במקרה של התרחשות אירוע ביטוחי.

חשוב לציין כי אין כל חשיבות למידת מקצועיותך או מספר שנות הניסיון שלך כמאמן כושר, שהרי פציעות ספורטיביות או פציעות כושר הן עניין שבשגרה. מספיקה תנועה לא נכונה קטנה של מתאמן, הנחת רגל במקום לא נכון או הזזה לא מוקפדת של איבר כלשהו של הגוף, ודי בכך על מנת לגרום לחבלה פיזית קלה או קשה ובעקבותיה סיכוי לפגיעה מתמשכת או אף גרוע מכך.

על כן, בין אם אתה בעלים של חדר כושר ויש לך צוות גדול של מאמנים ובין אם אתה מאמן כושר עצמאי, קבוצת גור, תשמח להעניק לך ליווי וייעוץ מקצועיים בבניית פוליסת אחריות מקצועית למאמני כושר, אשר תעניק לכם כיסוי ביטוחי נרחב ואת השקט הנפשי להמשיך ולעסוק במה שאתם טובים בו ואוהבים לעשות ולמזער את הסיכון להיקלע למצבים פיננסיים מורכבים אשר עשויים להביא לפגיעה כלכלית מתוקף אחריות התפקיד.

לקבלת מידע נוסף על הפוליסה, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

0 / 5. 0