בדיקת ביטוחים

  רוצה לקבל הצעה משתלמת?


  שוק הביטוח משתנה תדיר. אחת לכמה חודשים מתעדכנות תכניות הביטוח הקיימות, מתווספים כיסויים חדשים, ומשתנים כיסויים קיימים. תחום הביטוח הוא תחום דינמי שמתקדם ומשתנה בהתאם לדרישות השוק, להנחיות הפיקוח ולשינויים טכנולוגים רפואיים שונים.

  בדיקת ביטוחים

  בדיקות ביטוחים עם קבוצת גור

  מבוטחים שרכשו ביטוחים שונים, לא תמיד מצליחים לעקוב אחר כל השינויים ולהתאים את הביטוחים הקיימים לתוכניות החדשות, לנספחים המשודרגים ולתקנות המתאימות עבורם.

  אנחנו בקבוצת גור, מציעים ללקוחותינו בדיקה מקצועית של תיק הביטוח בנושאים הבאים:

  כפל ביטוח

  כפל ביטוח זהו מצב שבו יש למבוטח או למשפחה, ביטוח זהה בשתי חברות שונות (ובמקרים חריגים אפילו באותה חברה). פוליסות מסוימות כמו ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות או ביטוח מחלות קשות, אינן תלויות האחת בשנייה, כך שגם אם יתגלה כיסוי ב 2 פוליסות ביטוח, המבוטח לא ניזוק מהמצב.

  במקרה של כפל בפוליסות מסוג זה, המבוטח יקבל פיצוי מלא משתי הפוליסות גם יחד.

  בפוליסות אחרות כמו ביטוח בריאות או ביטוח אובדן כושר עבודה, לא ניתן לקבל פיצוי משתי פוליסות שונות, ועל כן קיים כפל ביטוח הפוגע במבוטח. אם מתגלה מצב שכזה יש צורך להשוות בין הפוליסות, ולבחור איזו פוליסה עדיף להשאיר ואיזו פוליסה כדאי לבטל.

  גילוי מקרה של כפל ביטוח יכול לעזור למבוטח במקרה של תביעה. מבוטח שלא ידע כי יש ברשותו פוליסות נוספות, יוכל להגיש תביעה בפוליסות אלו עבור אירועים קודמים, בטווח שלא עולה על שלוש השנים מיום האירוע הביטוחי.

  תנאי פוליסה משתנים/ רפורמות בשוק הביטוח

  בשנים האחרונות חלו שינויים רבים בתחום ביטוחי הבריאות.

  לדוגמה, בעקבות רפורמה של משרד האוצר החל מ-2/2016 כל מבוטח יכול להרכיב לעצמו את פוליסה בהתאם לצרכיו ולבחור אילו כיסויים לרכוש ואילו לא.

  ביטוח לגילוי מחלות קשות התרחב הן ברשימת המחלות המכוסות והן מבחינת המשך הכיסוי גם לאחר פיצוי בגין מחלה קשה, ואלו הם רק מקצת השינויים שחלו רק בתחום פוליסות הבריאות השונות.

  במקביל, תחום הרפואה בארץ ובעולם כולו התקדם והתפתח. טכניקות רפואיות חדשניות מוצעות לטיפול בבעיות שבעבר נדרש לנתחן, תרופות ביולוגיות אושרו לטיפול במחלת הסרטן לסוגיה, מכשור רפואי מתוחכם מאפשר ניתוחים מדויקים יותר ועוד.

  שני התחומים הללו: שינויים במבנה ובכיסויי הפוליסה השונים, והתקדמות המדע ותחום הרפואה בארץ ובעולם, מביאים לכך שישנו צורך אמיתי בסקירה, התאמה ושיפור של תנאי הפוליסות הקיימות.

  בדיקת הכיסויים הביטוחיים באמצעות איש מקצוע היא הדרך היחידה לוודא שהפוליסות שלכם יעניקו לכם את הכיסוי האופטימלי במקרה הצורך.

  התאמה למצב אישי, משפחתי ותעסוקתי

  אדם עובר במהלך חייו שינויים אישיים רבים (חתונה, גירושים, הולדת ילדים וכדומה). בדיקת תיק הביטוח אחת לכמה שנים עשויה לגלות חוסרים בפוליסות הקיימות, הן מבחינת הכיסויים והן מבחינת בני המשפחה המבוטחים בה.

  לא תמיד אדם מודע לצורך לפנות וליידע את סוכן הביטוח שלו על השינויים שחלו ולעדכן את הפוליסות בהתאם, לכן חשוב לוודא כי תיק הביטוח תואם לשינויים אלו.

  שינויים תעסוקתיים דורשים התייחסות נפרדת. חשוב לוודא שיש תוכנית פנסיונית, וששכר המבוטח מתאים לשכר בפועל.

  חשוב לבדוק כיסוי אובדן כושר עבודה שיתאים הן לשכר והן לתחום העיסוק (שינויים בתחום העיסוק עשויים לגרום לשינויים מהותיים בסוג הפוליסה הנדרש עבורם). כמובן שעבור עצמאים הבדיקה הזו חשובה פי כמה וכמה.

  תשלומים והנחות

  כפועל יוצא מהבדיקה הזו, לעיתים המבוטח יוכל להוזיל את עלויותיו בביטוח באמצעות  הנחות,  צמצום הכיסויים המיותרים כגון ביטוח כפל, או אפילו שינוי במקצוע העשוי לגרום להפחתת הפרמיות.

  כמו כן, יתכן כי בעקבות הבדיקה, תהיינה המלצות להוסיף כיסויים או נספחים שונים כדי להעניק הגנה ביטוחית רחבה יותר כגון רכישה/עדכון של נספח תרופות לביטוח הבריאות הקיים או הגדלת סכום הפיצוי בביטוח החיים בשל שינוי במצב הסטטוס של המבוטח.

  בדיקת תיק הביטוח היא תהליך מתמשך שמתחיל בפנייה לאתרי האינטרנט המופעלים בהנחיות משרד האוצר, כמו "הר הביטוח" או "המסלקה הפנסיונית", לקבלת מידע מלא ומפורט עבור המבוטח (חלק מהמידע מתקבל בתשלום בלבד).

  המשל התהליך יהיה עם סוכן הביטוח שלכם אשר יפנה לחברות הביטוח השונות לקבלת מידע על הכיסויים בפוליסות, הנחות ותנאים מיוחדים וכמובן יערוך השוואה ביניהם.

  סיום התהליך הוא סיכום והמלצות מהסוכן אשר ידע כיצד לייעץ לכם כדי להבטיח לכם את הכיסוי הטוב ביותר. לפרטים נוספים על בדיקות מקצועיות לביטוחים, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

   

  1.7 / 5. 3