ביטוח רכב יוקרה

  רוצה לקבל הצעה משתלמת?


  ביטוח רכב יוקרה אינו שונה במהותו מביטוח רכב רגיל. שכן גם הוא נדרש על־פי חוק לביטוח חובה אשר מעניק כיסוי לנזקי גוף, וכן ביטוח מקיף אשר יפצה את המבוטח במקרה של גניבת הרכב או במקרים של נזקים הנגרמים בתאונת דרכים וכמובן ביטוח צד ג' (הכלול בביטוח המקיף) למקרים של פגיעה בכלי־רכב אחרים או ברכוש של אדם אחר.

  השוני בין רכב יוקרה לבין רכב רגיל הוא מבחינת החיתום שחברת הביטוח מבקשת עבורו וכן מבחינת מיגונים שאותם ידרש המבוטח להתקין ברכבו.

  ביטוח רכבי יוקרה

  מהו רכב יוקרה?

  תחילה נבין כיצד נבדיל בין רכב יוקרה לכלי־רכב אחר, הכוונה היא למחיר הרכב. חברות הביטוח מגדירות רכב יוקרה כרכב ששוויו מעל ל-300,000 ₪, ובחלק מהחברות מעל לסכום של 350,000 ₪. כאשר חברת ביטוח מתבקשת לבטח רכב סכום זה, היא מפעילה מסלול ביטוח ייחודי מיוחד אך ורק לרכבים אלו. חשוב לציין כי ביטוח לרכבי יוקרה יהיה יקר משמעותית מביטוח לכלי-רכב רגיל.

  יש להדגיש שאין מדובר בביטוח לרכבי אספנות (ששוויים יכול להיות גבוה במיוחד), ולכלי-רכב מסוג זה יש ביטוח נפרד.

  דרישות מיוחדות מטעם חברת הביטוח

  • כאשר מבוטח מבקש לבטח רכב יקר, הוא יידרש ראשית למלא טופס הצעה מיוחד, השונה מטופס ההצעה לביטוח רכב רגיל. בטופס ההצעה פרטים אישיים, פרטי הרכב, המיגונים הקיימים בו, היכן הרכב חונה בלילה, פרטי השימוש ברכב, פרטי נהגים ספציפיים וכדומה. (ישנן חברות ביטוח שלא יאפשרו רכישת ביטוח לרכב יקר ללא קביעת נהגים בשם וכמובן ללא נהגים צעירים).
  • בביטוח רכב רגיל לא חלה כל מגבלה לגבי סוג הנהגים ברכב וגילם.
  • דרישות המיגון ברכב זה הן מהגבוהות ביותר, בכללן הדרישה להתקנת איתורן כפול ומיגונים נוספים לפי דרישתה של חברת הביטוח.
  • דרישות המיגון של כלי־רכב רגילים מפורטת באתר החברה
  • כדי לוודא את סוג המיגון הנדרש יש לפנות לחברת הביטוח. התקנת המיגון היא תנאי הכרחי לעריכת הביטוח, ולכן על המבוטח יהיה להתקין את המיגון מידית.
  • בפוליסות ביטוח רכב רגילות ניתנת הארכה בין שבוע לשבועיים מטעם חברת הביטוח עד להתקנת המיגון.
  • חברת הביטוח תבצע בדיקת רקע לפני מתן הצעה- להבדיל מפוליסות רכב רגילה, על מנת לבדוק את אופי המבוטח.

  תנאי ביטוח המקיף

  ביטוח המקיף במהותו אינו משתנה עבור כלי־רכב אלו. הביטוח יכלול פיצוי במקרה גניבה בהתאם לשווי הרכב המבוטח, וכן יהיה פיצוי במקרה של נזקי פריצה או תאונה, וכמובן כיסוי לנזקי צד שלישי (בחלק מחברות הביטוח ניתן להרחיב את גובה הפיצוי לסעיף זה לסכום שעולה על מיליון ₪).

  גם הגנה משפטית יש בביטוח הרכב במקרים של תביעות כנגד המבוטח, במקרה של תאונה, מטעמה של המדינה. כמו כן, יש כיסוי עבור שירותי דרך וגרירה, שבר שמשות וכיסוי לרכב חלופי במקרה של גניבה או נזק מוחלט.

  ניתן לרכוש כיסוי לרכב חליפי שיהיה גם הוא רכב יוקרתי בדרגה גבוהה יותר מרכב חליפי רגיל, בעלות של פרמיה נוספת. קיים שוני בין חברות הביטוח לגבי כיסויים נוספים המוצעים בביטוח רכבי יוקרה, וכדאי לבדוק ולהשוות ביניהן.

  לסיכום והצטרפות לקבוצת גור

  במדינת ישראל אין רכבי יוקרה רבים במיוחד. יחד עם זאת, מספרם כנראה גבוה מספיק כדי שחברות הביטוח יתנו עליהן את הדעת, ויבטחו אותם בצורה שונה ואינדיבידואלית ולכן רכישת הביטוח עבור רכב יקר תארך זמן רב יותר מכיוון שהטיפול בכל הצעה מופנה ישירות לחברת הביטוח שהיא מתמחרת את עלות הפרמיה של הביטוח באופן פרטני. בעת חידוש הביטוח של הרכב אין צורך לעבור תהליך חיתום מחדש, אך לרוב תהיה דרישה של חברת הביטוח לבדיקת מיגון עדכנית.

  אנחנו קבוצת גור, קבוצת הביטוח הגדולה בישראל עובדים עם כל הגופים בשוק הביטוח והפיננסים בישראל, מלווים את לקוחותינו הפרטיים המעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח רכבי יוקרה

  למידע נוסף על רכישת פוליסת ביטוח לרכבי יוקרה, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

  0 / 5. 0