קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

ביטוח סיעודי
עם גור קבוצה לביטוח

המדע מתקדם, הרפואה מתקדמת, העולם מתקדם ואנחנו איתם. תוחלת החיים עולה משנה לשנה, והיכולת ולשמור על חולים שבעבר נחשבו סופניים בחיים, מתעדכנת ומשתפרת.

ככל שתוחלת החיים עולה ויכולות הטיפול מתקדמות, כך עולה השאלה:

מי ישלם עבור הטיפול המתמשך בחולים הסיעודיים?

טיפול בקשישים, כמו גם טיפול באנשים שנחשבים סיעודיים בעיקר בגילאים הצעירים, הוא טיפול יקר ומתמשך, שלרוב חולש על כמה תחומים שונים שיש להיערך אליו בשלבים מוקדמים בחיים.

 

ביטוח סיעודי

מיהו חולה סיעודי?

אירועים שונים בחיים יכולים להשאיר אדם במצב סיעודי, כגון: מחלות, תאונות דרכים, מצבים נפשיים קיצוניים וכדומה. מצב סיעודי אינו מתייחס רק לחולים קשישים או חולים עם מחלות סופניות, זהו מצב שיכול להיות זמני, ואירוע שעלול להתרחש גם לאנשים צעירים ובריאים.

הן ביטוח לאומי והן חברות הביטוח מתייחסות לפעולות היום־יום באופן הבא:

 • ניידות – יכולתו של האדם להתנייד בעצמו.
 • לקום ולשכב – היכולת של אדם לעבור ממצב שכיבה לישיבה ולהיפך, בכוחות עצמו.
 • להתלבש ולהתפשט – יכולתו של אדם ללבוש או להוריד פרטי לבוש שונים.
 • רחצה – יכולתו של אדם להתרחץ באמבטיה או להתקלח במקלחת או בכל דרך מקובלת, כולל היכולת להיכנס ולצאת מהמקלחת או מהאמבטיה
 • אכילה ושתיה – היכולת העצמאית של מבוטח להזין את עצמו (לאחר שהמזון הוכן עבורו)
 • שליטה על סוגרים – יכולתו של אדם לשלוט על פעולות המעיים או פעולת השתן (סטומה, קטטר וחיתולים יחשבו כאי־שליטה על הסוגרים).

בהתאם לכך, חברות הביטוח הגדירו אדם כחולה סיעודי אם אינו יכול לבצע מספר פעולות מתוך שש הפעולות הללו (קיים שוני בין חברות הביטוח ובין הפוליסות השונות של אותה חברה עבור כמה פעולות נדרש המבוטח לענות כדי להיחשב סיעודי לצרכי הביטוח, אך ההתייחסות בכל החברות ובכל הפוליסות היא תמיד לאותן פעולות).

בשנים האחרונות, חברות הביטוח הכניסו להגדרת מצב סיעודי גם "תשישות נפש" ואלצהיימר, כך שההגדרה הסיעודית הורחבה עוד יותר ואינה מתייחסת למדדים רפואיים בלבד.

פיצוי סיעודי למבוטח

ביטוח סיעודי מהותו בתשלום כספי שיעבור למבוטח או לאפוטרופוס שלו, אם הוגדר כחולה סיעודי. בעת רכישת הביטוח הסיעודי, המבוטח עומד בפני כמה החלטות משמעותיות שיקבעו הן את הפיצוי שיקבל והן את התשלום החודשי שישלם. ישנם מסלולי ביטוח שונים שיש לתת עליהם את הדעת ולברר האם הביטוח הנרכש הוא המתאים ביותר.

ביטוח סיעודי נחלק ראשית לשני מסלולים: מסלול פיצוי חודשי בפרמיה קבועה או משתנה.

 • מבוטח שבחר במסלול פיצוי חודשי, יקבל פיצוי מדי חודש ולמשך תקופה משתנה
 • מבוטח שבחר במסלול פיצוי חודשי, יקבל פיצוי מדי חודש ולמשך תקופה קבועה מראש.

חשוב לציין כי במסלול פיצוי חודשי ישנן כמה אפשרויות בחירה המתייחסות לתחילת הפיצוי ולמשך הפיצוי והן:

 • תחילת הפיצוי יכולה להיות החל מתום 60/45/30 ימי המתנה ראשונים, או רק לאחר 3 או 5 שנות המתנה (מתאים רק למי שיש ביטוח סיעודי באמצעות קופת החולים).
 • במסלול פיצוי לאחר 3 או 5 שנים, המבוטח יקבל סכום חודשי החל מתום תקופת ההמתנה ולמשך כל חייו.
 • במסלול פיצוי לאחר 60/45/30 ימי המתנה בלבד, עומדות בפני המבוטח כמה אפשרויות המתייחסות למשך תקופת הפיצוי. יש שוני בין חברות הביטוח בהתייחס לתקופת הפיצוי, אך לרוב, הפיצוי המוצע הוא ל-36 חודשים שהם 3 שנות פיצוי, או ל-60 חודשים שהם 5 שנות פיצוי, או ל-100 חודשים שהם קצת יותר מ-8 שנות פיצוי או ללא הגבלת זמן.

כמובן שככל שזמן הפיצוי ארוך יותר, כך הפרמיה גבוהה יותר.

שילוב בין מספר מסלולי ביטוח סיעודי

מבוטח יכול להחליט לשלב בין כמה מסלולים שונים ואפילו בין כמה חברות ביטוח שונות. חשוב לציין כי ביטוח סיעודי אינו מתקזז האחד בשני. כלומר, מבוטח שרכש כמה ביטוחים שונים, יקבל פיצוי בהתאם לכל פוליסה שרכש וללא קשר לביטוחים הנוספים, כך שייתכן מצב שבו הוא יקבל פיצוי במקביל מכמה חברות שונות. החלטה נוספת העומדת בפני המבוטח היא מהו סכום הביטוח שאותו הוא מעוניין לרכוש, כאשר טווח הסכומים נע בין 1,000 ₪ פיצוי חודשי ועד 20,000 ₪ בהתאם לחברת הביטוח ולפוליסה המוצעת.

לסיכום והצטרפות לקבוצת גור

חשוב לזכור שביטוח סיעודי ניתן היה לרכוש החל מגיל 3 (גם ילדים יכולים להיות מבוטחים בביטוח סיעודי) ועד לגיל 70-75 בהתאם לתנאי הפוליסות של החברות השונות.

אנחנו קבוצת גור, קבוצת הביטוח הגדולה בישראל עובדים עם כל הגופים בשוק הביטוח והפיננסים בישראל, מלווים את לקוחותינו הפרטיים המעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי שנועד להבטיח הגנה כספית למשך כל התקופה שבו האדם נמצא במצב סיעודי ומעניק היערכות מיוחדת לעול הכלכלי שנכפה על המשפחה והיקירים.

לקבלת מידע על רכישת פוליסת ביטוח סיעודי, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

****בשל שינויים רגולטוריים נכון להיום לא ניתן לרכוש כיסוי ביטוח סיעודי.

רוצים להבין עוד על סוגי הביטוח השונים?
הנה כמה סרטונים קצרצרים שיעשו לכם סדר