קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

ביטוח כספים
עם גור קבוצה לביטוח

ביטוח כספים מיועד לעסקים תעשייתיים ומסחריים אשר יש בהם תנועת כספים מכל סוג, דוגמת מזומנים – שטרות או מטבעות, צ'קים, המחאות דואר, תלושי שי, בולי דואר, ניירות ערך, אגרות חוב ועוד ובכל סדר גודל.

ביטוח כספים

מהו ביטוח כספים?

בכל בית עסק או משרד, חנות או בית מסחר אשר יש בהם תנועת כספים מכל סוג שהוא, בכל סדר גודל שהוא יש צורך בביטוח כספים. הביטוח נותן כיסוי לכספים בתחום העסק (כולל הימצאות הכספים בתוך כספת) מפני כיסויים של אש, התפוצצות, פריצה ושוד.

כמו כן, יש ביטוח של כספים בהעברה (בתוך שטח מדינת ישראל), שבו הפוליסה בנויה על בסיס "כל הסיכונים" אשר משמעותו היא שכל נזק מכוסה, אלא אם נרשם אחרת בפוליסה (בשונה מפוליסה שאינה על בסיס זה מכסה אך ורק את הסיכונים המצוינים במפורש).

יש להדגיש כי פוליסה זו אינה מכסה מעילה, אך קיים כיסוי למקרה שבו עובד מעביר כספים ובורח איתם.

נקודות חשובות

 • בעת עריכת הביטוח יש לוודא שהגדרת הכספים תתאים לצורכי העסק. מכיוון שבכל חברה הגדרת הכספים היא שונה, חשוב להקפיד שההגדרה תתאים לכספים שאכן קיימים ומוחזקים בעסק. חשוב להדגיש כי אבנים יקרות ודברי ערך נוספים אינם מכוסים בפוליסה גם אם הם מוחזקים בכספת.
 • הכספים מבוטחים בבית העסק ובתנאי שהם מוחזקים בכספת בהתאם לדרישות הספציפיות של חברת הביטוח, הן לעניין סוג גודל הכספת ואופן הנעילה, והן לעניין הגדרת אירוע ביטוח (פריצה) בפוליסה של המבוטח.
 • במקרים שבהם יש צורך לאור אופי העסק, ניתן להרחיב את הכיסוי לכספים הנמצאים במגירה או בקופה רושמת, ובתנאי שהם נמצאים תחת השגחה מתמדת לרבות מצלמות ובזמן שעות העבודה בלבד.
 • כספים בהעברה מכוסים בשטח הגיאוגרפי של מדינת ישראל (ישנן פוליסות שיתנו כיסוי גם לשטחי הקו הירוק). גם כאן חשוב לוודא כי ההגדרה תואמת את הפעילות בעסק. אם ישנה העברת כספים מחוץ למדינה, חשוב להרחיב את הכיסוי בהתאם.
 • הרחבה נוספת הניתנת לרכישה במסגרת הפוליסה, היא כספים בעת הכנה למשלוח וקבלת כספים שלא בשטח העסק. הרחבה זו מעניקה כיסוי לכספים לאחר שעות העבודה, בתחומי העסק, בעת הספירה וההכנה להעברתם למקום אחר.

אפשרות נוספת המתייחסת לכספים בהעברה מתייחסת לאפשרות להרחיב את הכיסוי גם לכספים הנמצאים   בדירה של מנהלי העסק או עובדים המורשים לכך לאחר שעות העבודה. לצורך הרחבות אלו, יש להגדיר בפוליסה את שעות העבודה כדי שתהיה הבחנה בין שעות אלו לשעות שלאחר העבודה.

 • התייחסות לקבלת כסף מזויף שאינו ביודעין היא כאל גניבה, ולפיכך ניתן להרחיב את הפוליסה גם לכיסוי זה.
 • ניתן להרחיב את הפוליסה גם לזמן העברת הכספים באמצעות משלחים כגון שירות שליחויות, מוניות ודואר רשום.

חריגים בפוליסה

לכל פוליסה יש חריגים מוגדרים שאינם מכוסים, וחשוב לשים אליהם לב ולברר אותם טרום עריכת הביטוח. בין החריגים השונים יהיו מקרים כגון:

 • חוסר בכספים אשר נובע מטעות אנוש, מחדל או השמטה בספירת הכספים.
 • כיסוי לגניבת כספים מתוך רכב שנמצא ללא השגחה.
 • תרמית או מעילת עובד אינם מכוסים בפוליסה זו.
 • בלאי, נזקי עש וחרקים, נזק עקב שינויי אקלים גם כן לא יכוסו בפוליסה.
 • חומר גרעיני, קרינה מייננת, נזקים רדיואקטיביים לא יכוסו בפוליסה.
 • הפוליסה לא תכסה מקרים של מלחמה, פלישה, פעולות של אויב זר וכדומה.
ביטוח כספים

לסיכום והצטרפות לקבוצת גור

בעת עריכת ביטוח זה ישנו שוני גדול בין חברות הביטוח השונות. מכיוון שכל בית עסק, בית מסחר או משרד, שונה בנוגע לקבלה וטיפול בכספים.

אנחנו קבוצת גור, קבוצת הביטוח הגדולה בישראל עובדים עם כל הגופים בשוק הביטוח והפיננסים בישראל, מלווים את לקוחותינו העסקיים המעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח כספים ולהתאימה לפעילויות הייחודיות של בית העסק.

לקבלת מידע על רכישת פוליסת כספים, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

רוצים להבין עוד על סוגי הביטוח השונים?
הנה כמה סרטונים קצרצרים שיעשו לכם סדר