ביטוח דירה

פס

  רוצה לקבל הצעה משתלמת?


  בחירת מסלול ביטוח דירה המתאים עבורכם אינה חייבת להיות משימה קשה או מורכבת. במאמר זה נפשט עבורכם את עולם ביטוח הדירה, ונציע כלים שיסייעו לכם בהבנת הביטוח כמו גם בבחירת הכיסוי הטוב ביותר עבורכם.

  ביטוח דירה

  מהו ביטוח דירה?

  ביטוח דירה נחלק לשני סוגים של פוליסות: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. ניתן לרכוש את שני הכיסויים וניתן לבחור בכיסוי אחד בלבד:

  ביטוח מבנה –  כהגדרתו, מתייחס למבנה הדירה או הנכס. כלומר, הכוונה היא לקירות הבית, חלונות, דלתות, צנרת כלים סניטרים וכל מרכיב נוסף בבית שאינו נייד. בתוך תחום זה של ביטוח המבנה, למי שאינו מעוניין בביטוח תכולה, ניתן להוסיף פריטי תכולה שאינם ניידים, הנקראים "צמודי מבנה" – מטבח, מזגנים, מערכות חימום, ארונות קיר וכדומה.

  ביטוח תכולה – מתייחס לכל הפריטים הנמצאים בבית, החל מהטלוויזיה והמחשב, דרך השטיחים, התמונות והתכשיטים וכלה בביגוד, נעליים וספרים. כל פריט הנמצא בבית יבוטח תחת כיסוי זה.

  בעת עריכת  הביטוח יוזמן סוקר לדירה לצורך הערכת שווי הפריטים הקיימים בה. דוח מפורט זה יינתן לחברה וללקוח. לפי הדוח, חברת הביטוח תקבע את הפרמיה השנתית לפוליסה, ולפיה היא גם תפצה את המבוטח בקרות אירוע ביטוחי.

  למי מתאים ביטוח דירה?

  ביטוח דירה יכול להתאים לבעלי דירה בבניין או בעלי בית פרטי, בעלי דירה המשמשת להשכרה, שוכרים הגרים בדירה שאינה שלהם וכלה באדם בודד או משפחה עם ילדים. לכל אדם ניתן להתאים את מסלול הביטוח המתאים ביותר עבורו. בעת עריכת הביטוח חשוב להתאים את הכיסוי הביטוחי לפי הנתונים והצרכים האישיים שלכם.

  ממה נובע הצורך בביטוח זה?

  הצורך בביטוח דירה נובע מהרצון של כולנו להתגונן מפני אירועים לא צפויים שיכולים להשפיע על מהלך חיינו ואף לפגוע בנו כלכלית. עריכת ביטוח דירה, כמו בדיקת מרזבים לפני החורף או תיקון מנעול דלת שהתקלקל, היא חלק ממערכת ההגנה שאנחנו יוצרים לעצמנו כדי שנהיה מוכנים לכל אירוע, גם כאלו שאינם צפויים.

  אדם או משפחה המבוטחים בפוליסת ביטוח דירה, יוכלו להיות רגועים שיינתן להן מענה מהיר ויעיל באשר לטיפול בנזק , בנוסף הם עשויים להימצא זכאים לקבלת פיצוי כספי על הנזקים שנגרמו להם. לדוגמה, נזק של פיצוץ צינור בבית מגורים, חברת הביטוח תדאג לשרברב שיגיע לדירה לתקן את הנזק שנגרם לצנרת. בנוסף, אם ניזוקו פריטי תכולה מסויימים עקב הנזק, חברת הביטוח תפצה אתכם עבור אותם פריטים.

  כמו כן, אם בעקבות אותו נזק צנרת גם חלחלו מים לשכנים, חברת הביטוח תדאג לפיצוי גם עבור הנזק הנגרם לשכנים עקב אותו אירוע. בדוגמה זו הפעלנו את ביטוח המבנה לתיקון הצנרת, הפעלנו את ביטוח התכולה לפיצוי עבור התכולה שניזוקה, ואת ביטוח הצד השלישי עבור הנזק שנגרם לשכנים.

  חשוב להיות מוכנים לבאות, לדעת שגם אם יקרה אירוע וייגרם לנו חלילה נזק בלתי צפוי, לא נישאר חסרי הגנה להתמודד עם הבעיה לבדנו. אם נגן על עצמנו על־ידי רכישת ביטוח דירה מתאים, מקיף ונכון ביותר עבורנו, נוכל לפנות לסוכן הביטוח לקבלת עזרה והכוונה מקצועית בדרך לקבלת פיצוי כספי מתאים מחברת הביטוח.

  *האמור כפוף לתנאיי הפוליסה וחריגיה.

  הכיסויים בביטוח דירה והצטרפות לקבוצת גור

  אנחנו קבוצת גור, קבוצת הביטוח הגדולה בישראל עובדים עם כל הגופים בשוק הביטוח והפיננסים בישראל ונשמח ללות גם אתכם בבחירת פוליסת ביטוח דירה מתאימה, בין אם בחרתם בביטוח מבנה או תכולה בלבד ובין אם בביטוח משולב למבנה ולתכולה.

  חשוב להבין אילו כיסויים יש בביטוח, ומהם המקרים שבהם המבטח בפוליסת ביטוח הדירה יעניק לכם פיצוי .

  ביטוח דירה תקני ואחיד בין חברות הביטוח יכסה:

  • נזקי אש
  • נזקי סערה וסופה
  • נזקי מים ואינסטלציה  – בסעיף זה ישנה אפשרות לבחור בין שרברב פרטי לשרברב הסדר כאשר השוני ביניהם בא לידי ביטוי הן בפרמיה השנתית והן בסכום ההשתתפות העצמית.
  • פריצה וגניבה כולל כיסוי לתכשיטים מחוץ לדירה ללא תוספת פרמיה עד לגובה התקרה בפוליסה (ניתן להרחיב מעבר לתקרה הקיימת בתוספת פרמיה)
  • כיסוי צד שלישי לנזקי גוף ורכוש ונזקי רעידת אדמה

  * יש לציין כי כיסוי רעידת האדמה הוא כיסוי עצמאי וניתן להפרדה משאר חלקי הפוליסה. משמעות הדבר היא שניתן להחליט אם לבטל כיסוי זה מהפוליסה (בעוד שאת שאר הכיסויים לא ניתן לבטל).

  * בפוליסה הכוללת מבנה ותכולה יחד, ניתן להחליט אם להחיל אותה על סעיף אחד או עבור שניהם.

  לקבלת מידע נוסף, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!