קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

ביטוח בריאות
עם גור קבוצה לביטוח

*מבוטחים בביטוח קבוצתי (קולקטיב) ניתן לראות את תנאי הפוליסה באזור האישי

שנת 1995 הייתה שנת מפנה בתחום הבריאות בישראל. חוק ביטוח בריאות ממלכתי התקבל ויושם, במסגרתו כל אזרח במדינת ישראל זכאי לסל שירותי בריאות אחידים במסגרת קופות החולים. באותה שנה מספר התושבים בארץ עמד על כ-5.5 מיליון תושבים ומערכת הבריאות עמדה בעומס.

שירותי הבריאות הבסיסיים, לרבות לידות, ביקורי רופא מומחה, חלק מהתרופות ולאחר מכן גם חלק מההשתלות בישראל מומנו על ידי קופות החולים, בתוספת השתתפות עצמית סמלית של המטופל.

בחלוף השנים האוכלוסייה בישראל גדלה, לצד המחקר הרפואי המתפתח. כיום, כאשר האוכלוסייה בישראל מונה 9.2 מיליוני אנשים, וחלק מהטיפולים והתרופות יקרים מאד, לבעלי ביטוח בריאות ממלכתי בלבד אין גישה למגוון רחב של שירותי בריאות חשובים שאינם נכללים בסל הבריאות.

כאן, באה לידי ביטוי חשיבותו של הביטוח הפרטי המעניק סל כיסויים רחב שאותו נציג כאן בהמשך:

הביטוח המשלים

בשנת 1998 חוק הבריאות הממלכתי הוסיף רובד של שירותים נוסף שכונה שב"ן (שירותי בריאות נוספים), בתוספת תשלום במסגרת השב"ן של קופות החולים, כדי לאפשר למטופלים גישות למספר שירותים:

 • תרופות מצילות חיים (לפי רשימה קבועה)
 • ניתוחים
 • מימון חלקי לבדיקות הריון
 • כיסוי מוגבל להשתלות בחו"ל
 • סבסוד לטיפולי שיניים במרפאות הקופה וכיסויים נוספים.

אך עדיין חולים רבים נאלצו לשלם מכיסם על תרופות יקרות שלא נכללו גם בסל המוגדר בשב"ן, טיפולים בטכנולוגיות מתקדמות וכדומה ומצאו את עצמם לא אחת מגייסים הון בתרומות או מוותרים על טיפולים שידם אינה משגת.

בעיה נוספת שמוכרת היטב היא אורך התורים לרופאים השונים אשר מאלץ אנשים להמתין חודשים רבים וממושכים עד קבלת הטיפול אצל הרופא אשר לו הם זקוקים.

לאחרונה בעקבות התפשטות נגיף הקורנה המצב החמיר עוד יותר.

ביטוח בריאות פרטי – הרובד הביטוחי הנוסף

למרבה המזל, קיים בישראל רובד ביטוחי נוסף שנועד להשלים את הטיפולים והתרופות שאינם מוגדרים במסגרת הביטוח הממלכתי ואינו מכוסה במסגרת השב"ן.

חברות הביטוח מציעות מגוון שירותים רפואיים לרבות כיסוי לתרופות מצילות חיים וגישה לטיפולים בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות טיפול רפואי באיכות גבוהה, ברמת סיכון נמוכה ומשך החלמה קצר.

במסגרת פוליסות הבריאות ניתן למנות את המרכיבים הבאים:

ניתוחים

הכיסוי הביטוחי המורחב של הביטוחים הפרטיים כולל ביצוע ניתוחים בארץ ובחו"ל. הפוליסות הפרטיות מאפשרות לבחור את הרופא המנתח, לקבל חוות דעת שנייה, טיפולים תומכים נוספים ולבצע טיפולים נוספים המוגדרים כתחליפי ניתוח. עלותם של הטיפולים הללו יכולים להגיע למיליוני שקלים (במיוחד אם מדובר בניתוחים מורכבים בחו"ל),

ייעוץ עם רופא מומחה

יתרון נוסף שיש לביטוחים הפרטיים היא האפשרות להיוועץ עם כל רופא מומחה ולא עם רשימה מוגבלת של רופאים. בניגוד לשב"ן המעניקים אפשרות לייעוץ עד שלוש פעמים בשנה, הפוליסה הפרטית מאפשרת לאדם חולה הזקוק לייעוץ בתדירות גבוהה יותר קבלת ייעוצים רבים עם כל רופא מומחה

השתלות בחו"ל

אחת ההוצאות הגבוהות בתחום הטיפולים הרפואיים היא ביצוע השתלה בחו"ל. חשוב לדעת כי לא מדובר רק בטיפול עצמו, אלא גם בטיפולים הרפואיים הקודמים לטיפול, הטסה לביצוע הטיפול, עלות מלווה, השהות במקום וכן תקופת ההחלמה אחרי הניתוח מעבר לים. במסגרת הביטוחים הפרטיים ההוצאות הללו מכוסות.

לכן, אם אדם זקוק להשתלה הוא יכול לבחור לבצעה במרכזי ההשתלות השונים בחו"ל. חשוב להבין שלא תמיד ימצא האיבר הנדרש להשתלה כאן בארץ או שאדם הזקוק להשתלה האופן מידי עלול להיתקל ברשימת המתנה ארוכה ואף חלילה לאחר את המועד בשל כך, בעוד שהביטוח הפרטי מאפשר גישה לטיפולים והשתלות בזמן קצר אשר ללא ספק מציל חיים.

שירותים אמבולטוריים וטכנולוגיות מתקדמות

פוליסות הבריאות נותנות מענה למגוון שירותים נוספים הניתנים באופן מוגבל במסגרת מערכת הבריאות. להלן רשימה חלקית לשירותים הניתנים במסגרת פוליסות הבריאות:

 • בדיקות אבחנתיות והדמיה
 • אבחונים למחלות תורשתיות
 • בדיקות ואבחונים לילדים
 • טיפולים פארא־רפואיים
 • הראיית איברים באמצעות קפסולה
 • החזר מקיף לבדיקות הריון לרבות בדיקות שאינן מכוסות בקופה כמו בדיקת CMA (צ'יפ גנטי)
 • השתתפות במימון איסוף ושימור דם טבורי
 • מלונית לאחר לידה
 • מימון להוצאות הפריה
 • בדיקות סקר רפואי
 • טיפולים מתקדמים לחולי סרטן
 • חוות דעת שנייה בחו"ל
 • טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה
 • טיפולים במרפאות כאב ועוד.

האם כל אחד יכול להתקבל לביטוח פרטי?

ההצטרפות לביטוח פרטי מצריכה מילוי שאלון רפואי ובו המועמד לביטוח  מצהיר על מצבו הרפואי. מבוטח אשר חלה או נותח טרם רכש את הפוליסה, חייב לציין שזהו מצבו הרפואי נכון לרגע חתימת הפוליסה. יתכן וחלק מהטיפולים אשר להם יזדקק בגין מחלות אלה לא יהיו מכוסים במסגרת הביטוח הפרטי ותצוין החרגה שלהם בפוליסה עצמה.

לכן, ישנה חשיבות עצומה לרכישה ביטוח בריאות פרטי עוד בשלב שבו אדם עדיין צעיר ובריא, כך בגילאים מאוחרים יותר ההוצאות עבור הטיפולים יהיו מכוסות ללא כל מגבלה.

ביטוח בריאות

לסיכום והצטרפות לקבוצת גור

אנחנו קבוצת גור, קבוצת הביטוח הגדולה בישראל עובדים עם כל הגופים בשוק הביטוח והפיננסים בישראל, מספקים ללקוחותינו ביטוח בריאות פרטי המהווה מטריית הגנה משלימה לכיסוי הרפואי הניתן במסגרת הביטוח הממלכתי והכיסויים המשלימים של קופות החולים. מומלץ לרכוש את הפוליסה מוקדם ככל האפשר, וליהנות משלל הכיסויים, כנגד כל מקרי הביטוח ללא החרגות.

לפרטים נוספים על ביטוח בריאות פרטי, צרו קשר ותענו בהקדם!

*האמור כפוף לעמידה בתנאי החיתום של חברת הביטוח וכן לתנאיי הפוליסה וחריגיה.

רוצים להבין עוד על סוגי הביטוח השונים?
הנה כמה סרטונים קצרצרים שיעשו לכם סדר