קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

איך מבצעים משיכת כספים מקופת גמל לפי תיקון 190

תיקון 190 לפי פקודת מס ההכנסה, משלב אסופת יתרונות כלכליים עצומים עבור החוסכים הפנסיונרים, או הקרבים לגיל הפרישה. ישנן שאלות רבות המתעוררות סביב הנושא ונוגעות לתחום תיקון 190 פיצויים, תיקון 190 קצבה מוכרת עבורכם ועוד.

במאמר שלפניכם נבחן את יתרונותיו של תיקון 190 בדגש על משיכת כספים מקופת גמל לפי תיקון 190. בבואנו לבחור קופת גמל או אפיקי השקעה, אנו שמים דגש רב על אופן משיכת הכספים ועל התזמון האפשרי של המשיכה מבחינת הנהלים.

כמובן שאחד הדברים החשובים לנו הוא הנזילות של הכספים והעובדה שנהיה מסוגלים לממש את קבלת הכסף במועדים הנוחים לנו. משיכת כספים מקופת גמל לפי תיקון 190, מאפשרת נזילות וגמישות באופני משיכת הכספים ומכאן אחד היתרונות העצומים הטמונים בשימוש בקופת הגמל להשקעה.

הטבת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, אשר נכנס לתוקף בשנת 2012, כיזמה ממשלתית, אשר נועדה מחד להיטיב עם קהל הגמלאים החוסכים ומאידך להשיב קרנן של קופות הגמל, מציג שורה של הטבות נפלאות עבור גמלאים.

ראשית נבאר ונסביר מהו תיקון 190

מדובר בתיקון לפקודת מס ההכנסה, אשר קיבל תיקוף רשמי בשנת 2012 ומאז הוא מככב בשמי המוצרים הפנסיוניים. תיקון 190 כספי פיצויים מהווה גורם מכריע בהחלטות הפיננסיות של גימלאים רבים והפך את קופת הגמל לפי תיקון 190 למוצר מבוקש עד מאוד בקרב אוכלוסיית גיל הפרישה בישראל.

תיקון 190 שיפר באופן מהותי את האופציות העומדות בפני החוסכים בגיל הפרישה והיטיב עמם בנוגע לכספי הפיצויים המגיעים להם. כלל האפשרויות לחיסכון נזיל מחד וכזה הנהנה מתשלומי מס מופחתים מאידך, מהווים אופציות חיסכון אטרקטיביות עבור תיקון 190 כספי הפיצויים.

מדובר ביוזמה ממשלתית בניצוחו של מס ההכנסה אשר אחת ממטרותיה המקוריות היו בין היתר להשיב עטרה ליטשנה ולגרום לקופות הגמל לחזור ולהיות מכשיר חסכון יעיל ומבוקש.

יש לציין כי היזמה הצליחה מעל ומעבר וכיום גמלאים רבים בוחרים בקופות הגמל לפי תיקון 190 כספי פיצויים ככלי החיסכון העיקרי ולעיתים היחיד עבור כספיהם.

התנאים להצטרפות לחסכון בקופת גמל לפי תיקון 190

-על החוסך להיות בן 60 (או לקראת גיל 60)

-בעל קצבה על סך 4,525 ש"ח (נכון ל – 2020 ומתעדכן מדי שנה).

תשובה חיובית על שני הקריטריונים, תזכה גם אתכם באפשרות להפקיד את כספי הפיצויים שלכם במסגרת תיקון 190 כספי פיצויים ולהנות משלל היתרונות המוצעים לכם בקופה.

להלן יתרונות השימוש בקופה ובדגש על משיכת הכספים מקופת גמל לפי תיקון 190

קופת גמל לפי תיקון 190 מאפשרת אופן משיכת כספים פלואידי במיוחד ניתן לבחור בין משיכה חד פעמית, הקרויה משיכה הונית, בתשלום 15% מס רווחי הון נומינלית בניגוד לנהוג – מס רווחי הון של 25% על רווחים ריאליים, או משיכה בצורה של קצבה קבועה אשר תהא פטורה לחלוטין מתשלום מס על רווחי הון.

הפקדת כספים בקופת גמל לפי תיקון 190 מציגה גם יתרונות עבור היורשים של החוסך כך שבמידה והחוסך בקופה נפטר לפני גיל 75 – כספי הקופה (קרן+ריבית) מועברים למוטבים הרשומים בקופה ומקבלים פטור מתשלום מס.

במידה והחוסך בקופה נפטר אחרי גיל 75 – המוטבים יכולים לבחור בין משיכה אחת של הכספים (בתשלום 15% נומינלי על הכספים הצבורים בקופה). או להעביר את הכספים לקופה על שמם ולקבל את הכספים כקצבה פטורה מתשלום מס.

-אין הגבלה על סכום בעת ההפקדה לקופת גמל לפי תיקון 190

-מעבר בין מסלולים להשקעה ללא תשלום מס

-מינוי מוטבים לבחירת החוסך בקופה במינימום בירוקרטיה

-אפשרות להשקעה במגוון אפיקים אשר לרוב חסומים

-דמי ניהול אטרקטיביים

-אפשרות ללקיחת הלוואה בתנאים נוחים

הטבות נוספות על משיכת כספי נפטר על פי תיקון 190

נוסף על שלל היתרונות הללו, ישנן הטבות ספציפיות הנוגעות לקופת הגמל לפי תיקון 190 כספי נפטר, ולפיהן זכאים היורשים בקופת הגמל להטבות רבות אף הם –

ראשית, חשוב לציין כי החוסך בקופת הגמל לפי תיקון 190 רשאי להגדיר יורשים בפוליסת קופת הגמל לפי רצונו והתהליך של קבלת הכספים על ידי היורשים הינו יחסית פשוט ונטול בירוקרטיות סבוכות.

שנית, במקרה של פטירת החוסך בקופה לפני הגיעו לגיל 75, היורשים יקבלו פטור מוחלט ממס על הסכום הצבור בקופת הגמל. במקרה של פטירת החוסך בקופת הגמל לפי תיקון 190 אחרי הגיעו לגיל 75, היורשים בקופת הגמל, יזכו לקבל פטור מוחלט ומלא, מתשלום מס על הסכום אשר נצבר בקופה, זאת במידה והוא יוענק להם כקצבה.

במקרה של משיכה הונית של הכספים הצבורים בקופה על ידי היורשים, הם יזכו לתשלום מופחת ממס על הרווחים – תשלום של 15% בלבד ולא 25% נומינלי כפי הנהוג.

כך שלמעשה תיקון 190 כספי נפטר, מאפשר העתקה כמעט מלאה של ההטבות המיסוייות המוצעות לחוסך בקופת הגמל ליורשים המוגדרים על ידו בקופה. ובנימה אישית יותר – מדובר באופן הנכון והאחראי ביותר המוצע בעולם הביטוח כיום, עבור גמלאים הדואגים להיטיב עם יורשיהם החוקיים.

איך לקבל החלטה מושכלת?

מתלבטים בנוגע לדרך הפעולה וההחלטות הנכונות בנוגע לכספי הפיצויים שלכם? מעוניינים בבחירה המושכלת אשר תאפשר לכם להנות משלל ההטבות המוצעות במסגרת תיקון 190 כספי פיצויים באופן אשר יניב לכם את התשואה הגבוהה ביותר ועל ידי פרישת השקעות מיטבית?

אנו בקבוצת הביטוח גור, מבינים היטב את חשיבות נושא כספי הפיצויים לפרישה עבורכם ובתחום ביטוח אחריות מקצועית. מדובר בכספים המיועדים עבור תחילת העידן החדש בחייכם, בו אתם רוצים להירגע ולהנות מפרי עמלכם רב השנים ומהמשפחה, הילדים והנכדים. נשמח להעניק לכם ליווי אישי וייעוץ המותאם עבור הצרכים הפנסיוניים המדויקים שלכם.

צוות המומחים שלנו ייבחן בקפידה את הדרישות הפיננסיות שלכם ויעניק לכם את מיטב הסיוע בהחלטה החשובה הנוגעת לחסכון כספי הפיצויים שלכם על פי תיקון 190, זאת בהילקח כלל הגורמים הרלוונטיים בחשבון.

למידע נוסף וקביעת ייעוץ >> השאירו פרטים בעמוד הבא