תיקון 190 לפי פקודת מס ההכנסה, משלב אסופת יתרונות כלכליים עצומים עבור החוסכים הפנסיונרים, או הקרבים לגיל הפרישה. ישנן שאלות רבות המתעוררות סביב הנושא ונוגעות לתחום תיקון 190 פיצויים, תיקון 190 קצבה מוכרת עבורכם ועוד. במאמר שלפניכם נבחן את יתרונותיו של תיקון 190 בדגש על משיכת כספים מקופת גמל לפי תיקון 190. בבואנו לבחור קופת גמל או אפיקי השקעה, אנו שמים דגש רב על אופן משיכת הכספים ועל התזמון האפשרי של המשיכה מבחינת הנהלים. כמובן שאחד הדברים החשובים לנו הוא הנזילות של הכספים, והעובדה שנהיה מסוגלים לממש את קבלת הכסף במועדים הנוחים לנו. משיכת כספים מקופת גמל לפי תיקון 190, מאפשרת נזילות וגמישות באופני משיכת הכספים ומכאן אחד היתרונות העצומים הטמונים בשימוש בקופת הגמל להשקעה. הטבת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, אשר נכנס לתוקף בשנת 2012, כיזמה ממשלתית, אשר נועדה מחד להיטיב עם קהל הגמלאים החוסכים ומאידך להשיב קרנן של קופות הגמל, מציג שורה של הטבות נפלאות עבור גמלאים.

התנאים להצטרפות לחסכון בקופת גמל לפי תיקון 190 הינם –

-על החוסך להיות בן 60 (או לקראת גיל 60)

-בעל קצבה על סך 4,525 ש"ח (נכון ל – 2020 ומתעדכן מדי שנה).

במידה והתנאים מתקיימים, ניתן להפקיד כספים בקופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה.

להלן יתרונות השימוש בקופה ובדגש על משיכת הכספים מקופת גמל לפי תיקון 190:

-קופת גמל לפי תיקון 190 מאפשרת אופן משיכת כספים פלואידי במיוחד ניתן לבחור בין משיכה חד פעמית, הקרויה משיכה הונית, בתשלום 15% מס רווחי הון נומינלית בניגוד לנהוג  – מס רווחי הון של 25% על רווחים ריאליים, או משיכה בצורה של קצבה קבועה אשר תהא פטורה לחלוטין מתשלום מס על רווחי הון.

-הפקדת כספים בקופת גמל לפי תיקון 190 מציגה גם יתרונות עבור היורשים של החוסך כך שבמידה והחוסך בקופה נפטר לפני גיל 75 – כספי הקופה (קרן+ריבית) מועברים למוטבים הרשומים בקופה ומקבלים פטור מתשלום מס. במידה והחוסך בקופה נפטר אחרי גיל 75 – המוטבים יכולים לבחור בין משיכה אחת של הכספים (בתשלום 15% נומינלי על הכספים הצבורים בקופה). או להעביר את הכספים לקופה על שמם ולקבל את הכספים כקצבה פטורה מתשלום מס.

-אין הגבלה על סכום בעת ההפקדה לקופת גמל לפי תיקון 190

-מעבר בין מסלולים להשקעה ללא תשלום מס

-מינוי מוטבים לבחירת החוסך בקופה במינימום בירוקרטיה

-אפשרות להשקעה במגוון אפיקים אשר לרוב חסומים

-דמי ניהול אטרקטיביים

-אפשרות ללקיחת הלוואה בתנאים נוחים

רוצים לדעת האם גם לכם כדאי להפקיד כספים בקופת גמל לפי תיקון 190? צוות היועצים המומחים של קבוצת ביטוח גור, יישמח לעמוד לרשותכם ולהעניק לכם סיוע בבניית תכנית הפרישה הכלכלית המדויקת עבורכם ועבור המשפחה שלכם.

משיכת כספים מקופת גמל תיקון 190 עבורכם

5 / 5. 1