ישנם בעלי מקצוע רבים, בתחומים מגוונים, המעוניינים לבצע את עבודתם השוטפת באופן מקצועי ומהימן, ולהעניק ללקוחותיהם את השירות האיכותי והמקצועי ביותר הקיים.

אך המציאות היא שבפועל, מוגשות באופן תדיר תביעות רבות בגין נזקים, אשר נגרמו בשל רשלנות או טעויות בעבודתו השוטפת של בעל המקצוע.

על כן, ביטוח אחריות מקצועית הינו ביטוח אקוטי עבור בעלי מקצוע הפועלים בזירה העסקית של ימינו.
ביטוח אחריות מקצועית, מגן על בעל המקצוע מפני סיכונים ועלויות כספיות גבוהות שייתכן ולא יוכל לערוב להן. יתרה מזאת במידה ויוכח כי בעל המקצוע התרשל במילוי תפקידו, עלול להפסק לו תשלום פיצויים גבוה, העלול למוטט אותו כלכלית ועסקית.

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מהווה למעשה כיסוי מתביעות נזיקין בעקבות פגיעות ממוצר, משירות או מייעוץ מקצועי, אשר ניתנו במסגרת עבודתו של בעל המקצוע אשר מתוקף תפקידו קיים פוטנציאל פגיעה העשוייה להתבטא בגוף, נפש, כספית. תביעות מסוג אלה עשויות להגיע לעלויות כספיות גבוהות ועל כן העדר כיסוי ביטוחי מתאים עלול להיות קריטי.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית ?

ביטוח אחריות מקצועית כולל בראש ובראשונה כיסוי כספי מפני תביעות נזיקין, וזאת בהתאם לסכום העליון אשר נקבע במסגרת אחריות הפוליסה.

לרוב ההתייחסות היא בנוגע לסעיף של רשלנות מקצועית )שכן, ייתכן גם נזק הנגרם בתום לב).
חשוב לציין כי הפגיעה המכוסה עשוייה להתבצע לא רק ע"י בעל המקצוע הישיר אלא גם ע"י גורם מטעם.
נוסף על כך, פוליסת אחריות מקצועית אף נותנת את הדעת להוצאות המשפטיות עבור ההגנה במקרה של תביעה. שכן הוצאות אלה עשויות להגיע לסכומים אדירים.

בעת בחינת מרכיבי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית חשוב לשים דגש על התאמת סעיפי הפוליסה לתחום ולפעילותו השוטפת של בעל המקצוע. שכן ישנה חשיבות מכרעת למאפיינים היומיומיים בעבודתו השוטפת. לכל בעל מקצוע צרכים שונים המשתנים תדיר.

להלן דוגמאות לפוליסות ביטוח אחריות מקצועית:

ביטוח אחריות מקצועית רפואית

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית, נועדה על מנת לספק כיסוי ביטוחי עבור רופאים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות והפארמה (רופאים, רופאי שיניים, אחיות, דולות, פיזיותרפיסטים, מטפלים ברפואה משלימה, רוקחים וכו'). הכיסוי מעניק הגנה מפני חבויות הקשורות לרשלנות מקצועית אשר הובילה לגרימת נזק גופני או נפשי, עלויות רפואיות, נזק לרכוש או כל הוצאה אחרת הקשורה בתביעה משפטית. שכן, על אף המקצועיות הנדרשת מבעלי המקצוע בתחום, גם הם אינם חפים מטעויות ועלולים לשגות במהלך עבודתם השוטפת. תביעה משפטית בגין רשלנות מקצועית רפואית, עשוייה לגרור הוצאות כספיות עצומות וייתכן כי תהיינה לה השלכות על יכולתו של בעל המקצוע להמשיך ולעסוק במקצועו.

ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית זו, נועדה על מנת לספק כיסוי ביטוחי איכותי עבור בעלי מקצועות חופשיים, אשר ברשותם תעודת הסמכה, כגון: עורכי דין, סוכני ביטוח, רואי חשבון, אנשי נדל"ן, מהנדסים, אנשי מחשבים ועוד. מתוקף תפקידם בעלי מקצוע אלו לוקחים מדי יום החלטות רבות הנוגעות ללקוחותיהם ועשויים להיות חשופים לתביעות נזיקין אשר ייגררו עמן התמודדויות כלכליות בין היתר מול הוצאות משפטיות ואובדן הכנסה, ותתכן גם פגיעה במוניטין.

היועצים שלנו בסוכנות הביטוח אמנון גור, יסייעו לכם בהרכבת פוליסת ביטוח האחריות המקצועית המדויקת והמקיפה עבורכם, כזו שתספק כיסוי ביטוחי מלא עבור כל הצרכים העסקיים והמקצועיים שלכם. על מנת שתוכלו להמשיך לבצע את עבודתכם ללא חששות.

ביטוח אחריות מקצועית

5 / 5. 1