קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית – המדריך המלא

ישנם בעלי מקצוע רבים, בתחומים מגוונים, המעוניינים לבצע את עבודתם השוטפת באופן מקצועי ומהימן, ולהעניק ללקוחותיהם את השירות האיכותי והמקצועי ביותר הקיים. אך המציאות היא שבפועל, מוגשות באופן תדיר תביעות רבות בגין נזקים, אשר נגרמו בשל רשלנות או טעויות בעבודתו השוטפת של בעל המקצוע.

על כן, ביטוח אחריות מקצועית הינו ביטוח אקוטי עבור בעלי מקצוע הפועלים בזירה העסקית של ימינו. ביטוח אחריות מקצועית, מגן על בעל המקצוע מפני סיכונים ועלויות כספיות גבוהות שייתכן ולא יוכל לערוב להן. יתרה מזאת במידה ויוכח כי בעל המקצוע התרשל במילוי תפקידו, עלול להפסק לו תשלום פיצויים גבוה, העלול למוטט אותו כלכלית ועסקית.

הפוליסה מהווה למעשה כיסוי מתביעות נזיקין בעקבות פגיעות ממוצר, משירות או מייעוץ מקצועי, אשר ניתנו במסגרת עבודתו של בעל המקצוע אשר מתוקף תפקידו קיים פוטנציאל פגיעה העשוייה להתבטא בגוף, נפש, כספית. תביעות מסוג אלה עשויות להגיע לעלויות כספיות גבוהות ועל כן העדר כיסוי ביטוחי מתאים עלול להיות קריטי.

עבור מי אלו בעלי מקצוע מיועדת פוליסת אחריות מקצועית?

מדובר באחת הפוליסות המשמעותיות ביותר עבור בעלי מקצוע עצמאיים, ועל כן חשוב להקפיד על האופן בו היא בנויה ועל מרכיביה השונים. עצמאיים רבים, שהינם בעלי מקצועות חופשיים המקיימים אינטראקציה ישירה מול לקוחות רבים ובתחומים רגישים כגון: אנשי רפואה, מהנדסים, אדריכלים, קבלנים, קוסמטיקאיות, פדיקוריסטיות, רואי חשבון, עורכי דין, פסיכולוגים, ועוד

נדרשים מתוקף עבודתם להיכנס להליכי קבלת החלטות, על בסיס מציאות קיימת בשטח. לעיתים, אין ביכולתו של הליך קבלת החלטות שכזה לקחת בחשבון את מכלול העובדות ואת התמונה המלאה בהחלט, וכך עשויות להתרחש תאונות.

גם בעל המקצוע המיומן, המנוסה והמקצועי ביותר בתחומו עשוי לטעות. הפעלת שיקול דעת יכולה להיות מושפעת על ידי גורמים רבים, חלקם אף עשויים להיות מחוץ לשליטתו של איש המקצוע, אך מפאת תוקך תפקידו, הוא זה אשר לוקח את ההחלטה הגורלית וכובד האחריות המקצועית מונח על כתפיו.

כיצד הפוליסה יכולה להטיב עם בעלי המקצוע?

ביטוח אחריות מקצועית למעשה, מבטיח לך כבעל מקצוע חופשי, את השקט המקצועי הנדרש לך כל כך ואשר ייאפשר לך לעבוד ללא חששות מיותרים אשר יסיחו את דעתך מהעיקר. ביטוח אחריות מקצועית איכותי, כזה הבנוי כהלכה, ייאגד בתוכו את מכלול הפרמטרים הדרושים על מנת שלא תחווה סיטואציה בה רכשת פוליסה אך היא אינה מותאמת במדוייק עבור צרכייך העסקיים והמקצועיים.

התחום העסקי, היקף הפעילות, אופן העבודה היומיומי ועמו הליכי קבלת ההחלטות, הנגיעה בחיי אדם, הסכנות הפוטנציאליות הנשקפות – לכל אלה ולאחרים כמותם ישנה השפעה מכרעת ביותר על מבנה הפוליסה בעת רכישתה וכמובן על סוגי הכיסוי המוענקים בעת קרות אירוע ביטוחי.

מה כולל ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית כולל בראש ובראשונה כיסוי כספי מפני תביעות נזיקין, וזאת בהתאם לסכום העליון אשר נקבע במסגרת אחריות הפוליסה. לרוב ההתייחסות היא בנוגע לסעיף של רשלנות מקצועית (שכן, ייתכן גם נזק הנגרם בתום לב).
חשוב לציין כי הפגיעה המכוסה עשוייה להתבצע לא רק ע"י בעל המקצוע הישיר אלא גם ע"י גורם מטעם.

נוסף על כך, פוליסת אחריות מקצועית אף נותנת את הדעת להוצאות המשפטיות עבור ההגנה במקרה של תביעה. שכן הוצאות אלה עשויות להגיע לסכומים אדירים. בעת בחינת מרכיבי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית חשוב לשים דגש על התאמת סעיפי הפוליסה לתחום ולפעילותו השוטפת של בעל המקצוע. שכן ישנה חשיבות מכרעת למאפיינים היומיומיים בעבודתו השוטפת. לכל בעל מקצוע צרכים שונים המשתנים תדיר.

הרחבת הפוליסה לכיסוי הוצאות צד ג לעסק

בנוסף יש לתת את הדעת על ביטוח צד ג לעסק, שכן ביטוח אחריות מקצועית מקיף, יהיה כזה הנותן מענה גם במקרה בו נגרם נזק פיזי, נפשי או רכושי לגורם צד שלישי בעקבות פעולה/החלטה מקצועית של בעל המקצוע.

ישנם מקרים בהם ניתן לערוך פוליסת ביטוח אחריות מקצועית במסגרת ביטוח העסק של בעל המקצוע החופשי, כך למעשה יוענק לו כיסוי מלא הנוגע למבנה העסק, הרכוש הקיים בעסק והרחבה ביטוחית הנוגעת לאחריות מקצועית. באופן זה מובטח כיסוי איכותי והולם. ביטוח עסק מלא, יבטיח לך כבעל מקצוע את מירב הכיסוי הביטוחי ויעניק לך הגנה מלאה בכל אספקט המהווה סיכון עבור ההמשכיות העסקית והמקצועית שלך.

להלן דוגמאות לפוליסות ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית רפואית

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית, נועדה על מנת לספק כיסוי ביטוחי עבור רופאים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות והפארמה (רופאים, רופאי שיניים, אחיות, דולות, פיזיותרפיסטים, מטפלים ברפואה משלימה, רוקחים וכו'). הכיסוי מעניק הגנה מפני חבויות הקשורות לרשלנות מקצועית אשר הובילה לגרימת נזק גופני או נפשי, עלויות רפואיות, נזק לרכוש או כל הוצאה אחרת הקשורה בתביעה משפטית. שכן, על אף המקצועיות הנדרשת מבעלי המקצוע בתחום, גם הם אינם חפים מטעויות ועלולים לשגות במהלך עבודתם השוטפת. תביעה משפטית בגין רשלנות מקצועית רפואית, עשוייה לגרור הוצאות כספיות עצומות וייתכן כי תהיינה לה השלכות על יכולתו של בעל המקצוע להמשיך ולעסוק במקצועו.

ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית זו, נועדה על מנת לספק כיסוי ביטוחי איכותי עבור בעלי מקצועות חופשיים, אשר ברשותם תעודת הסמכה, כגון: עורכי דין, סוכני ביטוח, רואי חשבון, אנשי נדל"ן, מהנדסים, אנשי מחשבים ועוד. מתוקף תפקידם בעלי מקצוע אלו לוקחים מדי יום החלטות רבות הנוגעות ללקוחותיהם ועשויים להיות חשופים לתביעות נזיקין אשר ייגררו עמן התמודדויות כלכליות בין היתר מול הוצאות משפטיות ואובדן הכנסה, ותתכן גם פגיעה במוניטין.

לסיכום

היועצים של קבוצת גור, יסייעו לכם בהרכבת פוליסת ביטוח האחריות המקצועית המדויקת והמקיפה עבורכם, כזו שתספק כיסוי ביטוחי מלא עבור כל הצרכים העסקיים והמקצועיים שלכם. על מנת שתוכלו להמשיך לבצע את עבודתכם ללא חששות.

אנא צרו עמנו קשר עוד היום לעריכת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מקיפה ומדויקת עבור בעלי מקצועות חופשיים.

מידע נוסף

למי מתאים? עצמאיים בעלי מקצועות חופשיים, לרבות רופאים, מהנדסים, אדריכלים, רואי חשבון, עורכי דין, קוסמטיקאיות, פסיכולוגים – ועוד 
אופן הרכבת הפוליסה בהתאמה אישית בהתאם למגוון פרמטרים, לרבות תחום מקצועי, היקף פעילות, סכנות אפשריות, רמת סיכון, סוג לקוחות, רגישות המידע, אופן העבודה והאינטראקציה עם לקוחות – ועוד
כיסויים מרכזיים כיסוי כספי בגין תביעות נזיקין, כיסוי עבור הוצאות משפט