קבלנים? עוסקים בבנייה או בשיפוצים? המאמר הזה הינו מאמר חובה עבורכם!

כקבלנים מקצועיים אתם וודאי מודעים לכמות הסיכונים הכרוכה בתחום שלכם. בין אם הנכם עובדים לבד או מנהלים צוות שיפוצניקים ובנאים הסיכונים קיימים והם עצומים.

על כן, כאשר מדברים על ביטוח שקשור לסיכונים מיוחדים, חשוב להבין שביטוח קבלנים הינו מוצר ביטוחי הכרחי, אשר אל לקבלנים לעבוד בלעדיו.

ביטוח קבלני שיפוצים, מה הוא מעניק?

ביטוח קבלני שיפוצים, מעניק לכם השיפוצניקים, את האפשרות לעבוד בראש שקט, נקי מדאגות, ולהסיר מכם את החשש האינהרנטי, אשר בוודאי קיים בכם בעת ביצוע עבודת שיפוצים בבית לקוח או במשרדים או בבניין, חדרי מדרגות, חניונים ועוד, שבכל רגע ורגע עשוי מי מהאנשים בשטח להינזק פיזית או רכושית, על ידי כך שהביטוח המותאם שברשותכם, ייספק עבורכם את הכיסוי הנכון לשם כך.

ביטוח קבלנים מעניק כיסוי עבור פרוייקטי בניה או פרויקטי שיפוצים, בין אם הם מבוצעים על ידי שיפוצניק העובד כעצמאי או כחלק מפרויקט בניה אימתני בחברת בניה גדולה.

ביטוח עבודות קבלניות הוא אינו ביטוח עסק סטנדרטי ועריכת הפוליסה דורשת בחינה מדוקדקת של כלל הפרמטרים השונים אותם יש לקחת בחשבון, בין היתר אופי הפרויקט, כמות כוח האדם העוסק בפעילות היומיומית השוטפת, כמויות הכלים הכבדים הקיימות בשטח ואופי הפעילות עימם, שעות העבודה, עונות השנה והסיכונים הכרוכים המגיעים עם כל עונה ועונה, מידת המקצועיות של אנשי המקצוע בשטח, האם הפרויקט בלב אזור מגורים או מבודד, האם בסמוך לפרוייקט מתקיימת פעילות אנשים שוטפת (לדוגמא חלק מבניין משרדים פעיל) ועוד כהנה וכהנה.

פוליסת ביטוח קבלני שיפוצים סעיפים אופציונאליים 

  • ביטוח חבות מעבידים כחלק מפוליסת ביטוח קבלנים – מתן מענה ביטוחי במקרה של תביעות העובדים בפרויקט, בשל נזקים פיזיים שנגרמו להם עקב עבודתם היומיומית השוטפת.
  • כיסוי אובדן רווחים – מעניק כיסוי ביטוחי עבור הקבלן במקרים של עיכוב תאריך סיום הפרוייקט.
  • כיסוי צד שלישי – מעניק כיסוי עבור נזקי גוף ונזקים רכושיים אשר נגרמו לגורמי צד ג' בפרוייקט או בסביבתו, וזאת בשל פעילות הבניה השוטפת.
  • כיסוי פעילות כלים כבדים.
  • כיסוי לדיור חליפי במקרה של נזק לבתים בפרויקטים של תמ"א 38.
  • כיסוי לרכוש דיירים קיימים בפרויקט בנייה – צנרת, כבלים וכו'.

חשוב לקחת בחשבון שכל פרויקט בניה הינו ייחודי בפני עצמו, ואין דין אתר בניה אחד כדין אתר בניה אחר, כמות המשתנים היא עצומה ונדרשת מומחיות מקצועית שמאחוריה ניסיון רב בניסוח פוליסות ביטוחיות מסוג זה. ההרכבה של פוליסת ביטוח קבלנים, נקבעת בהתאם לאופי הפרויקט ואין להקל בכך ראש. חיי אדם מונחים כאן על הכף.

צוות המומחים של אמנון גור, ייעץ ויילווה אתכם לאורך כל הדרך עד לבחירת הביטוח המקצועי המתאים עבורכם. אנו נדע להעניק לכם את כל הכלים המקצועיים על מנת שתקבלו החלטות מושכלות בנוגע להרכבה של פוליסת ביטוח הקבלנים המדויקת עבורכם ועבור הפרויקטים שלכם.

0 / 5. 0