קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים והנדסאים – כמה זה עולה ומה אתם מקבלים.

בימינו כל בעל מקצוע, ובפרט אם הוא מהנדס, מודע לחשיבותו של ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים והנדסאים. אין להסתמך על המזל או על הגורל ואפילו לא על רמת הידע, הניסיון והמקצועיות של המהנדס, שכן מדובר פעמים רבות בהשלכות אשר להן השפעה מכרעת על גורלות וחיי אדם. כיום, אין חסמים רבים מפנייה לבתי משפט והגשת תביעות בגין פיצויים בשל רשלנות מקצועית ולכן, על אנשי המקצוע מוטלת האחריות לוודא כי באמתחתם ביטוח מקצועי למהנדסים המותאם עבורם.

בקרות אירוע ביטוחי ללא הימצאותו של כיסוי ביטוחי מתאים, עשוייה המציאות להתהפך בן רגע, ומהנדס מקצועי עלול למצוא עצמו במצב רע ומר הן מבחינה עסקית, הן מבחינה משפטית וכפועל יוצא ובלתי נמנע מכך גם מבחינה כלכלית.

הסקטור ההנדסי הינו מגוון ביותר, ואין דין ביטוח מקצועי למהנדסים אחד כדין משנהו. יש לוודא היטב, את התאמת הביטוח המקצועי למהנדס, לתחומו הספציפי ולהיקף אחריותו ותחום פעילותו השוטפת. באופן זה, תובטח מטריית כיסוי ביטוחית בכל מקרה של נזק/פגיעה העשויים להתרחש בעת הליך קבל ההחלטות השוטף במהלך יום עבודה תקין ושגרתי.

כמה עולה ביטוח מקצועי למהנדס?

ובכן, זה כמו לשאול – אז, כמה עולה מכונית? איזו מכונית? דגם? שנה? תוספות? אבזורים? הכל מתחיל בזיהוי וניתוח סיכונים במקביל למציאת פתרונות ביטוחיות בהתאם לצרכים המאפיינים את הענף.

עלויות ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים והנדסאים מציגות טווח נרחב למדי אשר במקרים מסוימים עשוי להיות אלפי שקלים בודדים ובמקרים אחרים עשוי להגיע עד עשרות אלפי שקלים.

ישנם פרמטרים רבים אשר צריכים להילקח בחשבון בעת עריכת הפוליסה כגון:

✓ גודל המשרד
✓ תחומי האחריות
✓ תחום העיסוק ההנדסי
✓ היקף הפעילות
✓ סוגי הלקוחות
✓ סכנות פוטנציאליות בעת הפעילות השוטפת
✓ אירועים חריגים
✓ מקרי עבר
✓ שנות ניסיון
✓ עבר ביטוחי ועוד

נוסף על כך ישנן הרחבות ייעודיות לפוליסת ביטוח מקצועי למהנדסים, אשר מטבע הדברים מייקרות את עלות
הביטוח בהתאם לסוג הכיסוי והיקף הכיסוי שהן מציעות.

ההבדל בין פוליסות לשכירים ועצמאים

ביטוח למהנדס שכיר שונה מביטוח עסק למהנדסים, שכן ביטוח עסק חייב לכלול מגוון הרחבות לכיסוי בעל העסק ותחומי פעילותו במגוון תרחישים. כמו כן, מתוקף סוג עבודתו חשוף המהנדס לתביעות שונות בגין ליקויים בתכנון לכן ביטוח צד שלישי הוא בגדר חובה, שכן הוא מעניק כיסוי במקרים בהם מתגלים ליקויי בנייה או פגיעה בצד ג' כתוצאה ממנו.

מאחר ועיסוקו של המהנדס מצריך ביטוח אחריות מקצועית שמכסה את העובדים, את הרכוש, הציוד ההנדסי, תאונות אישיות שלו או של עובדיו, אחריות מקצועית ועוד, מובן שתחום ההנדסה הוא אחד התחומים המורכבים בעולם הביטוח, ולכן חייב להתייעץ בחברת ביטוח שמתמחה בענף ומבינה היטב את הסיכונים שבו הן עבור המעסיק והן עבור עובדיו.

וכשאחד הדברים החשובים ביותר הוא הקפדה על עריכת פוליסת ביטוח מקצועי למהנדסים על ידי אנשי מקצוע עם רקע בתחום. לא כל גורם ביטוחי הינו מקצועי ומוסמך לטפל בביטוחים מורכבים מסוג זה, ופירוש הדבר שבעת אירוע ביטוחי על רקע הנדסי, עשוי המהנדס לשקוע עד צוואר בחובות כבדים לדראון עולם ולאבד את כל כספו, עתידו והמוניטין של כבעל מקצוע.

נוסף על כך יש לוודא הלימה מוחלט בין אופן ההתנהלות לגבי כללי הבטיחות בפועל לבין אלו  הנדרשים ומפורטים בפוליסה, שכן אי קורלציה בין השניים עשויה להוביל לכך שבעת אירוע לא יינתן כיסוי.

ביטוח מקצועי להנדסאים – כיסוי נזקים מורחב

כהנדסאים מקצועיים אתם וודאי מודעים היטב לסכנות הפוטנציאליות הכרוכות בתחום העיסוק הספציפי שלכם. לדוגמה החלטות בנוגע למערכת חשמל עשויות להוביל לתוצאות הרות אסון במקרה של טעות אנוש, טעות העשוייה לקרות אף לאיש המקצוע המיומן ביותר. דודמה נוספת היא מבנים, המתוכננים על ידי הנדסאי מבנה, ולעיתים טעות קטנטנה בחישוב עשויה להוביל לנזק שייתרחש אף שנים רבות לאחר סיום התכנון.

ביטוח מקצועי להנדסאים, צריך להיות מורחב לכל אןרך תקופת ביצוע העבודה וכמו כן גם לאחרי גמר ביצוע, למקרה בו ייגרם נזק פיזי, נפשי או רכושי לאחר גמר ביצוע העבודה השוטפת. על כן יש לוודא כי פוליסת ביטוח מקצועי להנדסאים שברשותכם, נערכה על ידי אנשי מקצוע, בעלי ניסיון מוכח בתחום, אשר יידעו לנסח עבורכם את הסעיפים האקוטיים הנדרשים עבורכם בהתאם לתחום העיסוק הייעודי בו אתם פועלים.

לסיכום והצטרפות לקבוצת גור

קבוצת גור, תשמח לספק לכם את מלוא הקשב, הייעוץ והליווי המקצועיים, בעת עריכת פוליסת הביטוח המקצועי הייעודית עבורכם, באופן האיכותי ביותר הקיים בשוק, זאת על מנת להבטיח לכם ראש שקט בעת ביצוע עבודתכם היומיומית על הצד הטוב ביותר וללא חששות ודאגות מיותרים.

למידע נוסף על פולסית אחריות מקצועית, השאירו פרטים בעמוד הבא או צרו קשר ונשמח לסייע!

מידע נוסף

למי מתאים למהנדסים והנדסאים עצמאיים וחברות אשר מעסיקות מהנדסים והנדסאים  
אופן הרכבת הפוליסה בהתאמה אישית בהתאם למגוון פרמטרים, כגון תחום העיסוק, היקף הפעילות, סוג הלקוחות, שנות ניסיון מקצועי, סכנות פוטנציאליות, רמת סיכון – ועוד
תוקף הפוליסה לכל אורך תקופת ביצוע העבודה + לאחר גמר ביצוע העבודה