תחום הנדל"ן הינו תחום שוקק חיים ודינמי, שוק הנדל"ן העולמי מגלגל עסקאות בשווי של מיליארדי דולרים כמדי שנה, והעובדה כי העולם הפך לביות כפר גלובאלי קטן, מסייעת רבות לכך הביקוש לקרקעות לא נגמר אף פעם.

ביטוח אחריות מקצועית לנדל"ן מעניק הגנה לבעלי המקצוע העוסקים בתחום הנדל"ן, מפני תביעות משפטיות הכרוכות בעבודתם השוטפת.

עסקת נדל"ן מכל סוג שהוא, בין אם היא קטנה או גדולה, לוקאלית או גלובאלית, פרטית או עסקית, כוללת במינימום שלושה צדדים – קונה הנכס, מוכר הנכס, ואיש המקצוע – להלן המתווך. בטווח בין שלושת הגורמים הללו במשוואה עשוי להתגלע וויכוח או אי הבנה, בין הצדדים השונים, וזו, עשוייה להגיע פעמים רבות לפתחו של המתווך, שכן הוא איש המקצוע המלווה את התהליך.

כך שבמקרה של בעיה, ייתבעו שני הצדדים או צד אחד אשר חש כי נעשה לו עוול בתהליך, את המתווך, לשם כך בדיוק נועד ביטוח אחריות מקצועית לנדל"ן, פוליסת ביטוח זו מעניקה ביטוח אחריות מקצועית למתווכי נדל"ן המלווים עסקאות במקרה של אירוע ביטוחי. מדובר לרוב בתביעות משפטיות הכרוכות בהוצאות כספיות רבות, שכן נוסף על פסיקת בית המשפט, ישנן הוצאות עורכי הדין, עדויות אנשי מקצוע מטעם ההגנה, הפסד ימי עבודה, הוצאות יחסי ציבור, שיקום מוניטין מקצועי ועוד ועוד.

מתווך מקצועי מנוסה וודאי מבין כי בכל עסקה מרובת משתתפים, ייתכן ומי מהם, באיזשהו שלב של הדרך יחוש כי האינטרסים העסקיים או האינטרסים הכלכליים שלו אינם באים לידי ביטוי באופן בו מתנהלת העסקה. במקרה שכזה, הוא עשוי לתבוע את איש הנדל"ן האמון על ליווי התהליך, על כן רצוי כי בקרות מקרה שכזה יהיה לבעל המקצוע ביטוח אחריות מקצועית לנדל"ן.

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית המוגדר פעמים רבות כסעיף מפוליסת ביטוח העסק, מספק מטריית הגנה מקצועית עבור אנשי מקצוע בין אם הם עצמאיים ובין אם הם שכירים, במקרה בו החלטה או פעולה מקצועית שביצעו מתוקף תפקידם, גרמה לנזק כלשהו ללקוח או לגורם צד שלישי. בין אם מדובר בטעות, שגיאה או רשלנות, האחריות נופלת על כתפי בעל המקצוע, לכן, רצוי שיהיה לו ביטוח אחריות מקצועית איכותי וממצה.

כל בעל מקצוע ונותן שירות יודע, שייתכן שמקבל השירות לא יהיה מרוצה, ו/או משהו בשירות שנתן ישתבש ותהיה לו אחריות מסוימת כלפיו. במידה שיטרח לבטח את עצמו, הרי שבבוא העת, אם יקלע למצב בו הנו נתבע, עלולים לדרוש ממנו לשלם כסף רב, במקרה של קיום ביטוח אחריות אישי, חברת הביטוח היא זו שתישא בנטל.

מתווכי נדל"ן מקצועיים כפופים לחוקים רבים המפרטים בבהירות מירבית את תחומי האחריות המקצועית שלהם בית ליווי, פיקוח וייעוץ של עסקאות נדל"ן, והמציאות מוכיחה לנו שוב ושוב, שגם אנשי המקצוע המיומנים ביותר עשויים לעשות טעות עסקית. על מנת שטעות אחת לא תנטרל לחלוטין את כלל הפעילות העסקית של איש הנדל"ן, וודאו כי יש באמתחתכם פוליסת אחריות מקצועית לנדל"ן, אשר תסיר מכם כל דאגה או חשש.

סוכנות הביטוח של אמנון גור תשמח להעמיד לרשותכם את הצוות המנוסה ביותר בתחום, בעל ידע נדלנ"י נרחב וידע בתחום ביטוח בתחום הנדל"ן.

ביטוח אחריות מקצועית לנדל"ן

0 / 5. 0