קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

ביטוח חיים
עם גור קבוצה לביטוח

נהוג לחשוב שביטוח חיים מיועד לאנשים מבוגרים, ראשי משפחות עם ילדים קטנים, או לזוגות צעירים שלוקחים משכנתה ונדרשים לביטוח על־ידי הבנק. אך למעשה ההיפך הוא הנכון. ביטוח חיים מתאים ומיועד כמעט לכולם. נסביר כאן מהו ביטוח חיים, מדוע הוא נחוץ ומתי כדאי להצטרף?

ביטוח חיים

מהו ביטוח חיים פרטי?

ביטוח חיים מוכר גם בשם "ריסק" הוא ביטוח למקרה פטירה. חלילה בעת פטירת המבוטח, יועבר סכום הפיצוי שנרכש מראש לטובת המוטבים הקבועים בפוליסה.

מבוטח שרכש ביטוח חיים, מחליט בעת הרכישה מה סכום הביטוח שאותו הוא מעוניין לרכוש (סכום שיכול לנוע מ-50,000 ₪ ועד לכמה מיליונים). סכום הביטוח נקבע על־ידי הלקוח. ניתן לחשב את סכום הביטוח לפי הפרמיה החודשית שאותה הוא מעוניין לשלם, ניתן לקבוע סכום ביטוח בהתאם לדרישות המשכנתה או שניתן לקבוע סכום ביטוח באופן שרירותי.

בנוסף, המבוטח יקבע מי יהיו המוטבים שלו בעת פטירה, ואם לא ייקבעו מוטבים, הפיצוי יועבר בעת התביעה ליורשים החוקיים של המבוטח שייקבעו על־ידי צו ירושה. המבוטח הוא הסמכות היחידה לקביעת מוטבים והוא יכול לבחור בכל אדם או מספר אנשים אשר יחפוץ. כמו כן, הוא יכול לקבוע את אחוז הפיצוי שיקבל כל מוטב מתוך סכום הביטוח הכולל.

קביעה זו ניתנת לשינוי על־ידי המבוטח בלבד:

  • ניתן לשנות מוטבים
  • להוסיף מוטב חדש
  • להוריד מוטב קיים

מדוע ביטוח חיים כל כך נחוץ?

כפי שציינו, חברת הביטוח תעביר את סכום הפיצוי הנרכש בפוליסה לטובת מוטבי המבוטח שנקבעו מראש. לפיכך, ניתן להבין כי ביטוח חיים מהותו היא בהבטחת סכום כסף גדול, שיועבר ליורשים שנקבעו, כדי שיוכלו להמשיך להתקיים, ולנהל את אורח החיים כפי שהיה לפני פטירת המבוטח.

לדוגמה, קביעת סכום הביטוח יכולה להיות מכפלה של שכר חודשי למשך עשר שנים (או משך שנים הנדרש עד הגיע הילדים לגיל מסויים, בצורה זו יש התייחסות לשמירה של רמה כלכלית מדוייקת לאורך זמן קבוע בהתאם לגילאי הילדים של המבוטח).

ברכישה של ביטוח חיים ניתן להבטיח את עתידם הכלכלי של הילדים, של בן או בת הזוג, של שותף עסקי או של כל אדם אחר שמעוניינים להבטיח לו עתיד כלכלי יציב גם במקרה קטסטרופה שכזו.

כיצד נקבעות עלויות הפוליסה לביטוח חיים?

עלות הביטוח למקרה מוות הוא פועל יוצא של כמה גורמים גם יחד: סכום הביטוח המבוקש, גיל המבוטח בעת ההצטרפות, מצבו הבריאותי, מסלול הביטוח הנרכש ותקופת הביטוח המיועדת. ככל שסכום הביטוח גדול יותר, כך הפרמיה החודשית תהיה גבוהה יותר. ככל שגיל ההצטרפות נמוך יותר כך הפרמיה קטנה יותר.

בהתאם לכך, מומלץ להצטרף לביטוח חיים בגיל מוקדם יותר, גם אם אין משפחה וילדים (שהרי ניתן לעדכן ולהוסיף מוטבים בכל שלב במהלך חיים הפוליסה).

לרוב, ככל שאדם צעיר יותר הוא בריא יותר, ולכן יש יתרון בהצטרפות מוקדמת – ככל שהצהרת הבריאות של מועמד לביטוח היא מורכבת יותר ויש לו מחלות קודמות רבות יותר, כך חברת הביטוח תקשה על ההצטרפות לביטוח, תדרוש תוספת לפרמיה ולעיתים אף תדחה את המבוטח לגמרי.

לסיכום והצטרפות לפוליסת ביטוחי חיים של קבוצת גור

בכל חברת ביטוח ישנן תכניות שונות לביטוח חיים אם כי בכולן העיקרון הוא פשוט ביותר, בעת פטירת המבוטח, ישולם סכום כסף ליורשים הנועד להקל על המשפחה מבחינה כלכלית ולאפשר לה את מרחב המחייה הנדרש לה ואת רמת החיים שאליה הורגלה עד כה. ניתן לקנות סכום ביטוח חודשי שישולם למוטבים מידי חודש לתקופה קבועה מראש, או לחלופין ניתן לקנות סכום ביטוח חד פעמי.

ישנן הצעות לביטוח חיים בפרמיה משתנה מידי שנה, וישנן הצעות בפרמיה קבועה לתקופה מסויימת. בעת הצטרפות לביטוח כדאי לבחור במסלול המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם.

פטירת בן משפחה בטרם עת היא תמיד אירוע קשה, טראומטי, כואב ומורכב עבור כל בני המשפחה בכל הגילאים. המעבר לקושי הנפשי והרגשי, קיים תמיד וכך גם הפחד מהקושי הכלכלי שאליו עלולה המשפחה להיקלע.

אנחנו קבוצת גור, קבוצת הביטוח הגדולה בישראל עובדים עם כל הגופים בשוק הביטוח והפיננסים בישראל, מלווים את לקוחותינו ופועלים לאורך כל הדרך למנוע מהמשפחה התמודדות כלכלית בנוסף על האובדן הקשה.

ככל שההיערכות תהיה מוקדמת יותר המחיר יהיה זול יותר, ההצטרפות לביטוח תהיה קלה ופשוטה יותר, הצהרת הבריאות לרוב תהיה נקיה וללא בעיות רפואיות שעשויות להשפיע על היכולת להחיל את ביטוח ועל המחיר שלו.

לקבלת מידע נוסף, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

רוצים להבין עוד על סוגי הביטוח השונים?
הנה כמה סרטונים קצרצרים שיעשו לכם סדר