אחת הפוליסות המוצעות כיום לבעלי עסקים, בעודם עורכים ביטוח עסק, היא עריכת פוליסת ביטוח סייבר. אחת הטעויות הרווחות היא שביטוח סייבר נחות רק עבור תאגידי ענק או רק עבור חברות טכנולוגיות ייעודיות. אך המציאות של ימינו, חושפת נתונים אשר לפיהם יותר ויותר חברות בינוניות ואף קטנות, כן, גם כאלה שתחום עיסוקן אינו טכנולוגי כלל ועיקר חשופות לאיומי טרור הסייבר ההולך וגואה בקרב שחקני הזירה העסקית.

מה זה ביטוח סייבר?

ביטוח סייבר למעשה, מעניק הגנה וכיסוי ביטוחי עבור חברות אשר ברשותן דאטהבייס עסקי ובו פרטים אישיים, פרטי אשראי, מידע רגיש מכל סוג שהוא של גורמי צד ג' הכוללים – לקוחות, ספקים, שותפים עסקיים וכו'.

מדובר בכיסוי ביטוחי עבור כל סוג של תקיפת סייבר שמשמעותה גניבת מידע, שימוש במידע, גניבת זהויות ועוד.

מדובר בביטוח מקצועי, שמומלץ לכל עסק/חברה/ארגון קטן כגדול לכלול בעת עריכת ביטוח העסק שלו. פעמים רבות, בעלי עסקים נוטים לראות לפניהם רק את הסכנות הידועות כגון שריפה, שטפון או פריצה פיזית, אך הנתונים מראים כי מספר אירועי תקיפות הסייבר בחברות עסקיות עולה מדי שנה, אירועי אבטחת הסייבר הופכים מורכבים וכמויות ההאקרים גדלות באופן מדאיג. "הגנבים" של העידן החדש לא חובשים מסכה ונושאים אקדח, הם יושבים מאחורי מקלדת, זוללים מקדונלדס ופורצים למאגרי מידע רגישים של חברות עסקיות 24/7.

מתקפת סייבר ארגונית, הכוללת חשיפה וגניבת מידע של גורמי צד ג' עשוייה להיות קריטית ביותר עבור ארגון, שכן ההוצאות הכלכליות הכרוכות בשיקום הנזקים בעקבותיה הן עצומות. תביעות משפטיות עח רקע אירועי סייבר הן תביעות המסתכמות בהוצאות של הון עתק, ובמידה ומדובר בגניבת פרטי אשראי של גורמי צד ג' או חלילה גניבת זהויות, ייתכן כי תהיינה לכל אף השלכות בינלאומיות פליליות.

סוגים נפוצים של מתקפות סייבר אותן מכסה ביטוח סייבר 

Phishing “דיוג” אירוע סייבר בו ההאקר מקים אתר או כתובת דוא"ל באופן זהה לחלוטין לנכס הדיגיטלי של הארגון, ומשתמש בכך להשגת מטרותיו. כך שהאקר עשוי לשלוח מייל ללקוח של חברה עסקית ולקבל ממנו מידע רגיש בעודו מתחזה לנציג של החברה.

Spam הודעות “זבל” העשויות להגיע בצורה של פרסומות או הודעות במייל, ובתוכן מסתתרים ווירוסים, מספיק שאחד מעובדי החברה ייפתח מייל שכזה, ווירוס קטלני של תוכנות רוגלה עשוי לחדור אל מערכת המחשוב הארגוני ולשתק אותה כליל או למחוק את המידע או לשאוב את המידע ולשמש ככלי מיקוח במשא ומתן כספי עם ההאקרים.

Passwords Attacks מתקפת סייבר בה המטרה היא מציאת סיסמאות כניסה, מדובר במתקפה במהלכה מורצות אפשרויות רבות של ססמאות כאשר המטרה היא פריצה ישירה למאגרי מידע  חברות רבות מחזיקות מאגרי מידע של גורמי צד ג' ומדובר באירוע אבטחה שכיח ביותר.

ביטוח סייבר מקצועי נערך על ידי אנשי מקצוע. אצלנו בסוכנות הביטוח של אמנון גור, ישנו צוות ביטוחי סייבר ייעודי, המורכב מאנשי מקצוע, בעלי רקע נרחב ועשיר בעולם הסייבר, הצוות שלנו ייספק לכם הערכת סיכונים מדויקת בהתאם למרכיבי הארגון הייחודיים שלכם, ויידע לתת בהתאם המלצות בנוגע לעריכת הפוליסה האפקטיבית ביותר, אשר תשרת אתכן היטב במקרה של תקיפת סייבר אימתנית.

ביטוח סייבר חכם

0 / 5. 0