קבוצת ביטוח

צור קשר

קבוצת ביטוח

מה חשוב לדעת על ביטוח חבות המוצר?

ביטוח חבות המוצר, מהווה את אחד הביטוחים החשובים בתחום התעשייה ומיועד לספק הגנה עבור כל יצרן, משווק, יבואן, או ספק של מוצרים המיועדים לשימוש המוני של הקהל הרחב. פוליסת ביטוח חבות המוצר תעניק מטריית הגנה ביטוחית רחבה במקרה של גרימת נזק לצרכן בעקבות שימוש במוצר פגום.

ראשית נפרוט את הגורמים להם מיועד ביטוח חבות מוצר:

  • חברות בעלות פס ייצור של מוצרים תעשייתיים או חברות המשווקות מוצרים פיזיים, שכן גם המשווק על אף שאינו היצרן, חשוף לאפשרות של תביעה בעקבות נזקי גוף ונזקי רכוש.
  • חברות המייצרות או חברות המשווקות מוצרים טכנולוגיים – מסכי מחשב, מסכי טלוויזיה, מצלמות אבטחה, מצלמות סרטים, מצלמות סטילס, מחשבים, דונגלים, צ'יפים, כבלים, חומרה מסוגים שונים ועוד ועוד.

מה ההספק של ביטוח חבות מוצר במקרה של תביעת צרכן?

פוליסת ביטוח חבות מוצר איכותית, תספק ליצרן ולמשווק אחריות גלובאלית, כך שבמקרה של תביעה מצד צרכן שאינו מתגורר במדינה בה שוכנת הפעילות היצרנית/העסקית, ייכסה הביטוח את ההוצאות המשפטיות במדינת היעד. יש לציין כי ביטוח חבות מוצר הינו ביטוח מורכב, לא מדובר בפוליסת ביטוח ביטול חופשה מכל סיבה או ביטוח משרד גנרי, מדובר בביטוח מורכב, הדורש הכרות מעמיקה עם התחום, עם כלל הפעילות היצרנית/שיווקית של החברה, עם ניהול מערך הסיכונים לאורך שרשרת הייצור, האספקה והשיווק, ועם כלל הסיכונים הפוטנציאלים האפשריים בעת שימוש במוצר פגום.

כיום, צרכנים רבים אינם מהססים לתבוע באופן מיידי ברגע שהם חשים כי נגרם להם עוול, וכך החברות היצרניות חשופות לתביעות רבות ומגוונות. כמו כן, סטטיסטית, יש הגיון כי במהלך ייצור המוני של מוצר פיזי כלשהו, תתכנה שרשרת טעויות בין אם טעויות מכונה, טעויות מחשב או טעויות אנוש, אשר עלולות לבוא לידי ביטוי במהלך שימוש במוצר.

הגנה רב שכבתית בקרות תביעה

ביטוח חבות מוצר ייגן עליכם במקרה של תביעה משפטית מטעם לקוח או גורם צד שלישי מטעמו וייכסה תביעות משפטיות בגין נזקי גוף, נזקי נפש ונזקי רכוש אשר נגרמו בעקבות שימוש במוצר פגום. ככל שהמוצר מיועד לשימוש המוני ונרחב יותר, כך יש לוודא כי ביטוח חבות המוצר שברשותכם הינו "מהודק" והפוליסה טובה ותגן עליכם בקרות אירוע ביטוחי. כל מוצר המיוצר ומשווק באופן המוני, בין אם מדובר באוכל, בגדים, מוצרי קוסמטיקה, מוצרי חומרה וטכנולוגיה, מוצרי שיער, וכו', יש לוודא עבורם קיומה של פוליסת ביטוח חבות מוצר איכותית.

כזו הלוקחת בחשבון את הסקטור היצרני, היקף הפעילות, כמות מוערכת של המשתמשים, אופן השימוש במוצר, שלל תרחישי סיכון אפשריים העשויים לגרום לנזק עקב שימוש במוצר, ועוד פרמטרים מגוונים העשויים להשפיע על אופן עריכת הפוליסה.

צוות מומחי ביטוח הסיכונים המיוחדים של קבוצת אמנון גור יעניק לכם סיוע מקצועי וצמוד בעריכת פוליסת ביטוח חבות המוצר התפורה למידות שרשרת הייצור והאספקה של החברה שלכם. באופן אשר יבטיח לכם כיסוי משפטי הולם במקרה של תביעה בגין גרימת נזק על רקע זה.

מידע נוסף

למי מתאים חברות אשר מייצרות או משווקות מוצרים פיזיים, יבואנים וספקים 
כיסויים כיסוי עבור הוצאות משפט + כיסוי עבור תשלום פיצויים כספיים בגין נזקי גוף, נזקי רכוש ונזקים נפשיים אשר נגרמו בעקבות שימוש במוצרי החברה
תעשיות כלל התעשיות במשק, לרבות אלקטרוניקה, קוסמטיקה, מזון, ביגוד, צעצועים – ועוד