פוליסה פיננסית

  רוצה לקבל הצעה משתלמת?


  בשוק כיום יש מגוון רחב של אפשרויות חסכון, ולכל תוכנית כזו יש יעוד מדויק:

  > טווח ארוך – תוכניות שמיועדות לחסכון ארוך טווח למשל לגיל הפנסיה, ביטוח מנהלים או קרנות פנסיה

  > טווח קצר – חלק מהתוכניות מיועדות לטווח קצר כמו קרנות השתלמות

  > טווח בינוני – תוכניות שניתן לפתוח בבנקים השונים, בבתי השקעות ובחברות ביטוח

  מהי פוליסה פיננסית?

  אנשים רבים מעוניינים לפתוח תוכנית חסכון אשר תשמש אותם בעוד מספר שנים לצרכים שונים כגון: רכישת רכב חדש, הוצאות בר\בת מצווה או אפילו טיול משפחתי. פתיחת תוכנית חיסכון לטווח של כמה שנים נקראת חסכון לטווח בינוני. גם הבנקים וגם בתי ההשקעות השונים, ובתוכם בתי השקעות של חברות הביטוח, מציעים תוכניות כאלו לציבור הרחב, וללקוח נותר לבחור איזו תוכנית מתאימה לו ביותר.

  ביטוח פיננסי הוא אמצעי נוסף שבו יוכל הלקוח להשקיע את כספו בשוק ההון ולצבור עליו תשואה. הלקוח בוחר את מסלול ההשקעה ויכול למשוך את הכסף בכל זמן שירצה. בניגוד לתוכניות אחרות הקיימות כיום בשוק כמו תוכניות המיועדות לפנסיה ולקצבה עתידית לגיל פרישה שאינן מאפשרות משיכה של הכספים בכל עת.

  תוכנית זו היא גם לא פיקדון קצר טווח שניתן למשוך בנקודות יציאה מיועדות כפי שיש בבנקים ולכן מומלץ בהחלט לבדוק את האפשרות הזו כאפיק לחסכון. לפוליסה זו יש דמי ניהול מקסימליים קבועים העומדים על 2% וניתן להורידם באמצעות משא ומתן עם חברת הביטוח.

  יתרונותיה של הפוליסה הפיננסית

  לפתיחת פוליסה פיננסית בחברת ביטוח ישנם יתרונות רבים, הבאנו לפניכם מספר יתרונות שכדאי לדעת:

  • הפוליסה גמישה מבחינת סכום ואפשרויות ההפקדה. ניתן לבצע הפקדה חודשית מבלי להידרש בסכום מינימום או לבצע הפקדה חד־פעמית ואפילו ניתן לשלב בין השתיים. כמו כן, אין צורך להתחייב למספר תשלומים מינימלי.
  • הכסף שנצבר בפוליסה ניתן למשיכה בכל עת, ללא נקודות יציאה קבועות וקנסות על משיכה מוקדמת. ניתנת האפשרות גם למשוך כספים באופן של תשלום חודשי כמו קצבה חודשית.
  • בעת פתיחת הפוליסה הלקוח בוחר את רמת הסיכון המתאימה לו – גבוה, בינוני או נמוך, וכן את מסלול ההשקעה הרצוי מתוך מגוון מסלולים הניתנים לבחירה. בכל זמן, ניתןלעבור בין המסלולים השונים ללא אירוע מס (מתבצע רק במשיכת הכסף מהתוכנית).
  • לקוחות המעוניינים יוכלו לקבל הלוואות על חשבון הכספים שיש שלהם בפוליסה במקום למשוך את הכספים הצבורים ולשלם עליהם מס רווחי הון. זהו יתרון עצום למי שמעוניין להמשיך לחסוך אך זקוק לכסף כרגע.
  • ישנם דמי ניהול בפוליסה הנקבעים מראש בעת פתיחת התוכנית, ואין עלויות נוספות חוץ מהם.

  דברים שחשוב לקחת בחשבון

  לצד היתרונות של הפוליסה בחברת הביטוח ישנם גם מס' דברים שיש לקחת בחשבון:

  • בעת משיכת הכספים מתוכנית החסכון יש לשלם 25% מס על הרווח הריאלי, וזה בשונה מהטבות המס הניתנות בקרנות הפנסיה או קרנות ההשתלמות.
  • בעת פטירת חוסך, הכספים הצבורים עוברים לידי המוטבים שלו והם יידרשו לשלם מס רווח הון. זאת בשונה מקופת גמל שבה המוטבים פטורים ממס אם החוסך היה מתחת לגיל 75.
  • לא ניתן להעביר את הפוליסה הפיננסית מחברת ביטוח אחת לאחרת, העברה כזו נחשבת כמשיכת הכספים ולפיכך מחויבת במס על הרווח.
  • לא ניתן להתעדכן בזמן אמת בתשואות של הפוליסה. בסוף חודש ניתן לבדוק את התשואות של החודש הקודם.

  לסיכום והצטרפות לקבוצת גור

  בעת פתיחת תוכנית חסכון המיועדת לטווח בינוני משתלם לבדוק את תוכניות החיסכון המוצעות על־ידי חברות הביטוח השונות. ניתן לבדוק ולהשוות את התשואות שלהן אל מול אלו של הבנק במשך חמש השנים הקודמות, ולקבל השוואה שעליה ניתן להישען בהחלטה. כמובן שאין בתשואות עבר ערבון לתשואות עתידיות, אך בהחלט ניתן לקבל תמונת מצב אמינה שממנה ניתן לשאוב נתונים.

  אנחנו קבוצת גור, קבוצת הביטוח הגדולה בישראל עובדים עם כל הגופים בשוק הביטוח והפיננסים בישראל, עובדים גם בשיתוף פעולה עם בתי השקעות פרטיים מידע כדי לוודא שהכסף שלכם יושקע וינוהל בצורה הטובה והרווחית ביותר עבורכם. לקבלת מידע נוסף, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

  0 / 5. 0