כולם כבר יודעים שכסף אשר שוכב סתם בחשבון העובר ושב, הינו כסף מבוזבז. שכן אותו הכסף, יכול לשכב במקום אחר ובאופן פאסיבי לצמוח. הבעיה אותה חווים אנשים רבים, היא – כיצד נבחן תכנית חסכון מומלצת?

בשוק ישנו ריבוי אופציות, כל אחת מהן מציגה שלל יתרונות, מטבע הדברים לכל אופציה בין אם מדובר בתכנית חסכון, קופות גמל או אפיקי השקעה, ישנם גם חסרונות. ועם כל הכבוד, הפוליסות לרוב מורכבות, הסברי התנאים והדרישות מפורטים, ורובנו לא מומחים גדולים בתחום. אם כך, כיצד נבחן תכנית חסכון מומלצת? התשובה היא אחת ויחידה – נסמוך על אנשי מקצוע, המובילים והמנוסים בתחום, אשר יידעו מחד להבין את הצרכים הביטוחיים שלנו, ומאידך לסייע לנו בהתאמת תכנית החסכון או קופות הגמל המדוייקת עבורנו.

תוכנית חיסכון – הלכה למעשה

ראשית כמו תמיד, עלינו להיות מסוגלים להגדיר את הצרכים שלנו, שאלות כגון מה חשוב לנו כיום, ומה יהיה חשוב לנו בעתיד, האם ישנן אופציות להרחבת המשפחה, האם צפוי גידול עתידי בשכר, האם אנחנו שכירים או עצמאיים, מהו מבנה השכר ויכולת ההשתכרות העכשווית כמו גם העתידית שלנו ושל בן הזוג. שאלות כאלה ורבות נוספות ייתנו לנו תמונה ורקע למצב וייספקו מערך יציב ואיתן להתאמת תכנית חסכון הרלוונטית עבורנו ועבור היקרים לנו. חשוב כמובן לקחת בחשבון תכנית חסכון או קופות גמל אשר תייטיב עמנו במקרה של תאונה/פגיעה או חלילה מוות. תכנית אשר תאפשר ליורשים קבל  הכספים ללא מסלול בירוקרטי מפרך ובאופן שהוא יחסית נעים ואמפתי.

להלן האופציות המרכזיות אשר יסייעו לכם בבחינת תכנית חסכון מומלצת:

  • קרן השתלמות – קרן המציגה תשואות גבוהות בקרב המוטבים לאורך שנים רבות, היא פטורה ממיסוי רווחי הון עד לתקרת הפקדה גבוהה הן עבור שכירים והן עבור עצמאים, דמי הניהול בה סבירים, כשכירים יש ביכולתכם לחסוך בכל חודש משכר הברוטו שלכם, והוא יופנה ישירות לקרן ההשתלמות. וניתן למשוך אחת למספר שנים את הכספים בקופה כרצונכם.
  • קופות גמל להשקעה – קופה נזילה למשיכת כספים, וניתן למשוך ממנה בכל עת. ישנה גמישות מירבית בזמני ההפקדה (חודשי, שנתי, הוראת קבע). ניתן לחסוך במסלולים שונים הן במניות והן באפיקים סולידיים יותר, ובמידה ובחרתם בין מסלולים לא תשלמו מס מעבר.
  • פוליסת חיסכון – הפוליסה מציעה מגוון מסלולים להשקעה, באופני הפקדת כספים שונים, בהתאם לצרכי המוטב.
  • פיקדון/חיסכון בנקאי – אפיק סולידי ורגוע, הריבית בהתאם לבנק ישראל, והיא מאפשרת נזילות משיכת כספים מיידית במקרה בו הנכם חייבים מזומן בדחיפות.

אז, כיצד נבחן תכנית חסכון מומלצת? הצוות המקצועי של קבוצת הביטוח גור, יעניק לכם ייעוץ מקצועי ואיכותי תוך הבטחת ביטוח אחריות מקצועית ברמה הגבוהה ביותר, על מנת להבטיח כי תקבלו את תנאי תכנית החסכון המדוייקים ביותר עבור הצרכים העכשוויים והעתידיים שלכם, וזאצ בהתאם לתנודות הפיננסיות והביטוחיות בשוק מוצרי הביטוח והפיננסים.

תכנית חיסכון מומלצת עבורכם

0 / 5. 0