הילדים שלכם, אנחנו יודעים שלמענם תעשו הכל! תתנו להם את כל הצרכים להם הם זקוקים, את כל האהבה, ההקשבה, החיבוקים והפינוקים שהם רוצים. אז כמובן, מה יותר טבעי מאשר לדאוג לעתיד הכלכלי שלהם. תכנית חיסכון לכל ילד, מאפשרת לכם, ההורים, לדאוג לכך שילדיכם יתחילו את חייהם כבוגרים עם סכום כסף משמעותי ובאופן זה, להקל מעט על התנהלותם בעתיד. שהרי כבר היום קשה יותר ויותר לחסוך כסף בין אם מדובר בלימודים או מגורים או רכישת רכב או אפילו טיול בחו"ל. על כן תכנית חיסכון, בין אם היא מיושמת במסגרת פוליסת חיסכון או קופת גמל, היא הפתרון הנכון ביותר עבור עתיד הילדים שלכם.

מהי תכנית חיסכון לכל ילד?

ובכן, מדובר בתכנית חסכון לאומית, מטעם משרד האוצר והביטוח הלאומי. התכנית פועלת החל משנת 2017, כאשר מטרתה היא יצירת חסכון, מזעור פערים כלכליים ומתן נקודת פתיחה כלכלית עתידית טובה ואיכותית עבור ילדים בעת הגיעם לבגרות. עיקרי התכנית מתוומם כי בכל חודש תפקיד המדינה (דרך המוסד לביטוח לאומי) סכום של 50 שקלים. הכסף  יופקד עבור כל ילד עד גיל 18. במידה וההורים יהיו מעוניינים להכפיל את ההפקדה הממשלתית, הם יוכלו לעשות זאת על ידי הפקדה חודשית של 50 ש"ח שיישולמו על חשבון קצבת הילדים (את קצבת הילדים ממשיכים לקבל במקביל להפקדה באופן שוטף מדי חודש).

אופן חלוקת ההפקדות מתבצע כך – עבור ילדים שנולדו עד לתאריך – 31.12.2016 יופקד מענק בהגיעם לגיל 18 ע"ס 500 ש"ח.

עבור ילדים החל מ – 1.01.2017 ישולמו "סכומים נוספים" (סעיף 74ג(א) על פי חוק הביטוח הלאומי) ולפיו יינתן מענק חד פעמי בגיל שלוש ע"ס 250 ש"ח ומענק חד פעמי בגיל 12 לבנות ו 13 לבנים ע"ס 250 ש"ח. במקרה בו הכספים במסגרת תכנית חיסכון לא יימשכו עד גיל 21, יינתן מענק מדינה נוסף ע"ס 500 ש"ח אשר יופקדו לפוליסת החיסכון.

תכנית חיסכון לכל ילד, היא יוזמה ממשלתית מבורכת המאפשרת צמצום פערים חברתיים כלכליים וחתירה להזדמנות כלכלית שווה עתידית עבור כל ילד, לא משנה מאיזה רקע סוציו אקונומי/ רקע משפחתי הוא מגיע.

מועדי משיכת הכספים מקופת תכנית החיסכון:

שימו לב לא ניתן לבצע משיכת כספי הפקדה מהקופה עד גיל 18, זאת למעט מקרים חריגים הנוגעים לענייני מצב רפואי חריף ובכפיפות לאישור רפואי מטעם ביטוח לאומי.

הגעתם לגיל 18? כעת ניתן למשוך את הכספים מפוליסת החיסכון, עבור כל מטרה לשמה תרצו וזאת בכפוף לאישור ההורה הממונה על תכנית חיסכון.

מזל טוב! בגיל 21, תוכלו להגיש בקשה למשיכת כספים מתכנית החיסכון, וזאת ללא אישור הורי.

ניתן לבצע את ההפקדות במסגרת של קופת גמל או במסגרת תכנית חיסכון בנקאית.

נשמח לספק לכם את הייעוץ הרלוונטי בנוגע לבחירת אופן החיסכון המשתלם ביותר עבור ילדיכם במסגרת תכנית חיסכון לכל ילד.

תוכנית חיסכון לכל ילד לטובת העתיד

0 / 5. 0