אחרי שנים רבות של עבודה קשה ותרומה נרחבת לפיתוח ושגשוג המשק הישראלי, גם לכם מותר לנוח מעט ולהנות מהחיים. ברכותינו – הגעתם לגיל היפה, בו תוכלו לרדוף אחרי שאהבה נפשכם, להשקיע בתחביבים ולטפח את עצמכם. במקביל כמובן לכל אלה, רצוי להמשיך ולדאוג לכספים שצברתם במהלך השנים ולוודא שתקבלו עבורם את התשואה האיכותית ביותר הקיימת. תיקון 190 פיצויים, שופך אור על ההתנהלות הנכונה עם כספי הפיצויים שלכם בעת המעבר לקופת גמל לפי תיקון 190.

הטבות מהותיות – נגזרות של תיקון 190

ראשית נרחיב מעט לגבי תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה, אשר קיבל תוקף מלא בשנת 2012 והפך את קופות הגמל למוצר חיסכון פנסיוני אטרקטיבי ומלא הטבות כרימון עבור החוסכים בגיל הפרישה. תיקון 190 מעניק לכם שלל הטבות ההופכות את קופת הגמל למוצר החיסכון הנכון ביותר עבור גמלאים בימינו. במידה והנכם גמלאים בפנסיה, עברת במזל טוב את גיל 60, ובבעלותכם זכאות לקהלת קצבה חודשית של מעל ל 4,525 ש"ח, אתם זכאים להפקיד כספיכם בקופת גמל על פי תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה.

מדוע מדובר בחדשות מעולות? להלן תיקון 190 דוגמאות להטבות הנהדרות בקופה –

  • ניוד בין מסלולי השקעה מגוונים ללא שהדבר ייחשב כאירוע מס.
  • האפשרות להשקעה בתחומים שבדרך כלל חסומים בפני השקעות עבור הציבור הרחב.
  • אופציה להגדרה של יורשים בקופה אשר ייזכו גם הם בשלל הטבות אטרקטיביות.
  • דמי ניהול נמוכים באופן משמעותי ממוצרי חסכון אחרים בקטגוריית הביטוח.
  • פטור מלא מתשלום המס בעת משיכת הכספים אשר נצברו בקופת הגמל לפי תיקון 190 כקצבה חודשית.
  • תשלום המס על רווחי ההון יחול אך ורק בעת משיכת הכספים מהקופה, ולא לכל אורך שנות פעילותה וצבירת הכספים.
  • במידה והמוטב בעל הקופה נפטר לפני שהגיע לגיל 75, יורשיו (אותם הוא מינה), ייזכו לקבל הטבה בדמות פטור ממס על הכספים אשר נצברו בקופה.
  • באם המוטב בעל הקופה נפטר לאחר הגיעו לגיל 75, יורשיו, ייקבלו פטור תשלום מיסויי בעת משיכת כספי הקופה כקצבה. ובמידה ויחלחטו למשוך את הכספים באופן חד פעמי (משיכה הונית), יישלמו מיסוי מופחת על הרווחים בסך של 15% בניגוד לתשלום הנהוג של 25% נומינלית.

נוסף לכל ההטבות הללו תיקון 190פיצויים מאפשר לכם להעתיק א. כספי הפיצויים אשר מגיעים לכם לאחר שסיימתם לעבוד, (זאת במידה ואין עליהם רצף קצבה/פיצויים), לחסכון חדש תחת קופת הגמל לפי תיקון 190. מדובר בצבר כספי אשר יהיה נזיל עבורכם ובר שינוי על פי החלטתכם. גם כאן, תהנו מההטבות לפי תיקון 190, כך שבעת משיכת הכספים כקצבה, תוכלו לעשות זאת ללא תשלום מס, ובעת משיכה הונית, תשלמו רק 15% מס נומינלי.

צוות מומחי הביטוח הפנסיוני של קבוצת גור, מתמחה בייעוץ עבור גימלאים. נשמח להעניק לכם ליווי אישי בנושא תיקון 190 פיצויים, ואת כל המידע הנחוץ לכם על מנת לעשות את ההחלטה הנכונה עבור העתיד שלכם ושל היקרים לכם.

תיקון 190 פיצויים המגיעים לכם

0 / 5. 0