תיקון 190 פיצויים כשמו כן הוא. מדובר בתיקון של ממש, אשר תוקף בשנת 2012 במסגרת רצונה של המדינה ובהנהגת מס ההכנסה, במטרה להפוך את קופות הגמל לכלי השקעה יעיל עבור אוכלוסיית הפנסיונרים במדינת ישראל. מדובר בשרשרת של תקנות אשר פירושן דלל הטבות עבור החוסכים בקופת הגמל בהגיעם לגיל הפנסיה ומעבר לו. ההחלטות הכלכליות הנוגעות לכל הקשור בתיקון 190 משיכת כספים ותיקון 190 פיצויים, הן חשובות לאין ערוך ומשמעותן הכספית היא רחבה ובעלת השלכות של שנים קדימה, הן על המבוטח והן על המוטבים והיורשים מטעמו. תחילה וודאי תרצו לדעת האם הנכם זכאים להצטרף לקופת הגמל ולחסוך כספים במסגרת תיקון 190 כספי פיצויים לחוק מס ההכנסה, ובכן עליכם לוודא כי הנכם עומדים בשני קריטריונים מהותיים: הקריטריון הראשון הוא להיות בני 60 (או לפחות להתקרב לגיל 60), הקריטריון השני הוא להיות זכאים לקבל קצבה  פיננסית חודשית קבועה בגובה של מינימום – 4,525 שקלים חדשים (הסכום נכון לשנת המס 2020 על פי מס ההכנסה). במידה והנכם עומדים בשני הקריטריונים המצוינים לעיל – ברכותינו, אתם זכאים להפקדת כספים בקופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה.

כאשר מבצעים את ההחלטות לגבי ההפקדות בקופת הגמל לפי תיקון 190 משיכת כספים ותיקון 190 פיצויים, יש לבחון את כל הפרמטרים בכובד ראש ולשקלל בהתאם לצורך והרצון הפיננסיים שלכם בהווה ובעתיד. תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה פורש בפני הגמלאים הבוחרים בו כאפיק להשקעה שלל הטבות ויתרונות נהדרים. להלן עיקרי הדברים שחשוב לדעת –

  • ישנה אופציה למשיכת הכספים הצבורים בקופת הגמל באופן חד פעמי  ובתשלום מס רווחי הון המחושב באופן נומינלי בגובה של 15% מהכספים בקופה ( בד"כ התשלום הינו ע"ס 25% ריאלי).
  • ישנה אופציה למשיכת הכספים הצבורים בקופת הגמל על פי תיקון 190 באופן של קצבה קבועה חודשית, באופן זה יינתן למבוטח פטור מלא מתשלום מס רווחי הון – הטבה כספית עצומה ואטרקטיבית ביותר.
  • תשלום מופחת ודמי ניהול נמוכים משמעותית מהנהוג במוצרי חיסכון מקבילים בקטגוריה הנהוגים בשוק החיסכון הפנסיוני.
  • בעת העברת ההשקעה מאפיק אחד למשנהו או בין קופות שונות בקטגוריה, הדבר לא נחשב כאירוע מס, ואין צורך לשלם מס בגין המעבר.
  • אפשרות קבלת הלוואה בתנאים טובים כנגד הכספים הצבורים בקופת הגמל לפי תיקון 190

 תיקון 190 פיצויים, הינה סוגיה סבוכה, אשר פירושה ההחלטה האם להשאיר את כספי הפיצויים בקופת גמל שתהיה נזילה או למשוך אותם. מדובר בהחלטה קריטית אשר יש לה משמעויות כספיות נרחבות ורצוי שלא לבצע החלטות בנוגע אליה ללא התייעצות וליווי של אנשי מקצוע. קבוצת הביטוח גור, תספק לכם שירותיי ייעוץ מהמקצועיים הקיימים בשוק, מטעם צוות המומחים הפנסיוניים המוביל שלנו, אשר ייספק לכם תמונה מלאה ושקיפות עכשווית ועתידית בנוגע לתיקון 190 פיצויים עבור המבוטחים בקופה. באופן אשר ייקל עליכם משמעותית את קבלת ההחלטות הנכונות ביותר עבור העתיד הפיננסי שלכם.

תיקון 190 פיצויים שלכם

0 / 5. 0