גמלאים יקרים, ישנן כמה הטבות אוטומטמות הנלוות לטייטל  "גמלאי" לדוגמה –  אינכם חייבים לעבוד, מוענקת לכם הטבת "שלישי בשלייקס", אתם זוכים להנחה בנסיעה בתחבורה ציבורית ולשלל הנחות בכניסה לכל מיני אתרים וכמובן – זוכים לבלות זמן איכות עם הנכדים המקסימים. אך מעבר לכל אלו, האם ידעתם כי הנכם תיקון 190 לגמלאים מעניק לכם אופציית חיסכון עם שלל הטבות מסויימות?

מהי מטרתו של תיקון 190 לגמלאים?

תיקון 190 לגמלאים על פי פקודת מס הכנסה, אושר לראשונה בשנת 2012, כחלק מהמאמצים להשיב את אטרקטיביות קופות הגמל כפוליסות חסכון עבור הציבור הרחב. המטרה העיקרית הייתה ועודנה עידוד הגמלאים להפקיד כספי חיסכון בקופת גמל המציעה תיקון 190 לגמלאים, ממנה יוכלו למשוך את כספם בכל עת שייחפצו בכך וללא הערמת קשיים בירוקרטיים.

תיקון 190 מהווה הטבה כלכלית חשובה לאין שיעור והופך את קופת הגמל לפי תיקון 190 למוצר חיסכון פיננסי אטרקטיבי ומבוקש ביותר. בין היתר פוליסת החיסכון לפי תיקון 190 מספקת שורה של הטבות מס משמעותיות הבאות לידי ביטוי הן עבור הגמלאי והן עבור יורשיו בפוליסת החסכון.

כיצד בפועל מתבצעת ההפקדה לקופת גמל ע"פ תיקון 190 לגמלאים?

ישנה אפשרות לבצע הפקדה חד פעמית עבור תכנית חיסכון או לבצע מספר הפקדות, כאזר כל אחת בסכום בו אתם מעוניינים. ניהול כספי פוליסת החסכון לפי תיקון 190 מאפשר מעבר מהיר בין מסלולי השקעה מגוונים ללא תשלום מס מעבר וללא כל הגבלה אחרת. כך שאתם חופשיים להשקיע במוצרים שונים כאוות נפשכם. נוסף על כך ניתן בצע משיכה של הכספים אשר נצברו בקופת הגמל במשיכה חד פעמית (בתשלום מס מופחת של 15% על רווח נומינלי) או במשיכה בצורת קצבה (ובלבד והנכם מעל גיל 60).

לפניכם היתרונות הקיימים בתיקון 190 לגמלאים:

  • ניידות מסלולי השקעה רבים ומגוונים לבחירתכם, באופן מהיר וחלק וללא תשלום מס מעבר.
  • אפשרות לביצוע השקעות בפיזור הן בארץ והן בחו"ל, כולל אפיקים שבדרך כלל חסומים כגון נדל"ן מניב, ניירות ערך שונים ועוד ועוד.
  • עלויות דמי ניהול מופחתות משמעותית בהשוואה למוצרי חסכון מקבילים בקטגוריה.
  • קבלת הלוואות בתנאים מצויינים.
  • מוטבי הפוליסה יקבלו את הכספים בקלות יחסית וללא צורך בהצגת צו ירושה. כמו כן יזכו אף הם להטבות מס משמעותיות.
  • אופציית משיכת הכספים באופן חד פעמי בתשלום מס מופחת (15%) במקום תשלום מקובל בשוק של כ 25% או כקצבה חודשית סדירה ללא תשלום מס כלל וכלל.

הפקדה לקופת גמל תיקון 190 מהווה מוצר פנסיוני המעניק הטבות כספיות משמעותיות עבור אוכלוסיית הגמלאים. על כן חשוב מאוד להכירו ולהבין את היתרונות הרבים הגלומים בו ולדעת לנצלם באופן המיטבי עבורכם ועבור העתיד הכלכלי שלכם.

סוכנות הביטוח של אמנון גור תשמח להעמיד לרשותכם את אנשי המקצוע הטובים בשוק, אשר יסייעו לכם באופן אישי ומסור, בבניית התיק הפנסיוני הנכון עבורכם, באופן אשר יבטיח את עתידכם הפיננסי ויאפשר לכם להמשיך ולחיות בכבוד.

תיקון 190 למשפחה

0 / 5. 0