תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, מהווה כיום אפיק חסכון מבוקש מאוד בקרב גמלאים וחוסכים לקראת גיל הפרישה. למעשה, תיקון 190 הנו כל כך מבוקש, עד כי הפך כמעט לשם נרדף עבור תכנון פנסיוני משובח. גמלאים רבים בהגיעם לגיל הפרישה, מעוניינים בפוליסת חסכון אשר תספק להם תנאים טובים ולאורך שנים רבות, ובוחרים מבין מגוון קופות הגמל הקיימות בשוק, בקופת הגמל על פי תיקון 190 של מס הכנסה. תכנון פיננסי על פי תיקון 190, מהווה דוגמא לתכנון פנסיוני איכותי, המושתת על פוליסת חסכון עם חשיבה לטווח ארוך.

מדריך מפורט לתכנון פנסיוני – תיקון 190

תכנון פנסיוני חכם, כזה המאפשר תשואה גבוהה לאורך שנים, המושתת על  תיקון 190 על פי פקודת מס הכנסה, הוא כזה השם דגש על חשיבה פיננסית לטווח ארוך ועל התנהלות עסקית חכמה. דוגמא טובה לכך היא היכולת לדאוג לדור ההמשך. שכן תיקון 190 מאפשר הורשת קופת הגמל עם מינימום בירוקרטיה ובתוספת הטבות מיסוייות נהדרות גם ליורשים.

תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה, נכנס לתוקפו בשנת 2012, כחלק מיוזמה ממשלתית להשיב עטרה ליושנה, ולהפוך את קופות הגמל לאפיק פוליסת חיסכון אטרקטיבי. יש לומר כי שורת ההטבות האטרקטיבית ביותר, שהגיעה עם תיקון 190, הפכה את היוזמה למוצלחת ביותר.

אם כך, מה תנאי הקבלה לתיקון 190 קופות גמל?

האופציה לנצל את תיקון 190 ניתנת בהתקיים שני תנאים – האחד הוא שעל המוטב להיות מעל גיל 60 והשני הוא שעל המוטב להיות זכאי לקבלת קצבה חודשית פנסיונית בגובה 4,512 ש"ח לפחות.

חסכון בקופת גמל לפי תיקון 190 , מספק שורת הטבות ויתרונות לחוסכים קופות גמל. להלן דוגמאות ייחודיות ליתרונות:

> האפשרות לניוד הכספים בין מסלולים שונים ללא שום הגבלה.

> תשלום מיסוי רווחים מופחת, באופן משמעותי בשיעור של כ 15% (נומינלי) במקום תשלום מס של 25% (ריאלי).

> גמישות יתרה – היכולת להעביר את כספי קופת הגמל בין מסלולי ההשקעה ללא שהדבר ייישב כאירוע מס וללא תשלומים נלווים או קנסות.

> תיקון 190 מעניק את האפשרות להשקיע באפיקים מגוונים אשר בדרך כלל אינם נמנים עם האופציות להשקעה, דוגמאות לכך הן השקעה בניירות ערך, הנפקות, נכסים סחירים ושאינם כאלה ועוד ועוד.

> אפשרות לקבלת הלוואות בתנאים אטרקטיביים באופן משמעותי מהמקובל בשוק.

> אין צורך בתשלום מס רווחים במקרה של מכירת ניירות ערך.

> במידה וביום מן הימים תבחרו למשוך את כספיכם כקצבה חודשית, תהיו פטורים מתשלום המס על רווחי הון.

> דמי ניהול נמוכים משמעותית בהשוואה למוצרים פנסיונים בקטגוריה.

אנו מבינים, כי בחירת קופת גמל לחסכון ואפיק השקעה הינה אחת ההחלטות הקריטיות והחשובות ביותר שתעשו, כעת בהגיעכם לגיל הפרישה. שכן תהיינה לכך השלכות פיננסיות מחייבות הנוגעות לעתידכם הכלכלי. הצוות שלנו בקבוצת גור ביטוח, יעניק לכם ייעוץ מקצועי ומהימן וליווי צמוד עד לסיום הליך בחירת האפיק הנכון עבורכם.

תיקון 190 דוגמאות עבורכם

0 / 5. 0