כהורים אנחנו רוצים להעניק לילדינו את המקסימום האפשרי. אנחנו רוצים לאפשר להם לחלום חלומות ולהגשים אותם, אנחנו רוצים לפתוח בפניהם את כל הדלתות ולעזור להם ככל שנוכל ואף יתרה מכך. כשהילדים קטנים החלומות שלהם קטנים וניתנים להגשמה בקלות, כמו גלידה בסוף הארוחה או נסיעה לים עם חברים. ככל שהם מתבגרים, החלומות שלהם הופכים גדולים יותר, ואנחנו מבינים כי עלינו להשקיע כסף רב יותר כדי לעזור להם בדרכם אל המטרה הנכספת בעיניהם. בדיוק לשם כך עלינו לחשוב כבר היום על פתיחת חיסכון עבורם.

קופת חיסכון לילדים

מהן הסיבות לפתיחת תוכנית חיסכון לילדים?

כל הורה בוודאי יחליט בעצמו מה הצורך שלו בחיסכון, מתי הוא רוצה לפתוח את התוכנית ומהו סכום ההפקדה שהוא יכול ומעוניין לשים בצד למטה זו, הינה חמש סיבות שבגינן כדאי לכן לפתוח חיסכון לילדים בעזרת פוליסה פיננסית:

רכישות גדולות

יש הורים שירצו לעזור לילדים בהשקעה עתידית כגון רכישת דירה או רכב. פתיחת קופת חיסכון לילדים לצורך מטרה מעין זו, תדרוש השקעה חודשית גדולה יחסית ותקופת חיסכון ארוכה כדי שיתקבל בסיומה סכום כסף משמעותי.

אירועים עתידיים

סיבה אחרת לחיסכון יכולה להיות חשיבה על אירוע עתידי שיהיה צריך לממן כמו בר/בת מצווה. לחיסכון למטרה כזו יש תאריך יעד מוגדר, כך שניתן לחשב את סכום ההפרשה לפי שנות החיסכון. בחתונה אין כמובן תאריך יעד ברור, אם כי ניתן לעשות חישוב דומה ולהחליט על יעד כללי כמו גיל 25 לדוגמה.

הוצאות בלתי מתוכננות

ההיגיון שעומד מאחורי המחשבה הזו הוא שעדיף להיערך עכשיו ולצבור סכום כסף כדי שאם נזדקק לו, לא נאלץ לפגוע בתזרים החודשי הרגיל של המשפחה. ואם לא נידרש לו, תמיד נחמד שיש כסף נוסף לשימוש.

טיול גדול

הוצאות על טיול משפחתי גדול יכולות להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים. אם יודעים על זמן שבו רוצים לצאת לטיול משפחתי, טיול בר\בת מצווה, טיול ליעד שיש בו קרובי משפחה שלא ראיתם זה זמן רב וכדומה, אפשר להתחיל לחסוך אליו כמה שנים מראש, כך שההוצאה לטיול לא תהיה מהתקציב החודשי.

חובות והלוואות

לעיתים החיסכון מיועד דווקא לסגירת חובות שונים, החזרת הלוואות וכדומה. משפחה שיודעת כי לקחה הלוואה גדולה, תחסוך כסף כדי להחזיר את ההלוואה ולסגור אותה.

מה זו פוליסת חיסכון ומדוע כדאי לפתוח אותה בחברת ביטוח?

חברות הביטוח זיהו את הביקוש הגדל לתוכניות חיסכון וכיום הן מציעות מוצר בהתאם. התוכנית מיועדת לחסכונות קצרים או בינוניים, הן כהפקדה חודשית והן כהפקדה של סכום חד־פעמי ואף שילוב ביניהן. ישנם יתרונות גדולים ומהותיים לפתיחת פוליסה פיננסית לצורך חיסכון וחשוב להכיר אותם:

אין קנסות יציאה – פוליסה פיננסית היא למעשה נזילה בכל עת, כלומר שאין נקודות יציאה קבועות, אין קנסות על משיכה ובעצם ניתן למשוך אותה בכל רגע נתון וללא הסברים מיוחדים.

חסכונות נזילים – ניתן למשוך את כל הכספים שנצברו או רק סכום מסוים מתוכם, וניתן גם להפוך את סכום הכסף הצבור לקצבה שתועבר אליכם מידי חודש.

ניתנת לשינוי בכל עת – בעת פתיחת הפוליסה הפיננסית תתבקשו לבחור את מסלול ההשקעה המועדף עליכם ואת רמת הסיכון שבו. בחירה זו ניתנת לשינוי ולמעבר בכל עת שתרצו והיא אינה גוררת איתה אירוע מס. זהו יתרון גדול ומשמעותי שאין להקל בו ראש.

ניתן להפקיד כל סכום – תוכלו לקבוע את גובה ההפקדה החודשית הנוחה לכם ואינכם מוגבלים להפקדת מינימום. תוכלו לשנות את סכום ההפקדה אם תרצו על־ידי הודעה לחברת הביטוח. כמו כן, תוכלו גם לבצע הפקדות חד־פעמיות גדולות לתוכנית.

השקעה בתוכנית חיסכון פיננסית רק עם מומחים

תוכנית חיסכון פיננסית היא השקעה בעתידכם ובעתיד המשפחה כולה. חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ואמין כדי שתוכלו למקסם את הרווחים שלכם ושל בני המשפחה. אמנון גור הוא הבעלים של קבוצת גור – קבוצת ביטוח גדולה שאינה בבעלות חברת ביטוח, ולפיכך אינה מחויבת לחברה אחת. היא פועלת מול כל חברות הביטוח כבר מעל 30 שנה ואמונה על מקצועיות ואמינות. היועצים הפיננסים של הקבוצה יוכלו ללוות אתכם ולסייע לכם בעת בחירת תוכנית חיסכון שתתאים לעתידה של משפחתכם וילדיכם.

1.5 / 5. 2