האינטרנט סובב ומקיף אותנו בכל תחומי החיים. אנחנו תלויים בו, שואבים ממנו מידע, נעזרים בו בחיי היום־יום שלנו, מבצעים דרכו רכישות ומנהלים דרכו את עניינו השוטפים. בעלי עסקים, משרדים וחנויות משתמשים ברשת האינטרנט לצורכי העסק, וישנם עסקים שמתקיימים אך ורק בדרך זו. כל פלטפורמת עסקים טומנת בחובה סכנות, ורשת האינטרנט אינה שונה. חשוב להכיר ולהיות מודע לסכנות הקיימות כי רק כך נוכל להימנע מהן, להיזהר עד כמה שניתן ולדעת מה לעשות בעת הצורך.

פישינג - הונאות ברשת האינטרנט

מהו פישינג ברשת האינטרנט?

משמעות המילה פישינג היא דייג. ממש כמו בים, זורקים חכה למים מתוך כוונה לתפוס דג, כך גם באינטרנט. האקרים זורקים "חכה" כדי להשיג מידע פרטי וסודי ולעשות בו שימוש מאוחר יותר לצורכיהם. המידע יכול להיות נתונים פיננסים כמו מספרי אשראי או חשבונות בנק, סיסמאות לאתרי שונים ורגישים, מידע רפואי סודי וכדומה. המידע שמתקבל יכול להיות בשימוש מיידי כמו מספרי אשראי או כזה שיימכר לגופים אחרים אשר ישתמשו בו כמו מידע רפואי.

ישנן שיטות "פישינג" שונות אשר לכולן מכנה משותף, מגיע לאדם קישור לאתר מסוים והוא יתבקש לרשום בו את הנתונים האישיים שלו. הקישור יכול להישלח בהודעת סמס או וואטסאפ, הוא יכול להיות מייל מכתובת לא ידועה או מוכרת חלקית, הוא יכול להיות הודעה על זכייה בפרס מסוים או איום על סגירת אתר. מגוון הדרכים הוא גדול וחשוב לשים לב להודעות לא מוכרות או מוזרות. ההודעות האלו יכולות להישלח לכתובות מיילים של אנשים פרטיים או למיילים השייכים לארגון או עסק מסוים. במקרים אלו, הפגיעה תתרחש בעסק עצמו ובמאגר נתוני הלקוחות שלו.

מה הן דרכי ההתגוננות?

הקו הראשון להתגוננות מפני פישינג הוא תשומת לב. ישנן פעולות פשוטות שניתן לעשות ולהיעזר בהן ביום־יום וכדאי לשים לב לסימני אזהרה שונים כגון:

  • אל תמסרו פרטים אישיים אם אינכם בטוחים, פנו לגוף המבקש את הפרטים וודאו איתו את הבקשה.
  • אם יש ספק – אין ספק. אם הודעה נראית חשודה, אל תפתחו אותה.
  • בדקו את חשבונות הבנק ואת האתרים הרגישים שלכם באופן קבוע וכך תוכלו לגלות פעילות חשודה.
  • השתמשו במנהלי סיסמאות כך שהסיסמה שלכם לאתרים רגישים תהיה חזקה ומאובטחת. 

ביטוח סייבר – פתרון יעיל למתקפת פישינג

אם בכל זאת אתם או העסק שלכם נפלתם למתקפת פישינג, חשוב שיהיו לכם הכלים להתמודד עם האירוע, והכלי החשוב ביותר הוא ביטוח סייבר. באמצעות קבוצת גור תוכלו לנהל את האירוע על־ידי הפעלת אנשי מקצוע המומחים בתחום. היא תבצע את החקירה, תתקן את הפרצה, תטפל בתביעות מול צד שלישי אם תתבעו על הפרת הפרטיות של הלקוחות ותפצה אותם אם יהיה בכך צורך.

חשוב לפנות לסוכנות ביטוח מוכרת וגדולה שמתמחה ומטפלת בביטוחי סייבר. קבוצת גור קיימת בשוק הביטוח כבר מעל 30 שנה ומועסקים על ידה אנשי ביטוח מהמעלה הראשונה. סוכני הביטוח של הקבוצה ידעו כיצד לייעץ לכם, להנחות אתכם ולהתאים עבורכם את הפוליסה המתאימה ביותר לצורכי העסק שלכם. הם ילוו אתכם בעת הרכישה ויהיו לצידכם לאורך כל הדרך אם חלילה יתעורר הצורך.

0 / 5. 0