קבלנים, יזמי בנייה או מהנדסים בתחום הבנייה? פוליסת ביטוח קבלנים כבר רכשתם?

פוליסת ביטוח קבלנים נועדה על מנת לספק לקבלנים ולעוסקים בתחום הבניה, מטריית כיסוי ביטוחית, בכל הקשור לפרוייקטי הבניה אותם הם מבצעים. מדובר בפוליסת הרחבה לביטוח אחריות מקצועית ולביטוח מקצועי והיא מדייקת סעיפים ביטוחיים רבים, המותאמים עבור קבלנים.

מדובר באספקטי ביטוח הכוללים התייחסות לפרויקטים ורכוש/ציוד כבד.

תחום הבניה הינו תחום ענף ומורכב, הוא מכיל אינספור פרמטרים שונים אשר אותם יש לקחת בחשבון ובדיוק מירבי בעת עריכת פוליסת ביטוח קבלנים.

בין אם מדובר בקבלן עצמאי קטן או גדול, כזה העובד לבד ועושה שיפוצים קלים או בעל חברת קבלנות גדולה עם פרוייקטים ענפים, רמת הסיכון זהה. בכל פרויקט בניה ישנה מעורבות עצומה של גורמי אנוש, העשויים לעשות טעויות, העלולות להוביל לנזקים כבדים ולעלות בחיי אדם.

פועלים העובדים על פיגומים, חשמלאים, אנשי בטיחות וגיהות, מהנדסי שטח, לקוחות סופיים, מבקרים, כל אלה עתידים לבוא בשערי הפרויקט הקבלני, הן בשעת ביצוע הפרויקט והן שנים לאחר מכן. על כן, חשוב מאוד כקבלן לנהוג באופן האחראי ולוודא כי ברשותך ביטוח אחריות מקצועית המכיל סעיפים המותאמים עבור פוליסת חיסכון ופוליסת ביטוח קבלנים.

פוליסת ביטוח קבלנים ניתן לערוך באופן פרטני המיועד ספציפית עבור פרויקט בניה מסויים, או כחלק מפוליסת ביטוח גורפת ורחבה, אשר תספק מענה כולל לכלל הפעילות של הקבלן.

הפרויקטים נחלקים לשני תחומים:

  1. עבודות קבלניות, מדובר בפוליסה ביטוחית, המעניקה כיסוי ביטוחי עבור – בניינים, מבני תעשייה, בתים, כבישים, מפעלים ועוד
  2. עבודות בהקמה: פוליסה ביטוחית המעניקה כיסוי בעת הקמה של בניית פסי ייצור תעשייתיים, ציוד כבד, בעיות חשמל וכו'.

עולם הבניה הינו מורכב ורמת הסיכון בו היא גבוהה ביותר. כמות האירועים הפוטנציאלית העשויים לפגוע בחיי אדם או ברכוש היא עצומה ומתרחשת על בסיס יומי, שעתי ואף רגעי. מכלול שלם של עוסקים במלאכה, בתוספת שימוש בציוד כבד אשר לצורך הפעלתו נדרשת ברוב המקרים מיומנות מקצועית והסמכה מתאימה, הם הסיבה לחשיבותה האקוטית של פוליסת ביטוח קבלנים.

פוליסת ביטוח קבלנים נוגעת בשלושה פרמטרים 

1. ביטוח רכוש – מעניק כיסוי ביטוחי במקרה של גרימת נזק גניבה או אובדן רכוש במסגרת אירוע שהתרחש תוך כדי ביצוע הפרויקט. ניתן לשלב בו גם כיסוי ביטוחי עבור פגעי טבע ומזג האוויר, רעידות אדמה, הריסות, שברים, נזקי תכנון שגוי, הוצאות הנדסיות והוצאות פיקוח לאחר אירוע, ליווי יועצים מומחים בקרות אירוע ועוד.

2. ביטוח צד ג' – מספק כיסוי ביטוחי ייעודי עבור מקרים של פגיעות גוף או נזקי רכוש, עבור גורמי צד ג' במסגרת ביצוע הפרויקט הקבלני.

3. ביטוח חבות מעבידים – כיסוי ביטוחי המעניק הגנה עבור הקבלן בפועל כנגד תביעות עובדי הפרויקט, מפני תביעות ביטוחיות על רקע תאונות ונזקי גוף אשר נגרמו להם במהלך ביצוע עבודתם בפרויקט. מדובר בנגזרת חובה כחלק מביטוח אחריות מקצועית של הקבלן.

סוכנות הביטוח של אמנון גור, תעניק לכם שירותי ליווי מקצועיים בעת עריכת פוליסת ביטוח קבלנים. אנו נוודא כי הנכם מקבלים את מיטב הכיסוי והתנאים הקיימים בשוק, תוך לקיחה בחשבון של כלל הפרמטרים הנחוצים לכם כקבלנים.

הדרכת פוליסת ביטוח קבלנים

0 / 5. 0