אנו עדים בשנים האחרונות ליותר ויותר מתקפות סייבר על חברות בעולם, וישראל אינה יוצאת דופן בעניין זה. סביבת העבודה המשתנה באופן תדיר, תכיפות העבודה מרחוק בשל מגפת הקורונה והעובדה שכולנו מרחיבים את הפעילות שלנו ברשת ומשתפים במידע רגיש, כולל מידע כלכלי אישי ורפואי- מעמידה את החברות בפני אחד האתגרים הגדולים של העשור האחרון- התקפות סייבר.

אף אחד לא חסין

התקפות סייבר טומנות בחובן הרס אדיר למוניטין החברה, הפסדים כספיים נרחבים, אובדן הכנסות, חשיפה משפטית ותביעות ופגיעה במערכות המידע של החברה.

גם אנשי אבטחת המידע המנוסים ביותר מודיפ שעל אף המאמצים האדירים שמשקיעות החברות בהתגוננות מפני מתקפות סייבר, אין יכולת אמיתית להגיע לרמת אבטחה הרמטית וקיים סיכון גבוה לחברות מכל הסוגים והגדלים למצוא את עצמן מתמודדות עם התקפה שכזו, ולעתים אף נאלצות לשלם דמי כופר גבוהים לצורך שחרור הממערכות שלהן.

ביטוח סייבר נועד לענות על צורך זה במדויק

הפוליסה נועדה לכסות מגוון רחב של עלויות שהארגון יאלץ לשאת בהן במקרה של אירוע סייבר.

כיסוי הפוליסה הינו נרחב, הוא מכסה הפסדים שיגרמו הן לחברה הנתקפת בגין נזק למערכות המחשוב, אובדן הכנסות בשל השבתת פעילות החברה, סחיטת כופר, חקירת האירוע והנזק שנגרם למידע.

האם הפוליסה מגנה גם על הלקוחות?

הפוליסה מכסה נזקי צד שלישי(לקוחות וספקים) בגין פגיעה בפרטיות, הפרת זכויות יוצרים, אובדן מידע, אובדן מוניטים אובדן הכנסות וכו.

כיסוי זה מבטיח את השקט לו זקוקה חברה בנודע לעלויות הסייבר, ומגדיל לאין ערוך את היכולת של העסק להתמודד עם מתקפות מסוג זה.

המחלקה במשפטית של הקבוצה מטפלת בעת האחרונה בהצלחה רבה מספר רב וחריג של אירועי סייבר מורכבים הן מהעסקים הקטנים שחשבו שאליהם לעולם לא יגיעו, ועד חברות בינלאומיות גדולות עם נזקים מצטברים של עשרות מיליוני דולרים.

ביטוחי סייבר הינם ביטוחים מורכבים יותר ביחס למוצרים האחרים בעולם הביטוח, מהסיבה שאם אינם מבוצעים בהתאמה אישית (Tailor made ) , הם יכולים לכלול הרבה חריגים וסעיפים אשר אינם מתאימים לחברה שלכם, ולכן לא יכסו בצורה מיטבית את החברה.

קבוצת גור הינה בעלת רישיון בינלאומי לעסוק בביטוח כמורשה חתימה של ארגון החתמים הבינלאומי Lloyds  ומאפשר לקבוצה לפנות לחברות ביטוח בשוק הלונדוני והאמריקאי על מנת למצוא את הפתרון האידיאלי עבור החברה שלכם.

5 / 5. 1