כאנשים בוגרים אנחנו מודעים לצורך לחסוך לעתיד, שמענו את ההמלצות מבני המשפחה, מחברים ומהפקידים בבנק, ובכל זאת, טרם פתחנו תוכנית כזו. הסיבות לכך רבות ומגוונות ומשתנות מאדם לאדם, אך המשותף לכולם היא המחשבה שהקצאת סכום כסף לחיסכון היום, משמעותה ירידה ברמת החיים היום. אם נבין לעומק את משמעות החיסכון, נבין כי זו הבחירה הנכונה דווקא עכשיו.

איך חוסכים כסף ומדוע זה חשוב?

השאלה הראשונה שיש לתת עליה תשובה היא: מדוע חשוב לנו לחסוך? הכוונה אינה לרשימת האירועים והתוכניות שלשמן אנחנו רוצים שיהיה לנו סכום כסף גדול, אלא האם אנחנו מבינים את משמעות החיסכון. חשוב להבין שאם נקצה סכום כסף היום, יהיה לנו סכום משמעותי שלא היינו יכולים להגיע אליו בשום דרך אחרת ושאינו חלק מהתקציב החודשי. לגבי השאלה איך לחסוך כסף, יש לבצע הוצאה קבועה וקטנה, כזו שלא תכביד מאוד על שאר ההוצאות שלנו, ושנוכל לעמוד בה לאורך זמן אשר תאפשר לנו מרווח נשימה כלכלי והגשמת חלומות.

מה הן הסיבות שנידרש לכסף בעתיד?

כל אחד יוכל לפרט רשימה ארוכה של תוכניות לעתיד, כמו: טיול משפחתי גדול, החלפת הרכב, חגיגה גדולה בעוד כמה שנים ועוד. חיסכון למען מטרה גדולה הוא סיבה מצוינת להתחיל לחסוך כבר עכשיו. 

אבל לא רק מטרה מוגדרת מראש היא סיבה טובה להתחיל לחסוך. דווקא אירועים בלתי צפויים עשויים לגרום לנזק כלכלי לא קטן. אם הרכב התקלקל באופן בלתי צפוי לדוגמה, עלויות התיקון עשויות להגיע לסכומים גבוהים והביטוח אינו מכסה אותן, כך שההוצאה הפתאומית מכבידה על ההוצאות השוטפות. 

כדאי לעשות רשימה של תוכניות עתידיות עם הזמן המיועד עבורן, בצורה זו נוכל לבחור את מסלול החיסכון המתאים ביותר. האם הכסף נדרש לטווח קצר או ארוך? מה הסכום הכסף שיידרש למימוש? האם ישנה מטרה מוגדרת או שמא אנחנו חוסכים לכל צרה שלא תבוא? כל אלו שאלות שיש לתת עליהן את הדעת בזמן פתיחת תוכניות חיסכון.

אם לא נפתח חיסכון – מה הסיכון שלנו?

נשאלת השאלה בוודאי, אז מה יקרה אם לא נפתח חיסכון? מדוע ההכרח בהקצאת כספים כבר היום? "כאשר נגיע לגשר, נחצה אותו" ועוד תהיות דומות. הסיכון הוא בדרך שבה נבחר לחצות את הגשר כשנגיע אליו. הרי אם חלילה נגיע למצב בלתי צפוי, נצטרך לצלוח אותו אם נרצה בכל זאת לממש חלום גדול.

הכסף להוצאות אלו יגיע בלית ברירה מהלוואות שנצטרך להחזיר לאורך זמן כולל ריביות, ומחובות שניכנס אליהם באין דרך אחרת שגם עליהם נשלם ריביות. הסיכון אם כך הוא שלנו. אם לא נחסוך עכשיו סכום כסף המתאים לרמת הנוחות שלנו, נאלץ בעתיד בעת הצורך, לשלם סכום גדול יותר.

למה דווקא פוליסת חיסכון?

ישנן אפשרויות חיסכון רבות שניתן לבחור מתוכן. פוליסת חיסכון לטווח קצר או בינוני בחברת ביטוח מתאימה בדיוק לצרכים אלו. הפוליסה מאפשרת גמישות משיכה בכל זמן ומכל סיבה. חברת הביטוח מציעה מסלולי חיסכון שונים וניתן לעבור ביניהם בכל שלב ללא אירוע מס. תוכלו להתחיל להפקיד לתוכנית כל סכום חודשי שתרצו ללא רף מינימום, ולהגדיל אותו בשלב מאוחר יותר אם תרצו בכך.

ההכנסה החודשית שלנו משמשת כמעט באופן מידי לתשלום ההוצאות השוטפות שלנו, כגון: תשלומי חשבונות, הוצאות מחיה שונות, בילויים וכדומה. פתיחת פוליסת חיסכון מכריחה אותנו לעצור ולבחון את הרצונות העתידיים שלנו ולתכנן עבורם. קבוצת גור, בבעלותו של אמנון גור, בעלת ניסיון של מעל 30 שנה בתחום ועובדת עם כל הגופים הפיננסים בשוק.

הקבוצה מעסיקה יועצים פנסיונים מומחים שיוכלו להעניק לכם ייעוץ וליווי אישיים שיתאימו לכם ולצרכים שלכם. ההשקעה שלכם בפוליסת החיסכון של אמנון גור וקבוצת גור, היא השקעה בכם ובעתיד המשפחה והילדים שלכם.

0 / 5. 0