החלטתם לפתוח תוכנית חיסכון. החלטתם גם מהו סכום הכסף החודשי שתרצו להקצות לטובת תוכנית זו, ויש לכם מחשבות שונות לגבי השימוש שתרצו לעשות בכסף שיצטבר בתוכנית. בעצם, כמעט הכל ידוע ועכשיו נותר להחליט איפה תפתחו את התוכנית. האם בבנק שבו את מנהלים חשבון? האם באחד מבתי ההשקעות השונים או שמא פוליסת חיסכון בחברת ביטוח? אכן החלטה שיש לתת עליה את הדעת, וכדאי להבין את האפשרויות לפני שבוחרים.

פוליסת חיסכון - השקעה חכמה

מהי פוליסת חיסכון בחברת ביטוח?

חברות הביטוח זיהו את השוק ההולך וגדל, ואת הביקוש המתרחב לתוכניות חיסכון. כיום, הן מציעות ללקוחותיהן גם מוצר של פוליסת חיסכון. התוכנית מיועדת לחוסכים לטווח קצר או בינוני, הן כהפקדה חודשית והן כהפקדה של סכום חד־פעמי ואף שילוב ביניהן.

כמו כן, אין סכום מינימום להפקדה, כך שניתן לפתוח תוכנית בכל סכום ולשנות אותו אם רוצים. למרות שהתוכנית מוצעת על־ידי חברות הביטוח, אין בפוליסה מרכיב ביטוחי והיא אינה מוגדרת כחיסכון פנסיוני ולפיכך גם אינה סגורה לתקופה מוגדרת.

מה היתרונות של חיסכון בחברת ביטוח בשונה מתוכניות חיסכון אחרות?

אף־על־פי שחברות ביטוח מציעות תוכניות חיסכון בדומה לגופי השקעות אחרים הקיימים היום בשוק, היתרונות של התוכניות שלהן מהותיים, ועשויים להשפיע על ההחלטה שלכם לגבי המקום שבו תרצו להשקיע את כספיכם:

ניתן לעבור בין המסלולים בכל זמן

מכיוון שחיסכון בחברת ביטוח אינה מוגדרת כחיסכון פנסיוני, היא אינה חייבת לעמוד בתקנות כמו של קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסייה. רמת הסיכון בתוכנית מוגדרת על־ידי הלקוח כמו גם מסלול ההשקעה. ניתן לעבור בכל זמן בין המסלולים השונים, ובשונה מתוכניות אחרות המעבר הזה אינו גורר אחריו אירוע מס.

ניתן להוריד את דמי הניהול

לפוליסת החיסכון יש דמי ניהול מקסימליים של 2% שמחייבים את חברות הביטוח, אך ניתן לנהל משא ומתן ולהוריד את דמי הניהול בצורה משמעותית. לרוב, דמי הניהול עומדים על 1% ואף נמוך מכך, בהתאם להפקדה החודשית ולצבירה בתוכנית.

מנוהלים על־ידי אנשי השקעות מהטובים ביותר

הכספים המושקעים בפוליסת החיסכון מנוהלים על־ידי אנשי השקעות מהטובים ביותר, והם דואגים למקסם את הרווחים הן עבורכם והן עבור חברת הביטוח, כך שהאינטרסים שלכם ושלהם זהים.

מידי רבעון תקבלו דוח עם הרווחים והתשואות שעשתה התוכנית שלכם, כך שהכל נעשה בשקיפות מלאה. כמובן שניתן גם לעקוב אחרי התוכניות באתרי האינטרנט של החברות. יתרון גדול של חברות הביטוח הוא האפשרות להשקיע את הכספים בנכסים שאינם סחירים כמו נדל"ן או קרנות השקעה פרטיות שהם פחות מושפעים מתנודות השוק, ולכן הרווחים שבהם עשויים להיות גדולים יותר.

התוכנית ניתנת למשיכה באופן מיידי

יתרון מהותי של תוכנית חיסכון בחברת ביטוח הוא אפשרויות המשיכה שלה. התוכנית ניתנת למשיכה באופן מיידי ללא נקודות יציאה קבועות מראש. ניתן למשוך את כל הסכום במשיכה אחת או למשוך סכומים חלקיים בעת הצורך ואפילו בדרך של קצבה חודשית.

הלוואה על בסיס הכספים שנצברו בתוכנית

לבעלי פוליסת חיסכון בחברת ביטוח מוצעת האפשרות לקבל הלוואה על בסיס הכספים שנצברו בתוכנית כך שלא תצטרכו למשוך את הכספים אם לא תרצו בכך. ההלוואה מותנית באישור חברת הביטוח והיא תלויה בסכום הצבירה ובריביות הקבועות באותה עת בחברה. בשנים האחרונות ההלוואות שהוצעו בחברות הביטוח היו משתלמות ביותר ויכלו להתמודד עם ההלוואות שהוצעו בבנקים. 

היתרונות בפתיחת תוכנית חיסכון עם קבוצת גור ביטוח

ישנם יתרונות גדולים מאוד בפתיחת תוכנית חיסכון באמצעות קבוצת גור בניהולו של אמנון גור. קבוצת גור עובדת עם כל חברות הביטוח, ויכולה לוודא כי תוכנית החיסכון שתפתחו תהיה האופטימלית ביותר עבור צורכיכם.

  • ידע וניסיון – אין תחליף לניסיון ולידע, וקבוצת גור מעסיקה יועצים המתמחים בתחום הפיננסי שדרכם תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש לכם כדי לקבל את החלטה הנכונה ביותר עבורכם.
  • ליווי מלא – היועצים הפיננסים בקבוצת גור ילוו אתכם בתהליך פתיחת הפוליסה
  • ייעוץ והכוונה – יסייעו לכם לבחור את מסלול ההשקעה הנכון
  • תכנון קדימה – ויעזרו לכם בביצוע כל פעולה עתידית שתרצו לבצע.

לקבלת מידע נוסף, צרו איתנו קשר ותענו בהקדם!

1 / 5. 1