פוליסת אחריות מקצועית וחבות מוצר 

הינה פוליסת ביטוח משולבת, המספקת שכבת הגנה עבור בעלי עסקים, בעלי מקצוע או בעלי מקצוע חופשי.מדובר באחד הביטוחים החשובים ביותר, שבעל עסק זקוק לו יותר מכל.

כל עסק, המציע שירות או משווק מוצר, לוקח על עצמו את הסיכון שהמוצר או השירות עלול לגרום נזק לצרכן או ללקוח הסופי.
ואמנם, לא ניתן למנוע טעויות ותקלות באופן מוחלט, אך  בהחלט, ניתן ורצוי להתכונן אליהן מבעוד מועד, ולמנוע נזקים כלכליים משמעותיים וקריטיים בעקבות תביעות נזיקין. זו החשיבות העיקרית של ביטוח אחריות מקצועית ושל ביטוח חבות המוצר.
עבור בעלי עסקים ככלל ובעלי מקצועות חופשיים בפרט, כגון: רואי חשבון, מהנדסים, ברוקרים בבורסה, רופאים, מנתחים, מדובר בביטוח שהינו בגדר חובה. שכן, עליהם להיות מכוסים על מנת למנוע סיטואציות בהן בעל המקצוע החופשי, יהיה חשוף לתביעה בגין רשלנות או אחריות מקצועית.

לדוגמא: רופא עלול להיות חשוף לתביעה על ידי מטופל או משפחתו של המטופל בגין החלטה רפואית שלקח במהלך הטיפול.
בהעדר ביטוח אחריות מקצועית, חשוף בעל המקצוע החופשי לתביעות, סיכונים, ונזקים כספיים, שייתכן ולא יוכל לשאת בנטל שלהם, וכמובן במקרה בו יוכח כי התרשל בעבודתו, הוא עלול להידרש לשלם סכומי פיצויים של הון עתק.
פוליסת אחריות מקצועית וחבות מוצר,  מציעה כיסוי מפני תביעות נזיקין בעקבות פגיעות ממוצר, משירות או ייעוץ מקצועי. ניתן להרחיב את הפוליסה ולכלול בתוכה  אי יושר של עובדים, הוצאת דיבה עסקית, אובדן מסמכים עסקיים ועוד.

חשוב לדעת!!! 
על בעל המקצוע, בתקופת מקרה הביטוח, לשאת ברישיון תקף, על ידי רשויות החוק. הרישיון יכיל אישור לעסוק במקצועו וכמובן עליו לעסוק בו בהתאם מדוייק להוראות הרישיון שיש בידיו
נוסף על כך מתייחסת הפוליסה ליצרנים, יבואנים ומשווקים המוציאים תחת ידיהם מספר רב של מוצרים, ואלה עושים דרכם אל  הקהל הרחב. מדובר לעיתים באלפי מוצרים, הנרכשים מדי יום על ידי מספר רב מאוד של אנשים.
דוגמאות לכך הם – מוצרי קוסמטיקה, טיפוח ויופי, תרופות ללא מרשם הידועות גם כתרופות מדף וכמו כן גם מוצרי מזון.
לצערנו, גם במקרים של הקפדה יתרה, על כל התנאים והכללים לשמירה על בטיחות המוצר, תמיד ישנה סכנה מהבהבת, כי ייגרם נזק פיזי כלשהו לצרכן, ותוגש תביעה כנגד היצרן בסכומים גבוהים מאוד.
פוליסת הביטוח מכסה את אחריותו של המבוטח, בגין נזקים העלולים להיגרם, בעקבות שימוש במוצר פגום.
גם במקרים בהם הנזק נגרם בגלל רכיב מסוים של המוצר או תיקון שהמוצר עבר, בין אם אלה נגרמו לפני או אחרי שהמוצר יצא מחזקתו של המבוטח, הביטוח מכסה את הסיכון.
חשוב מאוד להבין כי בכל מוצר המשווק לקהל של צרכנים, קיים סיכון ממשי כי אותו מוצר יכול להיות פגום, ובמקרים מסויימים אף לגרום נזקים בלתי הפיכים וקשים, לצרכנים הרוכשים אותם.
מקרים מסוג זה עלולים להשאיר את המוכר, המשווק או היבואן חשוף לסיכון הממשי של נזקים, בעקבות מוצר פגום אשר גרם נזק לצרכנים ובמקרים רבים מדובר גם בנזק תדמיתי, אותו קשה מאוד לתקן.מקרים כגון אלה, מהווים קרקע פורייה לתביעות ייצוגיות ולתביעות פרטיות, המוגשות על ידי צרכן יחיד או קבוצת צרכנים, שעלותן עלולה להגיע לסכומי כסף גבוהים ביותר, ולעלויות הגנה משפטית יקרה ביותר של מומחים בתחום.במסגרת הפוליסה גם ההוצאות המשפטיות הכרוכות במקרה של תביעה, תהיינה מכוסות.
אנו בסוכנות אמנון גור, מודעים היטב לסיכונים ולגודל האחריות הנדרשת, ובשל כך מציעים כיסוי ביטוחי מלא ואיכותי. זאת על מנת למזער את הסיכונים הביטוחיים, הן עבור בעלי המקצוע נותני השירותים, והן עבור ספקי המוצר.

פוליסת אחריות מקצועית וחבות מוצר

0 / 5. 0