העידן הדיגיטלי הנוכחי והתפתחותו המואצת, הביאו עמם שחקן חדש למגרש העסקי הגלובאלי – איום הסייבר. אחוז פשיעת הסייבר העולמי גדל בהדרגה ושלל אופציות הרווח המיידי הקיימות ולצידן הקלות היחסית בה ניתן לבצע פריצה למאגרים מידע רבים מביאות לכך שמדובר בתחום אשר מתפתח במהירות אדירה. שוק הסייבר מגלגל מליארדים של דולרים ועל פי נתוני תחזיות לשנת 2019, אחת לשישים שניות מתרחשת מתקפת סייבר ארגונית/עסקית. 

ביטוח סייבר האיום הטכנולוגי החדש מהווה סכנה של ממש עבור קיומם והמשכיותם העסקית של ארגונים בכל סדר גודל ומכל סוג – תאגידים, ארגונים גדולים, חברות בינוניות ואפילו עסקים קטנים, לוקאליים, גלובאליים ומשתייכים מלכל סקטור עסקי הקיים בשוק. המשותף לכולם הינו אחד – הם בעלי מאגרי מידע עסקיים דיגיטליי או שהמוצרים/מכשירים בשרשרת הייצור והתפעול שלהם מחוברים באופן ממוחשב. כך שניתן טנטטיבית לפרוץ אל תוך מאגרי המידע או אל תוך פיקוד שרשרת הייצור ולחבל או לגנוב מידע עסקי חסוי על לקוחות החברה, עובדי החברה, מודיעין עסקי על התנהלותה של החברה ועל מוצריה ועוד.

איומי סייבר עסקיים נפוצים –

 *טלפונים סלולאריים – מכשירי הסלולאר של עובדי הארגון, מסונכרנים עם המייל, קבצי עבודה ולעיתים גם עם מערכות המידע. מדובר בדרך ישירה המאפשרת חדירת תוכנות זדוניות המאפשרות גניבה והדלפת מידע עסקי פרטי ויקר ערך.

*אימיילים – חשבונות המייל של הארגון חשופים לחדירת תוכנות זדוניות דרך המיילים וקבצים מצורפים שבהקלקה פשוטה ביכולתם לפלוש לתוככי מערכות המידע הארגוניות דרך שרת הדוא"ל.
* שימוש בהתקנים חיצוניים (כדוגמת דיסק און קי).
*פרצות אבטחה דרך דפדפנים ואתרי אינטרנט המאפשרות לקודים ותוכנות פריצה ושליטה מרחוק במערכות הארגוניות, תוך פריצה וגניבת המידע הארגוני.
*תוכנות כופר – אירוע בו המידע הארגוני "נחטף" ונלקח כערובה לתשלום דמי כופר אשר דורשים ההאקרים.

 בדיוק מהסיבות הללו ישנו ביטוח סייבר לעסקים.

בנוסף למגוון כיסויים של ביטוח עסק , ביטוח הסייבר מעניק כיסוי ביטוחי עבור הארגון במקרה של מתקפת סייבר פתאומית ומכסה שלל מקרים והשלכות עסקיות ופיננסיות נלוות בין אם הן ישירות ובין אם הן עקיפות בקרות מתקפת סייבר.

  הכיסויים האופציונאליים במסגרת פוליסת ביטוח סייבר –

 -כיסוי צד ג' – מעניק כיסוי ביטוחי במקרה של גניבת מידע אישי/ארגוני חסוי ופרטי, אירועי כשלים באבטחה אשר כוללים מחיקת או השחתת נתונים, חדירת וירוסים למערכות מידע, אירועי הפרת פרטיות וחופש המידע.

-כיסוי עלויות מומחים ויועצים במקרה של מתקפת סייבר – יחסי ציבור, ייעוץ פיננסי, ייעוץ המשכיות עסקית ועוד.

-כיסוי הוצאות הכרוכות במסירת מידע ללקוחות הארגון המעורבים באירוע הסייבר.
-כיסוי במקרי איומים וסחיטה – תשלום כופר והוצאות מומחים לניהול משבר בזמן אמת ובסיום האירוע.
-פיצוי בגין אובדן רווחים – במקרה בו התקלה באבטחת המידע פוגע באופן מתמשך ברווחי הארגון.

-כיסוי ביטוחי במקרה בו נדרשת חקירה פלילית/משפטית של אירוע הסייבר.
-כיסוי הוצאות שחזור מידע ושיקום הארגון עסקית, פיננסית, תקשורתית ועוד.

-כיסוי עלויות התפעול של הארגון, לאורך האירוע ולאחריו.

 פוליסת ביטוח סייבר אינה מוצר אחיד וישנה אפשרות להתאימה עבור כל ארגון וארגון בהתאם לפרמטרים השונים המרכיבים אותו כגון – גודל, סוג העיסוק, אופי העבודה, הפריסה הגאוגרפית, רמת הסיכון בסקטור הספציפי, הגורמים המעורבים בהליכים הכרוכים במידע ועוד.

בסוכנות הביטוח אמנון גור ישנה מחלקת ביטוחי סייבר ייעודית ומקצועית, בעלת ניסיון רב בתחום הסייבר על מרכיביו השונים ומורכבותו הרבה. הצוות המיומן שלנו ייבחן לעומק את מרכיבי הארגון שלכם ויידע לספק את ההמלצות הביטוחיות הספציפיות אשר יעניקו לכם הגנה מלאה במקרה של מתקפת סייבר עסקית.

ביטוח סייבר

0 / 5. 0