ביטוח סייבר לעסקים, כבר מזמן אינו מותרות. מדובר בביטוח לעסקים שהינו בגדר החובה. והוא ראשון במעלה. שכן היקף הנזק העשוי להגרם לעסק במסגרת תקיפת סייבר הוא עצום. בניגוד לאירוע פריצה או שריפה שהם אירועים נקודתיים, מתקפת סייבר עשויה לשתק כליל את כל זרועות העסק. השתקה כללית של מערכת המחשוב העסקית, עליה מבוסס כל הדאטה של החברה, באופן מיידי וכזה הבלתי ניתן לשחזור.

מה זה ביטוח סייבר לעסקים?

ביטוח סייבר לעסקים הינו אחד הביטוחים החשובים ביותר בימינו עבור כל עסק המושתת על מערך מחשוב דיגיטלי. בניגוד לימים עברו בהם פריצות ההאקרים היו נחלתם הבלעדית של תאגידי הענק, היום, מתרחשות פריצות סייבר על כל סוגי הארגונים, קטנים, בינוניים וגדולים ובכל תחום שהוא. שכן ברור לגורמים המפגעים כי לארגונים קטנים אין את המשאבים הכלכליים להעמיד מרכות הגנה משוכללות, על כן, קל יותר לפרוץ אל מאגרי המידע שלהם ולגנוב דאטה עסקי ואישי, וכך לגנוב זהויות או פרטי אשראי של לקוחות ולעשות בהם שימוש לרעה או פשוט להחזיקם כערובה לקבלת כספים מהארגון.

על כן ביטוח סייבר מהווה אבן יסוד בעת עריכת ביטוח לעסקים שכן, בדומה לפוליסת ביטוח אחריות מקצועית שהוא קריטי עבור בעלי מקצוע ביטוח הסייבר לעסקים קריטי עבור ארגונים בעלי מאגרי דאטה אונליין.

גם אם מדובר במאגר מידע של אלפי לקוחות בלבד, עבור עסק בינוני מדובר בכל ההון הארגוני שעמל רבות לבנותו.

כיום כמות איומי הסייבר הולכת וגדלה, ויש לוודא כי ביטוח הסייבר לעסקים שברשותכם הולם את האיומים הפוטנציאליים הנשקפים לעסק שלכם ולמאגרים שברשותכם.

איומי סייבר עסקיים נפוצים

> גניבת פרטים – חדירת האקר למערכת המחשוב של הארגון וגניבת פרטי אשראי ופרטים אישיים נוספים של לקוצות החברה, במטרה לעשות שימוש שלא כחוק בפרטים הללו. לדוגמה – ביצוע רכישות אונליין תוך שימוש בכרטיסי האשראי של לקוחות או גניבת וזיוף זהויות לצורכי ביצוע פשעים ברחבי העולם. מדובר באיום סייבר בעל השלכות מרחיקות לכת, שכן גניבת זהות עשויה להיות חמורה ביותר במידה ומטרתה היא ביצוע פשעים בינלאומיים.

> סחיטה – חדירת סייבר ארגונית וגניבת פרטים במטרה להופכם "לבני ערובה" לצורך סחיטת כספים מהארגון. מצב בו ההאקרים דורשים דמי כופר מהארגון ותמורתם ישיבו את פרטי הלקוחות ויתחייבו שלא לעשות בהם שימוש לרעה בעתיד. סיטואציה מורכבת הדורשת מיומנויות ניהול משא ומתן גבוהות של אנשי מקצוע מנוסים, לצורך השבת הפרטים, תוך מזעור הנזק ובמטרה שלא לשלם דמי כופר גבוהים, שכן, לעיתים הדרישה הכספית עשויה להיות גבוהה וחסרת פרופורציות.

> הפסקת פעילות – השתקת כלל המערכת המחשובית של הארגון ותוך כך את פעילותו העסקית הכוללת. מתקפת סייבר העשויה לשתק לחלוטין את הפעילות העסקית הארגונית. נדרשת התערבות מיידית של אנשי מקצוע מיומנים, אשר ביכולתם לסייע, בהשבת המערכת לפעילות ושחזור כלל המידע הקיים.

ביטוח סייבר לעסקים, יבטיח עבורכם את השקט הנפשי הנדרש, בעת התרחשות אירוע סייבר.

ביטוח סייבר לעסקים מיוחדים

0 / 5. 0