כפי שאנו יודעים בחיים ישנם דברים רבים שאינם תחת שליטתנו. אומנם אנו חווים גם לא מעט הפתעות נעימות, אך לצערנו ישנן גם הפתעות לא כל כך נעימות.

על אף שלא ניתן למנוע את מה שאינו תחת שליטתנו, אנו בהחלט יכולים להגן על עצמנו בפני ההשלכות של הפתעות אלה. במקרה של ביטוח הדירה, הפוליסה הבסיסית תכסה נזקים העשויים להיגרם למבנה מסיבות רבות. פוליסה זו אינה מכסה צד ג', לכן במקרה שבו נפגע צד שלישי בדירה בין אם בגוף ובין אם ברכוש אתם עשויים למצוא עצמכם במצב ביש.

מה זה ביטוח צד ג' לדירה?

נזקים יכולים להיגרם בדירה בשל מגוון סיבות כמו: פריצה, שריפה, הצפה ועוד. בעוד שבחלק מהמקרים נזקים אלה יישארו בתחומי הדירה בלבד, לעיתים הם יתפרשו גם לדירות שכנות ויפגעו בדיירים אחרים בבניין. דיירים אלה נחשבים לצד שלישי שכן הם אינם מתגוררים בדירה שבה נמצא מקור הנזק. אך זוהי לא הסיטואציה היחידה שבה עשוי להיפגע צד שלישי.

היה ובדירה נפצע בעל מקצוע מכל סיבה שהיא והוא זקוק לטיפול רפואי ואפילו שיקום, ביטוח צד ג' מגן על דיירי הדירה מפני תביעות של אותם בעלי מקצוע. אגב, אינכם חייבים להיות בעלי הנכס כדי לרכוש ביטוח צד ג'. ביטוח זה יכול להגן גם על שוכרי דירות מפני תביעות גם כן.

למה צריך ביטוח צד ג' לדירה?

בעל הדירה או האדם החתום על חוזה השכירות של הדירה הם האחראיים על כל נזק הנגרם לנכס. בעוד שנזקים הפוגעים בדיירי הדירה בלבד מכוסים תחת פוליסת הביטוח הבסיסית, הכוללת ביטוח מבנה וביטוח תכולה, פוליסה זו אינה מספקת הגנה מפני כל נזק הנגרם לצד שלישי.

חשוב להבין כי כל צד ג' הנפגע בתוך הדירה עצמה או כתוצאה מנזק שמקורו בדירה, עשוי לתבוע את בעל הנכס או השוכר עבור סכומים עצומים. ביטוח צד ג' מספק הגנה מקיפה במקרים הללו, אפילו במקרים שבהם נגרם מוות חלילה או פציעה רצינית. הקלות שברכישת ביטוח צד ג' לדירה שווה בהחלט אל מול עוגמת הנפש העשויה להיגרם בשל פגיעה בצד שלישי.

היה ואתם שוכרים דירה ודאו כי לבעל הנכס ישנו ביטוח דירה הכולל צד ג' גם כן. אם הרחבה זו אינה קיימת בפוליסה בהחלט מומלץ להשקיע ולרכוש את הביטוח הזה בעצמכם. במקרה שהרחבה זו אכן קיימת, ודאו ששמכם יתווסף לפוליסת הביטוח הקיימת.

פעולה זו משמעה ויתור על שיבוב כנגדכם, כלומר במקרה שבו נעשתה פגיעה בצד ג' חברת הביטוח של המשכיר לא תוכל לתבוע אתכם בגין סכומי הפיצויים ששולמו לצד השלישי.

ביטוח צד ג' לדירה מגן עליכם גם כאשר מתרחשים דברים שאינם נמצאים תחת שליטתכם. אם מצב שכזה יתרחש בעתיד תוכלו להיות שקטים ורגועים שיש מי שמטפל בכם.

0 / 5. 0