רשת האינטרנט הפכה עם השנים מאמצעי לתקשורת בין ארגונים למערך ענן שלם שעליו מבוססים כל מערכות המידע של הארגון. הנהלת החשבונות מתבצעת ברשת, כמו גם העבודה השוטפת להפקת הצעות מחיר, תפעול תוכנות, אחסון מרכזיות IP ואתרי אינטרנט. לכן, קיימת חשיבות עצומה לאבטחת המידע הרב השמור ברשת לתפעול השוטף של הארגון.

ביטוח סייבר לעסקים

בנוסף, פרטי הלקוחות והספקים הרגישים כל־כך כמו שמות ומספרי תעודת זהות ואף מספרי כרטיס אשראי עשויים להיות שמורים ברשת החיצונית או הפנים הארגונית. כיצד ניתן להגן על כל אלה? באמצעות פוליסת ביטוח מיוחדת נגד הונאות ברשת.

אבטחת מידע לעסקים באמצעות פוליסת ביטוח

פוליסת ביטוח משמשת כאמצעי הטוב ביותר לגידור סיכונים. ביטוח סייבר לעסקים מיועד לארגונים המטמיעים פתרונות אבטחת סייבר מתקדמים אך בכל זאת נפרצו. הביטוח כולל פיצוי לחברה על הוצאות שעימן היא תאלץ להתמודד בשל הפגיעה, הן בפן הטכני והן בפן המשפטי, וכן פיצוי על הוצאות צד ג' ותביעות עתידיות שיוגשו נגד החברה. נרחיב על כך מעט.

מהם הכיסויים בביטוח סייבר?

מטריית הכיסויים במסגרת ביטוח נזקי סייבר כוללת הגנה מפני מספר סוגי נזקים. הכיסוי ממוקד סביב נזקים שנגרמו לעסק עצמו בעקבות המתקפה על מערכות המחשוב בעסק. למשל, כאשר נמנעה גישה למערכת המחשב או כאשר ישנה מתקפת כופר ויש לשלם סכום כספי כדי להחזיר את מערכות העסק לפעולה.

בנוסף, אם נגרם נזק בלתי הפיך למערכות המחשוב בעסק בעקבות ההתקפה, חברת הביטוח תפצה את העסק על נזק זה.

לצד הכיסויים לעסק מוצעים במסגרת ביטוח סייבר גם כיסויים לנזקי צד שלישי שעשוי לתבוע את החברה בעקבוצת הפריצה למערכות. למשל, אם נגנבו פרטי כרטיס אשראי של לקוחות מדובר הן בנזק תדמיתי והן בנזק כספי לחברה, משום שהיא חשופה לתביעות צד שלישי. במקרים נוספים, התקפת סייבר בחברה אחת יכולה לגרום להתקנה של רוגלות או וירוסים במחשבי הלקוחות והספקים של החברה. אירוע זה עלול לשמש אף הוא כעילה לתביעה כנגד העסק, ולכן הוא מכוסה במסגרת ביטוח הסייבר.

ניתן גם לרכוש הרחבות לפוליסה כמו הוצאות על חברת יחסי ציבור למזעור הנזק התדמיתי שנגרם למותג בשל אירוע הסייבר, כיסוי על הוצאות הגנה בהליכים מנהליים וכן תשלום על אובדן הכנסה כתוצאה מהפגיעה ברשת הארגונית.

כיצד ביטוח זה שונה מביטוח סייבר פרטי

בעוד ביטוח סייבר פרטי מגן בפני נזקים אישיים שיכולים להיגרם לאדם בשל פריצת סייבר, כמו: גניבת זהות, שיימינג, הונאות או גניבה מחשבון פרטי, ביטוח סייבר עסקי מעניק מטרייה רחבה יותר של כיסויים המגנה בפני הוצאות של צד שלישי, אובדן הכנסה (כהרחבה לביטוח) ופיצוי על ההוצאות שיגרמו למותג של החברה. לכן, חשוב לגדר את הסיכונים של העסק ובמידת הצורך גם להוסיף כיסויים של אחריות מקצועית בהתאם לתחום הפעילות של העסק.

פוליסת ביטוח הסייבר הטובה ביותר

כאשר בוחרים פוליסת ביטוח סייבר לעסק חשוב לבחור חברה המתמחה בהתאמה אישית ככפפה ליד של הפוליסה למהות הפעילות שלכם. פוליסת הסייבר של אמנון גור נבנתה במיוחד כדי להעניק את כל הכיסויים שצויינו לעיל עם אפשרות להתאמה אישית של ההרחבות ליצירת פתרון מלא לעסק על פי צרכיו, בעלות המינימלית ביותר.

קבוצת גור עוסקת מספר עשורים בתחום הביטוח, ורכשה את אמונן של חברות וארגונים רבים בישראל בהציעה פוליסות רבות לעסק. כעת, גם עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מהכיסויים שהיו מוצעים לארגונים גדולים יותר, ולהיות מוגנים מכל הכיוונים גם כאשר התרחשה התקפת סייבר פתאומית על מערכות העסק. לסיכום, חשוב לא להקל ראש בהתקפות הסייבר, שתדירותן עלתה במאות אחוזים בשנת 2020 ו-2021, ולהיות מוגנים היטב בפניהן לרבות באמצעות כיסוי ביטוחי מתאים.

2 / 5. 1