מדובר בתחום פעילות שונה בתכלית, המורכב ממגוון רחב של החלטות ושיקולים מקצועיים, הנלקחים בחשבון בעת תכנון של פרויקט, ועל מנת לקבוע עלות מדויקת של ביטוח מקצועי לאדריכלים, יש לשקלל שלל פרמטרים שונים הנכללים במערך.

ביטוח מקצועי לאדריכלים, מיועד על מנת לספק הגנה מלאה וכיסוי ביטוחי הולם עבור אדריכל במקרה של גרימת פגיעה או נזק, בין אם מדובר ברשלנות או בטעות אנוש. תחת עבודתו השוטפת של האדריכל במהלך פרויקט, הוא נדרש לבצע החלטות חשובות, הנוגעות למבנים ולתקינותם לאורך שנים. כך שלמעשה להחלטותיו עשויות להיות השלכות ארוכות טווח על חיי אדם. בין אם מדובר בבניינים, גשרים, כבישים, האנגרים, חניונים, קניונים או פארקים, כל החלטה אדריכלית כזו או אחרת, טומנת בחובה אחריות רבה.

רצוי אם כך לדאוג שברשותכם ביטוח מקצועי לאדריכלים, כזה אשר יעניק לכם מטריית הגנה ביטוחית הגונה בעת קרות אירוע ביטוחי. ביטוח מקצועי לאדריכלים ייספק כיסוי ביטוחי עבור נזקי גוף, נזקי נפש ונזקי רכוש, אשר נגרמו בשל החלטה מקצועית של האדריכל בעת פעילותו בפרויקט, ויש לוודא כי הפוליסה כוללת את תקופת טווח הפעילות של האדריכל המקצועי, והן את התקופה שלאחר סיום העבודה על הפרויקט.

אז מה מיוחד בביטוח מקצועי לאדריכלים?

ביטוח מקצועי לאדריכלים, אינו שווה ערך ביטוח מקצועי למהנדסים או ביטוח אחריות מקצועית לרואי חשבון, לצערנו, בשנים האחרונות אנו עדים למקרים רבים של התמוטטות מבנים וחניונים, זאת בעקבות גורמים שונים ובכללם גם שינויים קיצוניים של מזג האוויר (חום, קור, גשם, הצפות ועוד). תביעות בגין כשלי בניה הופכות רווחות יותר ויותר וכמובן שהקבלן, המהנדסים, ואנשי הבטיחות חשופים לתביעות, לצידם, גם האדריכל, אשר באחריותו כלל שלבי התכנון לביצוע הפרויקט. לכן מוטב שיהיה ביטוח מקצועי לאדריכלים, אשר מגן על הפעילות השוטפת ועל אופן קבלת ההחלטות המקצועיות.

תביעות בגין רשלנות מקצועית כנגד אדריכלים, נסובות פעמים רבות סביב פגיעה בחיי אדם או גרימת נזק חמור. מדובר בתביעות משפטיות ארוכות טווח וסבוכות, ויש לוודא כי הפוליסה מכילה את כלל הסעיפים הנוגעים להוצאות משפטיות, פסיקת פיצויים, הגנת עורכי דין, ייעוץ מומחים מטעם ההגנה, אובדן ימי עבודה והכנסות עתידיות, הוצאות יחסי ציבור ותקשורת במקרה של פגיעה במוניטין של בעל המקצוע ועוד.

כיצד עורכים ביטוח עבור פרויקט?

ניתן לערוך ביטוח מקצועי לאדריכלים פר פרויקט באופן ייעודי או ביטוח גורף עבור כלל פעילות שוטפת של חברה אדריכלית בהתאם לנפח פעילותה ולתקופת הזמן הנקובה בפוליסה. לאחר לקיחת כלל הסעיפים הנדרשים בפוליסה בחשבון, זאת ביחד עם היקף פעילות הפרויקט של האדריכל, סוג הפרויקט ועוד שלל מאפיינים מקצועיים, ניתן יהיה לדעת במדויק כמה עולה ביטוח מקצועי לאדריכל.

הצוות המקצועי שלנו בקבוצת אמנון גור, יעניק לכם ליווי וסיוע צמודי ואישי בשלבי עריכת פוליסת ביטוח מקצועי לאדריכלים, באופן המיטבי והמדויק ביותר עבור הצרכים העסקיים שלכם. כך שתוכלו להמשיך ולפעול ללא חשש ובראש נקי ונטול דאגות.

ביטוח מקצועי לאדריכלים במיוחד

0 / 5. 0