אנשים רבים בישראל שוכרים את דירותיהם, לעיתים זאת משום שאין ביכולתם עדיין לרכוש דירה ולעיתים אינם מוכנים עוד לעשות את הצעד המשמעותי הזה. ישנו הרושם שאין כל צורך לבטח דירה שכורה משום שמדובר במעמד ארעי, אך למעשה מדובר בטעות גדולה שכן רבים נשארים בדירה השכורה במשך שנים רבות, ובמקום ישנו רכוש רב בעל ערך.

גם בעבור המשכיר מדובר בביטוח חשוב לא פחות, שכן המשכיר עשוי לגרום לבלאי ואפילו נזק ממשי בנכס. ביטוח דירה שכורה מגן על בעל הנכס מפני ספיגת הפסדים כלכליים כבדים. אם כן מומלץ ללא ספק לעשות ביטוח של דירה שכורה ולא רק בשל הסיבות הללו, אלא בשל מגוון סיבות בעלות משקל משמעותי.

למה צריך ביטוח של דירה שכורה?

כפי שהסברנו בפתיחת המאמר ביטוח דירה שכורה הוא ביטוח שביכולתו להגן הן על משכיר הדירה והן על השוכר. כמובן שעבור כל אחד מהצדדים הללו הסיבות לרכישת ביטוח מסוג זה הן שונות ומגוונות. בעוד ששוכר הדירה צפוי לעזוב את הנכס בשלב זה או אחר, משכיר הדירה לא הולך לשום מקום והנכס נותר בידו לא משנה איזה שוכר ישנו.

לכן, ללא ספק האינטרס הגדול ביותר לרכישת ביטוח דירה הוא של בעל הנכס. בכל מקרה של נזק לדירה או לתכולה הנמצאת בה, יכול הביטוח לספק הגנה נרחבת למשכיר כדי שלא ימצא עצמו נאלץ לשפץ את הנכס באלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים. אפילו אם בחוזה זוהי אחריותו של המשכיר לשלם את כל נזק שנגרם לדירה, למרבה הצער לא תמיד יהיה ביכולתו לעשות כן, וביטוח הדירה מהווה רשת ביטחון למשכיר.

מצבים שבהם ישתלם לשוכרים לרכוש ביטוח זה

כאן אנו מגיעים לשוכר הדירה ולסיבותיו לרכוש ביטוח דירה בעצמו. לרוב שוכרי הדירות יהיו בתחילת דרכם ולא יעמוד לרשותם ממון רב. לכן, במקרים שבהם נגרם נזק לדירה עשוי השוכר למצוא עצמו ללא כל יכולת לפצות את בעל הדירה ולשלם על תיקון הנזקים. בנוסף, לשוכר ישנו רכוש רב בדירה כמו ריהוט, מכשירים חשמליים ואפילו כלי נגינה יקרים. במקרים של פריצות, שריפות או הצפות רכוש זה עשוי להינזק ולהיהרס לחלוטין, גם כאן ביטוח הדירה יגן על השוכר.

לעולם אל תפסחו על סעיף השיבוב

משכירים רבים רוכשים ביטוח דירה עוד בטרם כניסת הדיירים. פעמים רבות ביטוח זה יכלול אפילו ביטוח צד ג' המגן על המשכיר במקרים שבהם נגרם נזק לצדדים אחרים שאינם השוכר או המשכיר. אם מתרחשת סיטואציה שכזו, חברת הביטוח עשויה לתבוע את השוכר על סכום הפיצוי ששולם לצד השלישי. אם ברצונכם למנוע מצב שכזה עליכם לוודא במעמד חתימת חוזה השכירות כי שמכם נוסף לפוליסת הביטוח, שכן רק כך תוכלו להבטיח כי חברת הביטוח לא תוכל לתבוע אתכם במצב שבו נגרם נזק לצד ג'.

2 / 5. 1