רופא שיניים? המאמר הבא מיועד עבורך ונועד על מנת לספק לך מידע אודות ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים, כן, אם טרם עשית – אתה חייב שיהיה לך, ביטוח אחריות מקצועית המותאם באופן ייעודי לאופן עבודתך השוטפת ומהווה חלק אינהרנטי מביטוח העסק, גם אם מדובר בביטוח עסק קטן, שכן גם בעסק קטן, עשוי להתרחש נזק גדול.

מדוע חשוב ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים?

במהלך עבודתו השוטפת של רופא השיניים, הוא עוסק בתחום פיזי רגיש מאוד עבור רוב האוכלוסייה. בעיות שיניים הן דבר שכיח, כל פה הוא עולם ומלואו בפני עצמו ובמהלך טיפול שהחל כפשוט עשויות להתגלות בעיות סבוכות ומורכבות הדורשות מענה מקצועי ואיכותי. סתימה פשוטה עשויה לקבל תפנית לא נעימה ולהסתבך, והפה שלנו כידוע מכיל מערכות עצבים המשפיעות מיידית על כל הגוף.

רופאי שיניים רבים סבורים כי ביטוח לעסקים במתכונתו הסטנדרטית מספק להם מענה הולם, אך בפועל ביטוח לעסק מספק הגנה ברוב המקרים למבנה, לתכולה ולרכוש, אך במקרה של פגיעה במטופל, נדרש כיסוי ייעודי תחת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים.

כידוע לכל, כיום, הגשת תביעה משפטית במקרה בו אדם חש כי נגרם לו נזק או נעשה לו עוול, היא עניין די פשוט ומהיר, על כן, "היד קלה על ההדק" ותביעות בגין פגיעה כזו או אחרת על ידי רופא מטפל הפכו לעניין של מה בכך וכחלק משגרת בית הדין והמערך המשפטי.

מספיקה שנייה אחת של החלטה שגוייה או חוסר תשומת לב וגם רופא השיניים המקצועי והמנוסה ביותר עשוי לעשות טעות או לבצע מהלך באופן לא נכון, או אפילו אם ביצע הכל כהלכה, לפרוצדורה שביצע עשוייה להיות השלכה עתידית על המטופל, כזו שתפגע באיכות חייו. על כן חשוב לבטח עצמכם בביטוח אחריות מקצועית מהודק ואיכותי.

מה מכסה ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים?

אין להתבלבל עם ביטוח עסק המעניק כיסוי למרפאת השיניים, אלא לוודא כי קיימת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המכסה סעיפי רשלנות מקצועית או מחדל מקצועי במקרה של גרימת נזק או חבלה פיזית, נפשית או רכושית למטופל כתוצאה ישירה או עקיפה מהטיפול הרפואי אשר הוענק לו במסגרת עבודתו השוטפת של רופא השיניים. רשלנות מקצועית היא מושג רחב וכוללני ויש לוודא כי הפוליסה מתייחסת באופן פרטני לכל האפשרויות העשויות לצוץ בעת אירוע ביטוחי.

בין אם הנך מתפקד כרופא שיניים עצמאי בקליניקה פרטית, כחלק ממתן שירותים כעצמאי במרפאת שיניים גדולה או בעל מרכז רופאי שיניים גדול, חשוב לוודא כי במקרה של אירוע ביטוחי ותביעה משפטית שהיא לרוב עניין יקר ומסועף, אתה מבוטח באופן מלא ואיכותי, באופן המבטיח את המשך התנהלותך המקצועית ללא חשש וללא הפרעה ו"רעש" צידי.

אנו בסוכנות הביטוח של אמנון גור, הסוכנות המובילה בתחומי ביטוח לעסקים ביטוח אחריות מקצועית תיקון 190 לכל גמלאי ובנוסף תכנית חיסכון למשפחות, נשמח להעמיד לרשותכם את הצוות המקצועי והמיומן שלנו, אשר ילווה אתכם בתהליך הרכבת ורכישת הפוליסה המותאמת עבורכם, למען הבטחון המקצועי והתעסוקתי שלכם.

ביטוח אחריות מקצועית לכלל הרופאים

0 / 5. 0