עוסקים בתחומי הפרא רפואה? המאמר הבא במיוחד עבורכם – כל היתרונות בביטוח אחריות מקצועית פרא רפואית! פעמים רבות אנו נתקלים בביטוח אחריות מקצועית למומחים בתחומים שונים, כמו גם פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לרופאים, אך חשוב להבין כי כיסוי ביטוח אחריות מקצועית רפואית מיועד לעבודתם של רופאים  וכך גם הסעיפים המפורטים בפוליסה. על העוסקים במקצועות הפרא רפואיים לוודא כי ברשותם פוליסה ייעודית המותאמת עבורם ועבור הצרכים היחודיים הנדרשים להם מטעם עבודתם היומיומית. ביטוח אחריות מקצועית פרא רפואית יבטיח לכם כיסוי מלא בקרות אירוע ביטוחי.

מהם המקצועות הפרא רפואיים?

פרמדיקים, טכנאי רנטגן, קלינאי תקשורת, ריפוי בעיסוק, חובשים, דיאטניים, פיזיותרפיסטים, רוקחים, שיננים, פסיכולוגים, סיעוד, פודיאטור, אופטומטריה, פלבוטומיה, עוזרי רופא ועוד. כלל העוסקים במקצועות הללו, נדרשים מדי יום להחלטות קריטיות במסגרת עבודתם השוטפת, אשר נוגעים הן באופן ישיר והן באופן עקיף לבריאותם הפיזית והנפשית של הרבה מאוד בני אדם. לדוגמה – רוקחים מספקים תרופות ומספיקה טעות קטנה ברגע של היסח דעת על מנת לתת תרופה לא נכונה או לטעות ולהמליץ על מינון שאינו מותאם לחולה על מנת לגרום לאסון של ממש. דוגמה נוספת היא פרמדיקים המגיעים למקום אירוע חירום ונדרדים לאבחן תוך חלקיקי שנייה מצבי חירום רפואיים, אבחון שגוי או שאינו מלא ברגעים קריטיים שכאלה עשוי להיות הרה אסון ולגרום לנזקים חמורים ואף למוות של מטופל. חשוב מאוד לוודא כי במסגרת הפעילות ישנה פוליסת ביטוח  אחריות מקצועית פרא רפואית תקפה ואיכותית אשר תספק מטריית הגנה מלאה וטובה בעת התרחשות אירוע של פגיעה במטופל או בגורם צד ג' מטעמו.

ביטוח אחריות מקצועית פרא רפואית הוא אינו מותרות! מדובר בביטוח חובה עבור כל העוסקים במלאכה הפרא רפואית, בין אם הם עצמאיים העובדים בקליניקה קטנה, או משתייכים לארגון גדול פרטי או ציבורי. כמות ההחלטות היומיומיות הנוגעות לחיי אדם שיש להם היא עצומה, והאחריות אדירה. ריבוי הפונים למערכות הבריאות הולך וגדל והעובדה כי היום אנשים אינם מהססים להגיש תביעות בגין רשלנות או נזקים לכשהם חשים כי נעשה להם עוול כלשהו, כל אלה ועוד מחזקים את הטענה לפיה חובה שיהיה ביטוח אחריות מקצועית מיוחדת פרא רפואית תקף ומהימן בכל עת.

ביטוח אחריות מקצועית פרא רפואית מעניק כיסוי במקרה של תביעה משפטית המוגשת כנגד הגורם המקצועי המטפל המוגדר כמבוטח בפוליסה, ניתן לבטח קבוצת מבוטחים או מבוטח יחיד, לתקופות ארוכות או קצרות פר פרויקט (לדוגמה הטסה למבצע רפואי בחו"ל).  הביטוח מכסה תביעות משפטיות בגין נזקים פיזיים ונפשיים אשר נגרמו בעקבות טיפול/ייעוץ רפואי אשר ניתנו על ידי המטפל, הוצאות בית משפט, הוצאות תביעה ועורכי דין, אובדן ימי חופש, הוצאות פגיעה במוניטין, הוצאות נלוות וכמובן  הוצאות פסיקת בית המשפט במידה ונגזרו פיצויים.

קבוצת הביטוח גור, תעמיד לרשותכם צוות מומחה ובעל ניסיון רב באיפיון ובניית פוליסת אחריות מקצועית פרא רפואית אשר יבטיח לכם את ההגנה המירבית בשעת הצורך, כך שתוכלו להיות רגועים ולבצע את עבודתכם נאמנה.

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית פרא רפואית

4 / 5. 1