איש מקצוע? ומה עם האחריות המקצועית שלך? כבר דאגת לבטח אותה? האם אתה מודע לשלל האיומים להם אתה חשוף במסגרת העיסוק המקצועי שלך?

אנשי מקצוע רבים בתחומים מגוונים, חשופים מדי יום, שעה ושנייה, מתוקף עבודתם ותו לא, לשרשרת איומים בדמות אירועים ביטוחיים נקודתיים או מתמשכים. תביעות משפטיות המוגשות בגין נזקים אשר נגרמו כתוצאה ישירה מפעילות שגרתית של בעלי מקצוע הן עניין של מה בכך ועל כן יש לדאוג כי הנכם מכוסים מפני שלל הסכנות הביטוחיות האפשריות מעבר לביטוח עסק רגיל

מי צריך את זה ובאיזה מקרים נחוץ ביטוח כזה?

ביטוח אחריות מקצועית מספק עבור אנשי מקצוע בתחומים מגוונים כגון – רפואה, נדל"ן, עריכת דין, ביטוח, פיננסים וראיית חשבון, הנדסה, מחשוב, ייעוץ עסקי, ייעוץ פיננסי וייעוץ ארגוני, ברוקרים ועוד, את הכיסוי הביטוחי אשר יעניק להם שקט מקצועי הנדרש להם למען מילוי תפקידם ללא "רעשי רקע".

 תביעה משפטית הנוגעות לאחריות מקצועית של בעלי מקצוע חופשיים היא נטל מכביד ביותר ועשויה להגרר תקופת זמן ממושכת ולהביא עימה שלל הוצאות בלתי צפויות ושאינן רצויות כגון הוצאות משפטיות, הפסד ימי עבודה, הוצאות שיקום מוניטין, וכמובן עלויות במקרה של פסיקת פיצויים מטעם בית המשפט, עלויות העשויות להגיע לסכומים אסטרונומיים ולאורך שנים רבות, המשמעות המיידית והבלתי נמנעת כעמעט במקרה זה היא התרסקות טוטאלית עסקית ופיננסית ולעיתים גם של אלמנטים נוספים בחייו של איש המקצוע, הן אישיים והן חברתיים שכן זה לצערנו בלתי נמנע.

 על כן, במידה והנכם אנשי מקצועהמספקים מוצרים, שירותים או ייעוץ ובמסגרת עבודתכם השוטפת קיים פוטנציאל לגרימת נזק או פגיעה לגוף, נפש, אכוש או כספים כתוצאה ממוצר/שירות או ייעוץ שאתם סיפקתם, אתם חייבים ביטוח אחריות מקצועית. ביטוח כזה יהווה מטריית הגנה ביטוחית במקרה של תביעה שתוגש כנגדכם במקרה של גרימת נזק שלא במתכוון ובתום לב.

ביטוחי אחריות מקצועית 

 ביטוח אחריות מקצועית עבור בעלי מקצועות חופשיים כדוגמת ביטוח אחריות מקצועית לאדריכלים, מספקת כיסוי ביטוחי עבור אנשי מקצוע מוסמכים (נדל"ניסטים, אנשי ביטוח, עורכי דין, מהנדסים, אנשי מערכות מידע ומחשוב ועוד)

אשר החלטותיהם המקצועיות עשויות לגרום לנזקים עבור לקוחותיהם.  פוליסת הביטוח הזו, נועדה על מנת לספק כיסוי ביטוחי איכותי עבור בעלי מקצועות חופשיים, אשר ברשותם תעודת הסמכה, כגון: עורכי דין, סוכני ביטוח, רואי חשבון, אנשי נדל"ן, מהנדסים, אנשי מחשבים ועוד. מתוקף תפקידם בעלי מקצוע אלו לוקחים מדי יום החלטות רבות הנוגעות ללקוחותיהם ועשויים להיות חשופים לתביעות נזיקין אשר ייגררו עמן התמודדויות כלכליות בין היתר מול הוצאות משפטיות ואובדן הכנסה, ותתכן גם פגיעה במוניטין.

ביטוח כזה עבור רופאים, מהווה כיסוי ביטוחי עבור אנשי רפואה (רופאי משפחה, רופאי חדר מיון, מנתחים כירורגיים, קרדיולוגיים, אורתופדים, אונקולוגיים, גניקולוגים, רופאי שיניים ועוד) ובנוסף עבור אנשי מקצוע נוספים בתחום הבריאות (אחים ואחיות, רוקחים, מיילדים, מעסים, רנטגנאים וכו').  מדובר במקצועות בהם החיכוך היומיומי עם החשיפה לתביעה בגין נזקים הינו רב, שכן במהלך יום העבודה השגרתי מתקבלות אינספור החלטות הרות גורל בנוגע לבריאותם וחייהם של בני אדם רבים, תחת לחץ ולעיתים במהירות הבזק וללא שהות לתכלל עובדות, אלא על ידי קבלת החלטות מנהלית בשטח.
ביטוח אחריות מקצועית, מספק הגנה בדיוק עבור רגעים קריטיים שכאלה, בהם נלקחה החלטה מקצועית אשר גררה עמה נזק פיזי, נפשי או נזק לרכוש והובילה לתביעה משפטית בגין נזק זה.

לעבוד בשקט ובלי דאגה 

המציאות מלמדת אותנו שוב ושוב שלמרות שהתרחשותם של אירועים כאלה הינה מצערת, הם עדיין בלתי נמנעים. טעויות קורות, לכולם ותמיד. גם לאנשי המקצוע החדים, המדוייקים והמנוסים ביותר. שבריר שנייה של היסח הדעת, עייפות או חוסר שימת לב, זה כל מה שנדרש על מנת לטעות.
 צוות המומחים המקצועי של סוכנות הביטוח אמנון גור, יילווה אתכם באופן צמוד ויעניק לכם את מיטב הייעוץ וההכוונה להם תדרשו בעת בחירת ביטוח אחריות מקצועית הנכון לכם. על מנת לאפשר לכם להמשיך ולהתנהל באופן מקצועי, ענייני ושוטף באופן בטוח וללא חשש מפני אירוע ביטוחי מכל סוג שהוא.

ביטוח אחריות מקצועית

0 / 5. 0