כמטפלים מקצועיים, אתם וודאי מודעים לעובדה שהטיפול בבני אדם, מלבד להיותו שליחות, נושא עמו מחוייבויות רבות ולצידן אחריות רבה וכוללת. אחריות לשלומו של המטופל באופן מלא, הן לבריאותו הפיזית והן לבריאותו הנפשית. לשם כך בדיוק נועד ביטוח אחריות מקצועית למטפלים.

בין אם אתם מטפלים באספקט הפיזי ובין אם אתם מטפלים באספקט הנפשי, עשויות להיות לכך השלכות ארוכות טווח על חייו והתנהלותו של המטופל, על כן רצוי לוודא כי ברשותכם קיים ביטוח אחריות מקצועית, כחלק בלתי נפרד מביטוח העסק אשר ברשותכם.

אין זה משנה אם מדובר בעסק קטן או גדול, אם מדובר בקליניקה רחבת ידיים עם עובדים רבים, או שמא חדרון קטן כחלק מהבית, במידה והנכם עוסקים בתחום כלשהו אשר יש לו נגיעה ישירה למטופלים ולשלומם הפיזי והרגשי, חובה שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית למטפלים.

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים, התאמת הביטוח למטפל

ישנם מטפלים רבים, בתחומי הנפש והרגש, אשר מבצעים גם פרוצדורות פיזיות, ממליצים על תרופות וויטמינים או נותנים עצה מקצועית למטופליהם ובטוחים כי במקרה של אירוע ביטוחי, פוליסת ביטוח עסק אשר רכשו מספק להם הגנה משפטית. אך בפועל, נדרשת פוליסה מורחבת וייעודית המפרטת סעיפי ביטוח אחריות מקצועית המותאם למטפל הספציפי ולמתודיקות הפעולה בהן הוא נוקט בעבודתו היומיומית אל מול מטופליו.

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים האם הכרחי?

כן, לצערנו אנו חשופים למקרים רבים בהם שיטת טיפול אחת עבור אדם אחד, אינה מתאימה עבור אדם אחר, וגם המטפל המיומן, המקצועי והמנוסה ביותר עשוי לעשות טעות בשגגה. טעות אשר עשויה להתבטא בפגיעה של ממש בחייו ובאיכות חייו של המטופל, ולהוות עילה לתביעה משפטית סבוכה, מורכבת, יקרה וארוכת טווח. ביטוח אחריות מקצועית למטפלים מעניק מטריית הגנה ביטוחית מלאה במקרים כגון אלו, ומבטיח המשך התנהלות עסקית תקין לכל אורך הדרך בעסק של המטפל. כך שלצד ההתנהלות המשפטית המורכבת, המטפל יוכל להבטיח את המשך קיומו הכלכלי ואת פרנסתו ופרנסת משפחתו ללא חשש. הוצאות בית משפט, הוצאות הגנה משפטית, הוצאות תביעה, הוצאות עדים מקצועיים מומחים, אובדן ימי עבודה וכמובן פסיקת בית המשפט בסוף ההליך המשפטי, כל אלה מסתכמות באלפי אם לא מאות אלפי שקלים, ביטוח אחריות מקצועית למטפלים יניח לכם לעבוד בראש שקט, לבצע את המוטל עליכם כמטפלים ללא חשש ויאפשר לכם לחוש מוגנים.

בין אם אתם פיזיותרפיסטים, מסאז'יסטים, קוסמטיקאיות, מאמני כושר, הרבליסטים, דיאטנים, מטפלים רוחניים, מטפלי יוגה, מטפלים מדידטיביים, פסיכולוגים, פסיכיאטריים, מטפלים במגע, מטפלים בעזרת חיות, מטפלים בעזרת מוסיקה, מטפלי תנועה, מטפלי ריקוד, מטפלי מים או מטפלים פיזיים בכל תחום שהוא, חשוב מאוד לוודא כי לצד ביטוח העסק אשר ברשותכם, גם אם רכשתם ביטוח עסק קטן, ישנה פוליסת אחריות מקצועית למטפלים המכילה את כלל הסעיפים הנדרשים עבור עבודתכם היומיומית השוטפת.

הצוות המקצועי שלנו בסוכנות הביטוח של אמנון גור, ישמח לסייע לכם לקחת אחריות על העתיד המקצועי שלכם ולגבי אוכלוסיית הגיל השלישי ישנה תכנית תיקון 190, ולעבוד בראש שקט ונקי מדאגות.

ביטוח אחריות מקצועית מיוחד למטפלים

0 / 5. 0