לאלו מאיתנו העוסקים ברפואה המשלימה, על רבדיה השונים, יש משימה לא פשוטה. פעמים רבות מגיעים לקוחות אשר נואשו מהרפואה הקונבנציונאלית, והם כמהים למציאת הפתרון אשר יעניק להם מרגוע פיזי, נפשי או גם וגם. על כן, על כתפיהם של המטפלים ברפואה משלימה, מונחת אחריות רבה לשלומם של המטופלים, ועל מנת שיוכלו לבצע עבודתם באופן מקצועי וללא חששות מיותרים, יש לוודא כי ישנו ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה משלימה

מהו ביטוח אחריות מקצועית למטפלים?

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים, הינה פוליסה ייעודית הנכללת במסגרת ביטוח עסק או כהרחבה מפוליסת ביטוח אחריות מקצועית סטנדרטית, בה עורכים התאמות, שינויים והרחבות ייעודיות בהתאם לתחום, ולסוג הטיפול, אותו מעניק המטפל ברפואה המשלימה.

לצורך עריכת פוליסת אחריות מקצועית למטפלים ברפואה משלימה, יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים, הכוללים את סוג העיסוק, מתודות הטיפול השונות, השלכות הטיפול, הנזקים העשויים להתרחש במהלכו או בעקבותיו, על איזה צורך נפשי או פיזי הטיפול מספק מענה, אילו מכשירים משלבים לאורך הטיפול, האם הוא טיפול חד פעמי או מתמשך ועוד.

כאשר כלל הפרמטרים נלקחים בחשבון, ניתן לערוך פוליסת אחריות מקצועית למטפלים ברפואה משלימה באופן מיטבי ואיכותי, כזה אשר ישרת את המטפל לאורך שנים, במהלך עבודתו השוטפת, ללא דאגות מיותרות בשל התרחשותו של אירוע ביטוחי כזה או אחר.

למה מיועד הביטוח?

להבדיל מפוליסות אחרות בתחום האחריות המקצועית כמו ביטוח מקצועי לאדריכלים, פוליסת אחריות מקצועית למטפלים מיועדת על מנת לספק מטריית הגנה ביטוחית במקרים בהם למטופל נגרם נזק פיזי, נזק נפשי, נזק רכושי או נזק כלכלי בעקבות טיפול/ייעוץ מקצועי/הנחיות שקיבל מהמטפל המקצועי במסגרת הטיפול.

בפוליסה ניתן לשלב כיסוי עבור הוצאות משפטיות, הגנה משפטית, אובדן ימי עבודה, עדויות מומחים ואנשי מקצוע, הוצאות שיקום מוניטין, הוצאות תקשורת, הוצאות יחסי ציבור, פיצויים אשר ייפסקו מטעם בית המשפט (אם ייפסקו) ועוד.

יש לתת את הדעת על כך שפעמים רבות בתחום הרפואה המשלימה, ישנו תחום אפור, מכיוון שלא מדובר במדע מדויק, עשויים להתרחש מקרים בהם מטופל חש שנעשה לו עוול כלשהו במסגרת הטיפול, הן בעקבות החלטה על דירקטיבת טיפול מסויימת, או הפעלת שיקול דעת ספציפי של המטפל, שאינה עולה בקנה אחד עם רצונות המטופל, כך שחשיבותו של ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה משלימה, הינו גבוה לאין שיעור. בין אם אתם מטפלים בקליניקה פרטית בבית, או כחלק ממערך מטפלים נרחב, בין אם מדובר בעסק קטן או כחלק מעסק גדול, רצוי כי תוודאו שאתם מוגנים.

שימו לב כי לא מדובר בפוליסת מדף, אלא בהרחבת סעיפים ייעודית, במטרה לספק הגנה כוללת, על כן וודאו כי אנשי מקצוע מנוסים, עורכים עבורכם אותה.

סוכנות הביטוח של אמנון גור, תשמח ללוות אתכם בתהליך בניית פוליסת אחריות מקצועית למטפלים ברפואה משלימה ובשאר הביטוחים כמו ביטוח דירקטורים, המותאם עבור הצרכים העסקיים והמקצועיים שלכם, באופן אשר יעניק לכם הגנה מלאה, מדויקת ואיכותית, וכיסוי נרחב עבור כל אספקט של התחום בו אתם עוסקים.

ביטוח אחריות מקצועית ורפואית למטפלים

0 / 5. 0