ביטוח אחריות מקצועית, הינו קריטי במיוחד עבור בעלי מקצועות חופשיים שכן, תחומי העיסוק שלהם, לרוב כרוכים בהליכי קבלת החלטות רבים ומורכבים, החלטות שלהן השלכות רבות, הנוגעות לחיי אדם ועקב כך ישנה תמיד ברקע האפשרות לגרימת פגיעה או נזק פיזי, נפשי או רכושי, הפיך או שמא חלילה בלתי הפיך.

עבור מי אלו בעלי מקצוע מיועדת פוליסת אחריות מקצועית?

מדובר באחת הפוליסות המשמעותיות ביותר עבור בעלי מקצוע עצמאיים, ועל כן חשוב להקפיד על האופן בו היא בנויה ועל מרכיביה השונים. עצמאיים רבים, שהינם בעלי מקצועות חופשיים, כדוגמת – אנשי ביוטק, ביוטכנולוגיה ורפואה, מהנדסים, אדריכלים, קבלנים, קוסמטיקאיות, פדיקוריסטיות, רואי חשבון, עורכי דין, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מטפלים ברפואה אלטרנטיבית, מנתחים, מאמנים אישיים, מאמנים עסקיים, מאמני כושר, כלכלנים, יועצי מס, אנשי ביטוח ועוד, קיימת אינטראקציה ישירה מול לקוחות רבים ובתחומים רגישים.

מתוקף עבודתם נדרשים בעלי המקצוע פעמים רבות להיכנס להליכי קבלת החלטות, על בסיס מציאות קיימת בשטח. לעיתים, אין ביכולתו של הליך קבלת החלטות שכזה לקחת בחשבון את מכלול העובדות ואת התמונה המלאה בהחלט, וכך עשויות להתרחש תאונות.

גם בעל המקצוע המיומן, המנוסה והמקצועי ביותר בתחומו עשוי לטעות. הפעלת שיקול דעת יכולה להיות מושפעת על ידי גורמים רבים, חלקם אף עשויים להיות מחוץ לשליטתו של איש המקצוע, אך מפאת תוקך תפקידו, הוא זה אשר לוקח את ההחלטה הגורלית וכובד האחריות המקצועית מונח על כתפיו.

כיצד הפוליסה יכולה להטיב עם בעלי המקצוע?

ביטוח אחריות מקצועית למעשה, מבטיח לך כבעל מקצוע חופשי, את השקט המקצועי הנדרש לך כל כך ואשר ייאפשר לך לעבוד ללא חששות מיותרים אשר יסיחו את דעתך מהעיקר. ביטוח אחריות מקצועית איכותי, כזה הבנוי כהלכה, ייאגד בתוכו את מכלול הפרמטרים הדרושים על מנת שלא תחווה סיטואציה בה רכשת פוליסה אך היא אינה מותאמת במדוייק עבור צרכייך העסקיים והמקצועיים.

התחום העסקי, היקף הפעילות, אופן העבודה היומיומי ועמו הליכי קבלת ההחלטות, הנגיעה בחיי אדם, הסכנות הפוטנציאליות הנשקפות – לכל אלה ולאחרים כמותם ישנה השפעה מכרעת ביותר על מבנה הפוליסה בעת רכישתה וכמובן על סוגי הכיסוי המוענקים בעת קרות אירוע ביטוחי.

הרחבת הפוליסה לכיסוי הוצאות צד ג לעסק

בנוסף יש לתת את הדעת על ביטוח צד ג לעסק, שכן ביטוח אחריות מקצועית מקיף, יהיה כזה הנותן מענה גם במקרה בו נגרם נזק פיזי, נפשי או רכושי לגורם צד שלישי בעקבות פעולה/החלטה מקצועית של בעל המקצוע.

ישנם מקרים בהם ניתן לערוך פוליסת ביטוח אחריות מקצועית במסגרת ביטוח העסק של בעל המקצוע החופשי, כך למעשה יוענק לו כיסוי מלא הנוגע למבנה העסק, הרכוש הקיים בעסק והרחבה ביטוחית הנוגעת לאחריות מקצועית. באופן זה מובטח כיסוי איכותי והולם. ביטוח עסק מלא, יבטיח לך כבעל מקצוע את מירב הכיסוי הביטוחי ויעניק לך הגנה מלאה בכל אספקט המהווה סיכון עבור ההמשכיות העסקית והמקצועית שלך.

לסיכום

סוכנות הביטוח של אמנון גור תעמיד לרשותכם את אנשי המקצוע המובילים בתחום, הנסיון והידע הנצבר בחברתנו, מאפשרים לנו להבטיח לכם כבעלי מקצוע חופשיים, את השקט הנדרש לכם לביצוע עבודתכם.

אנא צרו עמנו קשר עוד היום לעריכת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מקיפה ומדויקת עבור בעלי מקצועות חופשיים.

0 / 5. 0