יש משהו בביטוי הזה – קופת גמל תיקון 190 שגורם למרבית האנשים לאבד את יכולת הריכוז שלהם. מייד הראש מתערפל, העיניים הופכות זגוגיות ויכולת ההבנה נפגמת. אך בפועל מדובר בתיקון חוק שחובה חובה חובה על כל אדם ואדם, לתהות על קנקנו ועל היתרונות אשר הוא מגלם בו, כיוון שהם רבים ומועילים.

ראשית נפרט מהו תיקון 190 לקופת גמל –

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מאפשר הפקדה של כספים פנויים או נצברים בחסכונות שונים ובלבד ומדובר בכספים פרטיים, אל תוך קופת גמל על יתרונותיה השונים, ובהגיע המוטב לגיל 60 ביכולתו למשוך את הכספים הצבורים בקופת הגמל, או כקצבה חודשית המתאפיינת בכך שהיא פטורה ממס לכל החיים או במשיכה חד פעמית כאשר גובה תשלום המס הנומינלי יהיה 15% בלבד. )אחוז נמוך בהרבה מזה המקובל בשוק מוצרי החסכון.

מדובר באחד ממסלולי ההשקעה המצויינים והמבוקשים במותר הקיימים בשוק עבור אוכלוסיית גילאי הפרישה, שכן בנוסף, ישנה אפשרות הורשת הכספים הצבורים בקופת הגמל כאשר הם פטורים ממס באופן מלא או חלקי.

מדובר במוצר פנסיוני אטרקטיבי המהווה אםיק חסכון ארוך טווח ומשתלם ביותר עבור בעלי כסף פנוי ומעניק להם שורת הטבות מס מעולות.

המעוניינים במשיכת כסף מקופת הגמל לפי תיקון 190 של פקודת מס ההכנסה, לעמוד במספר תנאים מקדימים וביניהם – להיות מעל גיל 60 ולהיות זכאים לקבלת קצבה חודשית העולה על כ- 4,418 ש"ח (הנתון המעודכן לשנת 2018).

ההיתרונות בהעברת כספים לקופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס ההכנסה –

  • האפשרות למשיכת הכספים מקופת הגמל לפי תיקון 190 כקצבה חודשית הפטורה באופן מלא ממס – מדובר בהטבת מס מהמשמעותיות הקיימות בשוק מוצרי החסכון הפיננסי.
  • משיכת הכספים אשר הופקדו בקופת הגמל לפי תיקון 190 בצורה הונית, באופן מלא או חלקי ובעקבות זאת אפשור נזילות כספית גבוהה.
  • קבלת קצבה. כספים שהופקדו תחת תיקון 190 יהיו פטורים ממס על הקצבה.

שרשרת הטבות מס הכוללות הפחתות שיעורי מס על הכספים הצבורים בקופת הגמל לפי תיקון 190, כאשר שיעור המס הנומינלי שייגבה וגם זאת רק בכפוף למועד משיכת הכספים מהקופה, יהיה שווה ערך ל 15% בלבד . מדובר בשיעור מס נמוך ביותר והדבר עשוי לבוא לידי ביטוי בסכומי כסף עצומים אשר יישארו בידיו של המוטב בקופה.

השקעה בקופת גמל לפי תיקון 190 מציעה מסלולי השקעה בעלי מוביליות גמישה ומלאה – ניתן לנוע בין המסלולים השונים המציעים השקעות וזאת ללא הצורך לשלם את מס המעבר ממסלול השקעה אחד למשנהו. אתם לא כפופים למסלול השקעה אחיד וביכולתכם לשנות את דעתכם בכל רגע שתרצו.

קופת הגמל לפי תיקון 190 מציעה לכם אפשרויות השקעה מגוונות ואטרקטיביות וביניהם האפשרות להשקיע בנכסים שאינם סחירים כגון נדל"ן, קרנות מסוגים שונים ועוד, בארץ ובעולם. כך שתוכלו למעשה להגשים את החלום העתיק שלכם ולהשקיע בנכסים מעבר לים.

הלוואות בתנאים מצויינים ובתנאי החזר מעולים.

זכויות הורשת הכספים הצבורים בקופת הגמל לפי תיקון 190 בתנאים אטרקטיביים לפיהם במידה והמוטב נפטר לפני גיל 75%  משיכת הכספים תעשה ללא תשלום מיסוי רווחי הון ובמידה והוא נפטר מעל גיל 75% תשלום מס רווחי ההון יהיה כ 15% נומינלי.

ובעוד קופות הגמל נחשבות למוצר חסכון לטווח הרחוק, החל משנת 2008 משרד האוצר אישר מוצר אטרקטיבי עוד יותר לחסכון, "גמל להשקעה" שמעניק את כל יתרונות קופת הגמל המסורתית בתוספת האופציה למשיכת הכספים גם מתחת לגיל הפרישה, באופן מלא או חלקי ללא תוספת תשלום עבור שחרור כספים מוקדם לטובת השקעת ההון.

אנו מזמינים אתכם לביצוע בדיקה לגבי זכאותכם להטבות מס!

פוליסת חיסכון או קופת גמל?

גופים פיננסיים כמו חברות ביטוח ובתי השקעות הקימו מוצר העונה לשם פוליסת חיסכון, שמטרתו לחסוך כסף לכל מטרה במסגרת מגוון מסלולים שמייצרים תשואה גבוהה ביחס לאפיקי חסכון אחרים. בפוליסת חיסכון הכסף נזיל, זמין ומשיכתו אינה כרוכה בתשלום קנס, פרעון מוקדם או קבלת קצבה, והוא מאפשר הפקדה של סכומים שונים באופן חד פעמי או במסגרת הוראת קבע.
להבדיל מקופת הגמל בפוליסת החיסכון אין מגן מס מתחת לגיל 75, ומס הרווח עומד על 25%, אך חוק זה אינו תקף לגמלאי שעבר את גיל הפרישה, וזכאי לפטור מתשלום מס עד לגובה של 13,320 ש"ח.

תיקון 190 - כדאי לך לגלות האם אתה זכאי להטבת מס

0 / 5. 0