ביטוח אחריות מקצועית

  רוצה לקבל הצעה משתלמת?


  ביטוח אחריות מקצועית, מה זה בעצם אומר?

  בביטוח זה חשוב להבחין בין חברות שפעילותן מסתכמת בתוכנה בלבד (אפליקציות אינטרנטיות למכירה או אלגוריתמים לזיהוי פתרון בעיות), מתן שירותי הדרכה וייעוץ, מוצר מוחשי כלשהו (רובוטים, צ’יפים, שרתים וכו’) או מוצר משולב של תוכנה וחומרה.

  מה ההבדלים? כאשר פעילות החברה מסתכמת בתוכנה בלבד, לרוב הביטוח הנדרש הוא ביטוח אחריות מקצועית מסוג TECH. ביטוח אחריות מקצועית זה נועד למקרים בהם קיים כשל כלשהו בתוכנה או רשלנות מקצועית של אחד העובדים שגרמו לנזק פיננסי לצד שלישי. אולם במצבים בהם התוכנה משמשת לצרכים רפואיים או כאשר היא מותקנת בתוך מוצר חומרתי (כמו קופסה שחורה) – ייתכן שכתוצאה מכשל טכנולוגי ייגרם גם נזק לגוף או לרכוש וחשוב שתהיה פוליסה משולבת של אחריות מקצועית למוצר.

  ביטוח מקצועי – למה צריך את זה?

  חברות בתחילת דרכן נוטות לחשוב שאפשר לדחות את ביטוח אחריות מקצועית הזה עד שלקוחות עסקיים מתחילים לשלם לחברה על השירותים המקצועיים או המוצרים שהיא מספקת. אך החשיפה לתביעה קיימת כבר כשמתחילים בפיילוט, גם אם החברה לא מקבלת תגמול אודות השירות אותו היא סיפקה.

  אחרי הכל, כולנו בני אדם, ולצערנו לא ניתן להמנע בצורה מושלמת מטעויות ותקלות. עם זאת, אנחנו יכולים להתכונן אליהן מראש ולמנוע נזקים כלכלים אשר יכולים להיווצר מבלי לחשב את צעדינו ברמה יומית.

  איך זה עובד?

  כאשר לקוח מגיש כנגדכם תביעה בגין רשלנות, טעות אנוש או נזק שנגרם לו כתוצאה מעבודתה שביצעתם, הפוליסה מגנה עליכם משפטית כך שתוכלו להמשיך לעסוק בעיסוקיכם כרגיל ללא דאגות, כל עוד לא מדובר ברשלנות בכוונה תחילה.

  5 / 5. 1

  ליצירת קשר